Николаевские активисты передали в парламент и правительство подписи против затопления Бугского Гарда

05 октября 2017, 16:20

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Жители Николаевской области собрали 6480 подписей в защиту Национального природного парка «Бугский Гард». Больше 50 активистов, среди которых члены Штаба сопротивления затоплению Бугского Гарда, ведущие экологи, ученые, бойцы АТО, представители общественных организаций приехали из Николаева и стали под стены Верховной Рады, чтобы передать подписи в парламент.

Жителі Миколаївської області зібрали 6480 підписів на захист Національного природного парку «Бузький Гард». Понад 50 активістів, серед яких члени Штабу опору затоплення Бузького Гарду, провідні екологи, науковці, бійці АТО, представники громадських організацій приїхали з Миколаєва та стали під стіни Верховної Ради, щоби передати підписи до парламенту.

Вони розгорнули завзяту діяльність,  — встановили палатки, роздавали всім охочим наочні матеріали про проблемну ситуацію на Миколаївщині, пропонували приєднатися до спільного руху проти свавілля атомників, поставити підписи під зверненнями до Верховної Ради та Кабінету Міністрів. Акція викликала великий інтерес серед народних депутатів, пересічних громадян, журналістів. Тож ті, хто підходив до палаток, ставили свої підписи проти добудови Ташлицької ГАЕС. Підтримав пікетувальників і депутат Миколаївської обласної ради Михайло Соколов, який поставив підпис під Зверненням.

«Плани із підняття рівня Олександрівського водосховища та затоплення унікальної місцевості «Бузький Гард» виникли в рамках проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС, складової Южно-Українського енергокомплексу, — розповів керівник Штабу опору затопленню Бузького Гарда, ветеран АТО і правозахисник Олег Кравець. — Однак постанова Кабміну №552-р від 13 липня 2016-го року «Про схвалення Програми розвитку гідроенергетики» суперечить Указу Президента України від 2009 року, за яким створено Національний парк «Бузький Гард». Також не враховується судове рішення  про незаконність вилучення на користь «Енергоатому» та зміну цільового призначення земель природоохоронного призначення, яким заборонено підвищувати рівень Олександрівського водосховища вище 8 метрів». Відповідаючи на запитання журналістів, Олег Кравець відмітив, що підписи зібрані буквально за один місяць. Дізнаючись від активістів суть проблеми, люди в районах та містах області охоче приєднувалися до спільного руху проти знищення Південного Бугу.

Кандидат географічних наук, активіст Штабу спротиву Лариса Патрушева звернула увагу на те, що з розбудовою Ташлику значно погіршилася якість води Південного Бугу. «Якщо раніше вода була проточною, тут були пороги, відбувалися активні біохімічні процеси та потенціал самоочищення річки в цьому місці був найвищий, — зазначила спеціаліст, — то сьогодні ми маємо застійну водойму, в якій не відбувається позитивних процесів. А нижче водосховища ми будемо мати значно менший стік, що призведе до підтягнення морської лимарської води аж до Вознесенська». Лариса Іванівна переконана, що із відбудовою ГАЕС компромісу бути не може, тому що цей процес означає створення водойм та підвищення рівня води. А відносно діяльності атомної станції, можливий компроміс, — якщо енергетики почнуть нарешті шукати новітні методи охолодження реакторів, акумуляції зайвої енергії, тобто все те, до чого прийшов цивілізований світ.

 

Учасники акції зустрілися із секретарем Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Остапом Єднаком, якому передали  підписи. Він пообіцяв найближчим часом запросити представників Штабу опору на засідання Комітету, що буде присвячене проблемній ситуації на Миколаївщині. Також підписи передали до Секретаріату Кабінету Міністрів України, де активістів завірили в тому, що за їхньої участі відбудеться спільна нарада з керівниками профільних міністерств та НАЕК «Енергоатом». Отже миколаївські захисники Бузького Гарду налаштовані рішуче та будуть захищати свою землю до кінця.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *