Николаевская юстиция борется с бюрократизмом

04 мая 2017, 18:33

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Начальник Главного территориального управления юстиции в Николаевской области Роман Возняк отчитался перед средствами массовой информации о работе службы за первый квартал и апрель 2017 года. Напоминаем, что ранее сообщалось о том, что Николаевская область приложила много усилий, чтобы уменьшить бюрократические проволочки, открыть много доступных сервисов, службу бесплатной правовой юридической помощи.

Під час звітування начальник управління юстиції розповів присутнім про хід реалізації на теренах Миколаївської області проектів Міністерства юстиції України та досягнення Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області.

Роман Возняк зазначив, що з метою апробації європейських стандартів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, спрямованих на створення сприятливих умов для отримання фізичними особами адміністративних послуг у зазначеній сфері, та для забезпечення реалізації гарантованого державною права на шлюб, зокрема для учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 502-р запроваджено реалізація пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем.

Наведений проект передбачає можливість проведення державної реєстрації шлюбу у місці та у строк, визначений заявниками, у тому числі в день подання відповідної заяви. Так, з 13 січня 2017 року даний пілотний проект розпочав свою роботу у місті Миколаєві. За І квартал 2017 року подано 89 заяв та зареєстровано 82 шлюби,
надано платних послуг на суму – 60203,73 грн.

З метою підвищення рівня довіри до офіційних документів України, на яких проставляєтьсяапостиль, в рамках реформування органів юстиції 20 листопада 2015 року в Україні, в тому числі в Миколаївській області, розпочав роботу новий сервіс від Міністерства юстиції України — електронний апостиль, який проставляється на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформлюються нотаріусами України. На сьогоднішній день до Електронного реєстру апостилю вже під’єднанні 23 країни, серед яких США, Великобританія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Латвія, Грузія, Молдова, України та інші країни.

Станом на 01 квітня 2017 року з моменту запровадження сервісу прийнято 2 069 громадян та направлено на проставлення апостиля 3 604 документів .

З 07 вересня 2015 року запроваджено Пілотний проект щодо подання заяв через мережу Інтернет.

В даному проекті приймають участь Миколаївський міський відділ ДРАЦС ГТУЮ Заводський, Корабельний, Інгульський, Центральний районні у м. Миколаєві відділи ДРАЦС ГТУЮ, тобто даний пілотний проект діє виключно в м. Миколаєві.

Користування послугами веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

В І кварталі 2017 році послугами веб-порталу скористалося 511 осіб,з яких:

  • подано заяв на державну реєстрацію шлюбу – 361,

  • заяв на державну реєстрацію розірвання шлюбу – 29,

  • заяв на повторну видачу документів – 52,

  • запис на прийом – 68,

  • подання заяви на внесення змін – 1.

За ініціативою Міністерства юстиції України та на виконання наказу Міністерства юстиції України від 26.08.2015 №1593/5, Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області приєднане до проекту вручення свідоцтв про державну реєстрацію народження в пологових будинках з грудня 2015 року.

Стартував проект з 15 грудня 2015 року з Миколаївського міського пологового будинка № 3. Пізніше пілот підтримали пологові будинки № 1 та № 2 м.Миколаєва.

Новий сервіс відразу набув популярності серед населення, та починаючи з 15 березня 2016 року до даного пілотного проекту було приєднано всі відділи державної реєстрації актів цивільного стану.

У І кварталі 2017 року відділами державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції зареєстровано 2506 актів цивільного стану про народження, з них безпосередньо відділами, які здійснюють прийом документів у медичних закладах, де приймаються пологи зареєстровано 2073 акти про народження.

У медичних закладах вручено 1564 свідоцтва про народження, що становить 75,45% від кількості зареєстрованих народжень відділами ДРАЦС.

З метою виконання п.8 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207, в частині подання документів для реєстрації місця проживання новонародженої дитини через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження, відділами державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області за І квартал 2017 року прийнято 138 заяв.

Крім того, на теренах Миколаївської області діють наступні проекти Міністерства юстиції України

Послуга СМС – маяк для відстеження зміни статусу об’єктів нерухомого майна за номером в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.Завдяки послузі можна отримувати сповіщення про зміну статусу нерухомості та своєчасно звернутись до суду з позовною заявою про скасування проведених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність реєстраційних дій.

Запроваджено оповіщення на електронну адресу власника майна здійснюється державним реєстратором у разі наявності в Державному реєстрі прав відомостей про електронну адресу власника як адреси для зворотного зв’язку шляхом надсилання на таку електронну адресу інформації в електронній формі про тип заяви, її реєстраційний номер, дату та час подання, прізвище, ім’я та (за наявності) по батькові заявника з накладенням власного електронного цифрового підпису.

В цьому році також розпочав працювати сервіс Он-лайн будинок юстиції. Міністерством юстиції запроваджено в он-лайн режимі ті послуги, надання яких викликає на даному етапі найбільші черги, створює бюрократію і сприяє виникненню зловживань. Он-лайн будинок юстиції – це повністю прозора автоматизовано система.

Даний сервіс дозволяє отримати послуги без контакту з представниками влади. У Он-лайн будинку є можливість отримати необхідні сервіси в електронноу режимі. А саме: 1. Отримати повторні документи про державну реєстрацію актів цивільного стану; 2. Здійснити державну реєстрацію громадської організації, зі статусом юридичної особи; 3. Отримати ЕЦП; 4. «Соціальний ліфт»; 5. СМС-маяк та 6. Отримати інформацію з реєстрів.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *