Николаевская писательница открыла школьникам путь к журналистике

29 августа 2017, 8:53

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Уже стало доброю традицією проводити у районній бібліотеці зустрічі з гостями селища – письменниками, художниками, журналістами. Цього разу книг омани мали змогу поспілкуватись з письменницею, журналісткою, бібліотекарем, педагогом — Вірою Марущак, котра приїздили з Миколаєва – міста, де сходяться степ і море, — відпочити та поправити здоров’я у нашому медичному центрі.

Народилася вона в районному центрі Арбузинка. Після закінчення школи спробувала себе на ниві журналістики, адже писати почала ще будучи школяркою. Працювала на районному радіо. Закінчила бібліотечний факультет культосвітнього училища, затим факультет журналістики Київського державного університету.

Перше оповідання Віра надрукувала у миколаївській обласній молодіжній газеті. Працюючи на радіостанції Чорноморського суднобудівного заводу, активізувала свою творчу діяльність, друкуваючи свій доробок у заводській багатотиражній газеті, в багатьох інших виданнях, видала перші книги.

Пише про своїх сучасників, глибоко проникає у їх психологію. Цінним є те, що її герої живуть серед нас, вони реалістичні. Оповідання читаються легко, вони навчають добрим почуттям, примушують задуматися, пофілософствувати.

З 1996 року Віра Марущак — член президії Миколаївського обласного відділення товариства «Україна – світ», була делегатом III Всесвітнього форуму українців. Плідно співпрацює з обласним радіо «Миколаїв», де постійно звучать її оповідання, бере участь у творчих зустрічах і веде постійну роботу з пропаганди української культури, рідного слова, відродження національної спадщини.

Лауреат обласної премії ім. Миколи Аркаса у номінації «Народна творчість і художня діяльність». Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня та медаллю «Почесна відзнака» Національної спілки письменників України за особисті досягнення у літературній творчості, за вагомий внесок у відродження духовності та культури українського народу.

Ми мали змогу взяти у Віри Іванівни коротке інтерв’ю.

— Як вам вдалося відкрити для себе наше селище?

— О, це влучно сказано – відкрила. Добрі знайомі порадили приїхати сюди, до медичного центру, щоб поправити здоров’я й відпочити. Гарне містечко, прекрасні люди…

— Письменницьку діяльність поєднуєте з журналістською, займаєтесь громадською роботою, працюєте  у бібліотечній системі. Як вдається все охопити, всюди встигати?

— Часу завжди бракує, але треба раціонально використовувати його, не марнувати. В тому головний секрет. А ще любити справу, якою займаєшся.

— Новосанжарці пишаються тим, що наш край подарував світу чудового поета…

— Маєте на увазі, звісно ж, Бориса Олійника. Пишаюсь тим, що і я здобула освіту у тому ж виші, що й він, — закінчила журфак. Правда, значно пізніше. Борис Ілліч залишив по собі багатющий творчий спадок. Його поезія справді неповторна, завжди актуальна, бо в ній – правда життя.

— Народились, живете й працюєте на Миколаївщині. Це ж переважно російськомовний регіон.

— То є правда. Стараюсь пропагувати красу української мови. Скажімо, впродовж 27 років працювала на радіостудії суднобудівного заводу, готувала програми російською. А коли подавали сюжети для обласного телебачення, то «картинки» зазвичай супроводжували українськими текстами. Пишаюсь своїми учнями з першої україномовної гімназії імені Миколи Аркаса. Вважаю, що найголовніша місія у нас – письменників, журналістів – пропагувати красу й неповторність української мови. А журналістська робота оригінальна і неповторна – вона дарує стільки цікавих зустрічей.

…Ми б ще говорили з Вірою Іванівною, але в читальній залі вже зачекалися. Гостя поспішила до людей, щоб розповісти їм про своє життя і творчість, відповісти на запитання, поділитись планами.

Петро Жаботинський

Фото Євгенія Сидоренка

 

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *