На Николаевщине многое сделано для системы образования

25 марта 2019, 19:12

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Постійною комісією обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту в рамках здійснення контролю за виконанням обласних програм проаналізовано виконання Програми розвитку освіти Миколаївської області в 2018 році.

Необхідно зазначити, що протягом 2018 року комісією неодноразово розглядалися питання, що стосуються галузі освіти.

2018 рік оголошено Роком освіти в Миколаївській області.

У 2018/2019 навчальному році в області функціонує 566 закладів дошкільної освіти різних типів та форм власності, де виховується 2,1 тис. малюків. Різними формами дошкільної освіти охоплено 98% від загальної кількості дошкільнят віком від 3 до 6 років та 100% дітей 5-річного віку. Протягом 2018 року у діючих закладах створено 129 додаткових місць (м. Первомайськ, Кривоозерський, Єланецький райони, Коблівська ОТГ, Кам’яномостівська ОТГ). Проведена робота сприяла зменшенню черги у заклади дошкільної освіти майже в 2 рази.

Вжито заходів щодо оптимізації закладів загальної середньої освіти. В області 500 шкіл усіх форм власності, що на 24 менше, ніж у минулому році. Зменшено кількість закладів з малою наповнюваністю (на 21 заклад). Протягом року отримали статус опорної 12 шкіл (усього в області 19 опорних закладів). З метою створення належних умов, розвитку цих шкіл у 2018 році з обласного бюджету було виділено 7,5 млн. гривень, що в 2,5 рази більше, ніж у 2017 році. Кошти розподілено за результатами конкурсного відбору між 6 закладами.

Організовано підвезення учнів, які проживають у сільській місцевості, до закладів освіти. 2018/2019 навчального року всіма видами транспорту стовідсотково перевозяться 8851 учень та 446 учителів, які проживають за межею пішохідної доступності та потребують перевезення до закладів загальної середньої освіти. З метою поповнення автобусного парку у 2018 році придбано 11 шкільних автобусів (у 2017 — 9), з них 7 — на засадах спів фінансування (державний та місцевий бюджети), 1 – спеціально обладнаний для перевезення дітей з особливими потребами (за рахунок залишків освітньої субвенції), 3 – за кошти місцевих бюджетів (Снігурівський район та Галицинівська ОТГ).

Для створення нового освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти придбано сучасне обладнання для 69 кабінетів природничо-математичного циклу, 20 кабінетів «Захисту Вітчизни» та 16 лінгафонних кабінетів, STEM лабораторії, 2-х навчально-тренінгових класів.

10 млн грн. з обласного бюджету розподілено між 4 учасниками проекту «Новий освітній простір», які пройшли конкурсний відбір За рахунок фінансової підтримки здійснено реконструкцію будівель цих шкіл із запровадженням енергоефективних заходів, відремонтовано холи, їдальні та харчоблоки, придбано спортивне обладнання, шкільні меблі, комп’ютерну техніку тощо.

667 кабінетів початкової школи (1 класи) обладнано робочими місцями, які легко трансформувати для групової роботи, інтерактивними комплексами, комп’ютерною технікою та іншим навчальним обладнанням. Придбано 477 ноутбуків для 1-их класів.
Усі заклади загальної середньої освіти мають доступ до мережі Інтернет (100%), з них 79% — до швидкісного. 269 (61%) закладів мають покриття Wi-fi. На 98,5% поповнено та оновлено комп’ютерний парк.

За підтримки обласної ради та ініціативи голови облдержадміністрації в 324 закладах загальної середньої освіти сільської місцевості області реалізовувався проект «Електронний підручник» (6 млн. грн. з обласного бюджету).
Втричі збільшено кількість дітей з особливими потребами, що інтегровані в освітнє середовище (182 дитини) та закладів освіти, які реалізують модель інклюзивної освіти (100 закладів). Створено 19 інклюзивно-ресурсних центрів. З обласного бюджету виділено 7 млн. грн. на їх облаштування сучасними засобами та обладнанням, створення у закладах 8 ресурсних кімнат та медіатек.

У 2018 році до шкіл прибуло 120 молодих спеціалістів (сільська місцевість – 52). 11 молодих спеціалістів уклали тристоронню угоду для отримання додаткової одноразової грошової допомоги (63,4 тис. грн).

З метою підвищення кваліфікації керівників та педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти області в 2018 році різними формами навчання охоплено 4555 осіб, що становить понад 100% від запланованої кількості, забезпечено роботу 195 груп за різними формами навчання. Для роботи в умовах Нової української школи підготовлено 3599 педпрацівників, які працюють в початковій школі, заступників директорів закладів освіти, асистентів учителя тощо.
Збережено мережу закладів позашкільної освіти (40 закладів).

Потреби регіонального ринку праці в кваліфікованих робітниках у Миколаївській області забезпечують 29 закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Відсоток виконання обсягів регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів та молодших спеціалістів становить 90% від запланованого (4425 осіб), що на 2,4% більше, ніж у 2017 році.
З метою підвищення престижу професійної освіти, якості надання освітніх послуг у 2018 році на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти створено 3 навчально-практичних центри. Розширено перелік професій, за якими здійснюється підготовка за дуальною формою (4- професії).

Понад 73 тис. учнів закладів освіти області стали учасниками інтелектуальних змагань, творчих конкурсів різного рівня, серед них близько 24 тис. – стали їх переможцями. 52 — вибороли перемогу на Всеукраїнських учнівських олімпіадах та конкурсі-захисті наукових робіт МАН (2017 рік — 45). З метою підтримки обдарованих дітей та молоді в 2018 році виплачено премії та стипендії учням і студентам у сумі 260 тис.грн.
У 2018 році обсяг коштів обласного бюджету, який спрямований на реалізацію заходів обласної цільової соціальної програми розвитку освіти Миколаївської області на 2017-2021 роки, склав 31 120,0 тис. гривень, що майже втричі більше ніж в 2017 році (в 2017 році – 11 833,5 тис. гривень).

Суттєво збільшено видатки для оновлення матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти – 17 500,0 тис. гривень порівняно з 2 500,0 тис гривень в 2017 році.

Спрямовано 6 000,0 тис. гривень на забезпечення доступом до використання підручників, навчально-методичних посібників в електронному вигляді учням закладів загальної середньої освіти.
Варто зазначити, що вперше спрямовано кошти у сумі 7 000,0 тис. гривень на створення умов для забезпечення освітніми послугами дітей з особливими освітніми потребами та придбання спеціальних засобів корекції.
Продовжено виплати:
премії переможцям Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України – 125 тис. гривень,
стипендії голови облдержадміністрації та голови обласної ради учням професійно — технічних та студентам вищих навчальних закладів – 135,0 тис. гривень,

надання додаткової одноразової грошової допомоги при першому працевлаштуванні випускників вищих навчальних закладів державної та комунальної форм власності незалежно від підпорядкування, які здобули спеціальність педагогічного профілю та навчались за рахунок бюджетних коштів – 360,0 тис. гривень.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *