«Небо і Земля нині торжествують» — в Миколаївському обласному палаці культури пройшов різдвяний концерт

14 января 2019, 17:50

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

13 січня концертом «Небо і Земля нині торжествують»  камерний хор «Орфей» завершив цикл зимових свят Обласного палацу культури.

Кульмінаційним моментом зимового періоду вважаються Різдвяні свята, які поєднують Різдво (7 січня), Новий рік — Свято Василя (14 січня) та  Водохреща (19 січня).

Традиційно колядки виконують на Різдво — 6-7 січня, щедрують — напередодні старого Нового року, а засівають вже в перший день старого Нового року, тобто 14 січня..

У творчому доробку хору «Орфей» понад 30 колядок та щедрівок, 24 з яких були виконані цього святкового дня.  Деякі твори прозвучали у виконанні основного складу хору, зокрема: «Добрий вечір, тобі господарю!», «Ой, не спіть, не спіть», «Ой, над Віфлеємом», «В Віфлеємі новина», «По всьому світу стала новина», «Небо і Земля»,  «З Новим роком ідем», «Із-за хмари, з-за туману», «Благослови, Боже, нам на Новий рік!

Керівник хору, Вольська В.М.,  використовує і малі вокальні форми.  Цього разу були представлені дуети у складі: Ольги Чуріліної  та Інни  Гладковської, Оксани Косиненко та  Ірини Красюкової; тріо у складі: Ольги Чуріліної,  Лілії Шевчук та Ірини Красюкової.

Сольні виступи Лілії Шевчук є окрасою будь-якої програми. Вона має гарні природні дані, які продовж останніх років успішно розвиває саме в Обласному палаці культури.

Українська різдвяна мелодія «Щедрик» стала однією з найвідоміших у світі. Миколі Леонтовичу для створення цього шедевру знадобилося всього три ноти і близько 20 років свого життя. Він намагався домогтися гармонійного поєднання народного багатоголосся і класичної поліфонії. Пісня сягнула свого апогею і знайшла відгук у серцях мільйонів у різних куточках планети. Ось уже майже 100 років, як весь світ починає слухати, співати і виконувати на музичних інструментах наш «Щедрик» перед новорічними і різдвяними святами. У західному світі більш він відомий, як «Carol of the Bells». У нашій  концертній програмі «Щедрик»  прозвучав у виконанні вокального ансамблю, який показав високий рівень виконавської майстерності.

Цього разу керівник хору Валентина Вольська використала елементи літературно-музичної композиції, а допомогли їй у цьому учасники колективу — Ірина Красюкова,  Тетяна Голубєва, Світлана Корнієнко, Ірина Гладковська та Ірина  Тарабара, які вдало процитували поезію Афанасія Фета, Тетяни Бикової, Ольги Гузової, Олексія Хомякова, Андрія Сотниченка, Наталії Ушакової та Анни Войт.

До творчої палітри камерного хору «Орфей» входять обробки колядок та щедрівок, які зробили  відомі фахівці в області хорового мистецтва  — Кирило Стеценко,  Микола Леонтович, Віктор Степурко та інші. Вольська В.М. ретельно ставиться до підбору репертуару та популяризації кращих зразків духовної музики. Крім того, Валентина Миколаївна і сама робить багато аранжувань музичних творів. Вона надзвичайно  ерудована людина, і на концертах виступає у ролі музикознавця.

Валентина Миколаївна зробила невеликий екскурс в історію створення Української республіканської капели, біля витоків якої стояли відомі українські композитори Кирило Стеценко та Олександр Кошиць. Колектив успішно гастролював європейськими столицями, а у 1919 році їм аплодували у Чехословаччині, Швейцарії, Франції, Бельгії, Нідерландах, Великій Британії, Німеччині, Польщі, Іспанії. Колектив пропагував самобутнє хорове українське мистецтво, в тому числі колядки і щедрівки.

Останнім часом «Орфей» успішно співпрацює з  концертмейстером  Лілією Голубовською.  Разом з керівником колективу вони реалізують цікаві творчі проекти.

Атмосфера, яка панувала під час проведення концерту, показала тісний контакт хору з аудиторією. Це свідчить про те, що хор має багато прихильників, які з нетерпінням чекають на такі зустрічі!


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *