Не платишь алименты — не станешь депутатом: в Николаеве рассказали об ужесточении правил

08 мая 2018, 14:29

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк поінформував ЗМІ та громадськість про результати роботи органів державної виконавчої служби Миколаївської області з напрямку стягнення аліментів та погашення заборгованості по заробітній платі.

У прес-конференції, також, взяли участь начальник Управління державної виконавчої служби  Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Андрій Кашнікович та кращі державні виконавці області.

На жаль, проблема несплати аліментів дуже гостро стоїть у нашому суспільстві, адже, досі не було такого механізму впливу на боржника, який би не просто карав за несплату, а й ефективно попереджав її.

06 лютого 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» (далі – Закон #ЧужихДітейНеБуває).

Цей закон запроваджує низку новацій, які посилюють відповідальність злісних неплатників, які мають заборгованість зі сплати аліментів понад 6 місяців. Відтепер: боржник позбавляється права виїхати за кордон до погашення заборгованості; права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон; права керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати. Також, Закон передбачає для боржника 2 місяці суспільно-корисних робіт, оплата за які піде на погашення боргу перед дитиною. При подачі до суду заяв у цій сфері будь-які сплати ліквідовано.

Впровадження нового Закону #ЧужихДітейНеБуває, покликаного активізувати виплати коштів на утримання батьками своїх дітей, уже дало перші вагомі результати. Ще  вчора державні виконавці Миколаївщини активно вручали неплатникам аліментів постанови  про тимчасові обмеження щодо виїзду за кордон, керування транспортними засобами, у праві полювання тощо, а вже сьогодні боржники, переймаючись за свою репутацію, знаходять можливості для погашення аліментних боргів перед власними дітьми.

«У зв’язку із набуттям чинності вказаного Закону, за період з 06.02.2018 по 05.05.2018 органами державної виконавчої служби Миколаївщини стягнуто аліментних платежів у розмірі 30 182 661 грн., з них стягнуто коштів у зв’язку із застосуванням до боржника заходів, передбачених ч. 9, 12 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» у розмірі 14 590 514 грн. Кошти отримали 9 646 дітей», — зазначив начальник управління юстиції.

На теренах Миколаївської області з лютого 2018 року у Миколаївській області утворено робочі групи з метою ліквідації заборгованості у виконавчих провадженнях по сплаті аліментів понад один рік, що складу якої входять начальник Головного територіального управління у Миколаївській області, заступник начальника з питань державної виконавчої служби – начальник Управління державної виконавчої служби та начальники відділів ДВС.

Одночасно з метою ліквідації заборгованості у виконавчих провадженнях по сплаті аліментів понад один рік 01.03.2018 утворено виконавчі групи, до складу яких входять державні виконавці органів ДВС на примусовому виконанні яких перебувають виконавчі провадження зазначеної категорії.

Органами ДВС Миколаївської області відносно 4 617 боржників винесено 18 223 процесуальних рішення про встановлення обмежень передбачених Законом #ЧужихДітейНеБуває; складено 373 протоколи про вчинення боржником адміністративного правопорушення; 281 протокол направлено до суду; 3  протоколи розглянуто судом та винесено постанову про накладання на боржника стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт.

Також, з 06 лютого 2018 року повноцінно запрацював публічний реєстр боржників по аліментах, який можна знайти на офіційному сайті Міністерства юстиції України, або перейшовши за посиланням: erb.minjust.gov.ua, де по прізвищу та даті народження можна знайти  людину, котра має борг зі сплати аліментів. Ті батьки, котрі не платять аліменти більше 3 місяців, автоматично туди потраплятимуть. Всі повинні знати, хто економить на своїй дитині, хто не дає їй нормального виховання і належного утримання. Доступ до реєстру матиме кожен — як і журналісти, так і всі громадяни. Це стане ще одним засобом впливу на недобросовісних батьків.

У квітні 2018 року Міністерство юстиції підготувало новий пакет законопроектів під назвою «Чужих дітей не буває. Частина 2», які ще більше посилять відповідальність осіб, котрі ухиляються від сплати аліментів.

По-перше, це – збільшення розміру виплати в разі тривалої несплати заборгованості: не платиш рік і більше – сума боргу автоматично зростає на 20%; 2 і більше років – додаткова сплата сягне 30%; від 3 років – сума боргу збільшиться на 50%. Ці кошти переводитимуть одразу на рахунок дитини. По-друге, для боржників запроваджується нове покарання у вигляді недопуску до керівних посад на державній службі і до участі у виборах.

Також, за прикладом ЄС вводиться кримінальна відповідальність із позбавленням волі до 2 років, якщо боржник з аліментів ухиляється від суспільно-корисних робіт. Запроваджується автоматичний арешт усіх коштів і майна неплатників від моменту виникнення боргу, щоб вони не могли сховати гроші на різних рахунках та в родичів.

Здобутки Управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області у напрямку стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами, також є вагомими.

В органах ДВС області перебувало 1 228 виконавчих документів на загальну суму            38 017 385 грн. про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами.

Вжитими заходами органами державної виконавчої служби Миколаївської області протягом звітного періоду 2018 року всього завершено 368 виконавчих документів на суму 2 629 839грн, з них фактично виконано 342 виконавчих документів на суму 2 378 890грн. Всього стягнуто за виконавчими документами вказаної категорії 2 749 989 грн.

Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області продовжує тримати на постійному контролі соціальне питання щодо сплати заборгованості по аліментам та погашення заборгованості по заробітній платі. 

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *