Неимоверные места есть на Николаевщине

08 апреля 2019, 17:20

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

В черговий раз вдалося побачити та відчути неймовірну енергетику та красу унікального місця, — Бузького Гарду на Миколаївщині. Поки ще є така можливість, адже атомники поки, невідомо на який час, відступили від намірів затопити історичну та культурну пам’ятку, — центр Бугогардівської паланки – острів Гардовий.

Здавна він стояв на перетині міждержавних шляхів і етноконфесійних цивілізацій. Перевозами через р.Бог (Південний Буг) і охороною кордонів кілька століть займались тут запорозькі козаки.

На острові Гардовому, який колись мав більші розміри, розташовувалась паланкова адміністрація, стояла козацька церква. Нині ці історичні українські святині, особливо у вихідні, відвідують багато людей, а щодня починаючи з 1 березня за рівнем води водосховища слідкували небайдужі южноукраїнські активісти.

7 квітня на Благовіщеня члени Штабу опору затопленню Бузького Гарду на чолі з керівником Олегом Кравцом побували на святі, яке проводив осередок козацтва «Бугогардівська Січ» міста Южноукраїнська.

В цей же день вирішили поки зняти пост спостереження, адже переконалися в том, що рівень води штучно не підвищено.

Гості та господарі обмінялися думками з приводу подальшої боротьби проти затоплення острову Гардовий, говорили про історію цих місць, згадували козацькі звичаї, проводили конкурси, розваги, ділились думками про розвиток туризму, частувались кулішем та варениками.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *