На Николаевщине прокуратура отстояла интересы Баштанской ОТГ

02 апреля 2019, 19:29

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

28 березня 2019 року рішенням Баштанського районного суду задоволено позов Баштанської місцевої прокуратури Миколаївської області до громадянина про дострокове розірвання договору оренди землі – пасовища площею 21,0 га вартістю майже 100 тис грн та повернення земельної ділянки у розпорядження територіальної громади в особі Баштанської ОТГ.

Встановлено, що у 2017 році громадянин на земельній ділянці вирощував зернову культуру – ячмінь, чим порушив істотні умови договору оренди землі, згідно з яким вищевказана земельна ділянка надана в оренду виключно для сінокосіння, вирощування багаторічних трав та випасання худоби.

Крім цього, не дивлячись на те, що земельна ділянка фактично використовується як рілля, орендна плата сплачується як за користування пасовищем, у зв’язку з чим до місцевого бюджету не надходять значні кошти, оскільки орендна плата за користування пасовищем значно менша ніж за користування ріллею, тобто орендар фактично збагачувався за рахунок громади.

У той же час органи державної влади та місцевого самоврядування, у розпорядженні яких перебувала та перебуває орендована земельна ділянка, на вказані порушення законодавства не реагували, що і стало підставою для звернення місцевої прокуратури до суду позовом.

Баштанською місцевою прокуратурою доведено у суді порушення відповідачем законодавства, і як наслідок суд задовольнив позов прокурора в повному обсязі.

Органи прокуратури області і надалі будуть продовжувати роботу з припинення випадків незаконного використання фізичними та юридичним особами земель сільськогосподарського призначення, які своїми протиправними діями завдають шкоду місцевим бюджетам у вигляді недоотриманих доходів від здачі в оренду земельних ділянок.


За інформацією Баштанської місцевої прокуратури


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *