Николаевские врачи рассказали о раке молочной железы

21 апреля 2018, 16:55

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Рак молочної залози (РМЗ) — одне з найпоширеніших онкологічних захворювань у жінок в усьому світі. Сьогодні в Україні ця хвороба посідає перше місце в структурі онкологічних захворювань та смертності від раку у жінок.

За останні 25 років захворюваність на РМЗ в Україні має тенденцію до постійного зростання.

Вона збільшилась у 2,8 разів порівняно з 80-ми роками XX сторіччя.

В 2017 р. у місті Миколаїв виявлено 271 випадок на РМЗ, та 497 випадків на 100 тис. населення по області (що на 40 випадків більше в порівнянні з 2016 роком). Від РМЗ померло 90 на 100 тис. жінок по місту Миколаїв та 28,5 на 100 тис. по області. У 23% діагностованих нових випадках рак молочної залози було виявлено на пізніх стадіях (III-IV).

Рак молочної залози став причиною смерті 90 на 1000 тис. жінок по місту Миколаїв та 28 на 100 тис жінок по області.

Рівень виживання протягом 5 років після встановлення діагнозу РМЗ та лікування в Україні складає близько 50%, у країнах Європейського Союзу цей показник дорівнює 84%.

В Європі організований популяційний скринінг у віковій групі 50-65 років дозволив знизити смертність від РМЗ на 30%. Про це свідчать останні дані Комісії з питань охорони здоров’я Європейського Парламенту.

З 2015 року в Україні діє Наказ  МОЗ  України  від  30.06.2015  р. No 396 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних  документів  зі  стандартизації медичної допомоги при раку молочної залози», згідно якого кожна жінка, що досягла 18 років має отримувати від сімейного лікаря, гінеколога або мамолога, під постійним спостереженням якого вона знаходиться інформацію щодо:

  • факторів ризику РМЗ, пов’язаних зі способом життя;
  • бути навчена методиці самообстеження МЗ з віку 20 років (щомісячно з 7-го по 14-й день циклу);
  • сімейного раку МЗ та можливості консультування щодо факторів генетичного ризику;
  • мамографічний скринінг

.Проведення мамографічного скринінгу:

  • До 35-ти років не призначати жінкам мамографію якщо для цього немає підстав. Використовувати УЗ-дослідження.
  • При наявності сімейного анамнезу РМЗ – мамографію рекомендують проводити 1 раз на 1-2 роки (регулярно обстежуючи груди самостійно та у кабінеті лікаря), починаючи з віку 35 ти років;
  • У віковому діапазоні 35-40 років усім жінкам одноразово проводиться первинна мамографія, для визначення структури тканини МЗ;
  • У віці 40-49 -ти років пропонується проводити мамографію в залежності від показань;
  • У віці 50-69-ти років мамографію проводять 1 раз на 2 роки, враховуючи результати попередніх обстежень, самообстежень та клінічних обстежень МЗ.

Таким, чином згідно українськими клінічним рекомендаціям, що переважно співпадають з такими провідних професійних асоціацій Європи та США, первинною профілактикою РМЗ є регулярні обстеження починаючи з 18-річного віку, дотримання рекомендацій гінеколога/мамолога/сімейного лікаря, основаних на оцінці факторів ризику. Золотим стандартом вторинної профілактики РМЗ (виявлення пухлини на ранніх стадіях) є мамографічний скринінг, початок та частота проведення якого мають бути узгоджені з лікарем, коли жінка досягає 40-річного віку (при відсутності даних, щодо генетичної схильності).

Світовий досвід свідчить: дотримання принципів профілактики РМЗ та мамографічний скринінг рятують життя! Варто дослухатись.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *