Николаевские ученики заработали на ярмарке почти 34 тысячи гривен

14 октября 2018, 10:26

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Учні-шевченківці наярмаркували на пшоняній каші зі шкварками, варениках з капустою, веселощах та козацьких розвагах майже 34 тисячі гривень — перший внесок для придбання СТРІМ (STREAM) лабораторії.

Незабутнє свято подарувала жителям мікрорайону Намив Миколаївська ЗОШ № 57 імені Тараса Григоровича Шевченка — Великий ярмарок Покрови, з нагоди Дня козацтва, Дня захисника України, свята Покрови Пресвятої Богородиці. Свято Покрови найбільш значуще у добу козацтва. У цей день козаки вибирали нового отамана. Вони вірили, що Свята Покрова охороняє їх, а Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.  Тож не дивно, що захід розпочався з дуже зворушливого фольклорно-етнічного дійства — благословення Богородицею козацьких куренів.

Був прекрасний осінній день. Залите сонячним промінням небо приємно ніжило своїм теплом червоні грона горобини, жовте листя дерев, усміхнені обличчя людей.  Шкільне подвір`я видавалось неповторно святковим, неначе дійсно зійшла на землю  Заступниця Війська Запорізького…  Вона з`явилась до присутніх у супроводі юнаків у вишиванках, тримаючи у руках біле полотно. Розлилась лагідна щемлива музика, і дітки стали під піднятим угору покривалом, склавши рученята до молитви…

Пресвята Богородиця поетичними словами поздоровила усіх зі святом, побажала добра і щастя. Щирими оплесками учасники заходу подякували за вітання від імені Заступниці українських козаків, а також персонально — за акторську майстерність Галині Миколаївні Перепелиці — учительці української мови і літератури.

Звернувся до присутніх із привітанням та побажанням гарного відпочинку на ярмарку директор школи Андрій Анатолійович Малахов. Порадів, що кожен учнівський курінь (а таких налічувалось 33), найкраще підготувався. На численних столах і полицях було виставлено силу-силенну усіляких наїдків і страв, які приготували удома діти та їх матусі, бабусі. Зазначив, що педагогіка партнерства — складова Нової української школи. І нинішній захід підтверджує, що батьки і педагоги — партнери. Водночас, учитель — він і батько, і житель Намиву. І це колоритне свято — культурний подарунок жителям нашого мікрорайону від учителів, батьків та учнів школи.

Бібліотекарю Наталі Миколаївні Гринько прийшлася до душі роль незабутньої Солохи. Учительці Людмилі Миколаївні Митрофановій — дружини кошового отамана. На святі були найактивніше задіяні усі представники педагогічного колективу.

Зазначу, неймовірно позитивною була загальна атмосфера! Усі — і батьки, і вчителі, і діти жваво торгували, жартували, спілкувались і навіть танцювали. Від початку і до завершення ярмарку зусібіч лилась запальна українська музика (за пультом — педагог-організатор Ніна Сергіївна Ткачик і заступник директора школи Валерій Федорович Гончаренко). Паралельно проходили азартні спортивні змагання на майданчиках — перетягування канату «лава на лаву» серед батьків паралельних класів, підняття гирі та інші. Судді — вчителі фізичної культури.

Кожен курінь підготував оригінальну презентацію: козацький стрій, пісні, танці, сценки, — які дають наочне уявлення про добу козаччини, свято Покрови Богородиці.

Багато учасників ярмарку понесли додому обереги, виготовлені особисто під час фольклорного дійства. Це зимовички із мішковини, ляльки-мотанки із ниток, янголятка із паперу. Про сировину для оберегів заздалегідь подбали вчителі праці Олена Вікторівна Загребаєва і Надія Григорівна Матяшевська. А допомагали під час такого цікавого майстер-класу інструкторки-старшокласниці.

Голова батьківського комітету школи Катерина Миколаївна Адаменко розповіла, що у Миколаївській школі № 57  імені Т.Г.Шевченка навчається її двоє дітей. І це зовсім не складно було — готуватись для ярмарку. Адже кожна мати старається на вихідні щось особливо смачненьке спекти для своїх дітей. Однак  для цього «тематичного» благодійного  ярмарку усі старались обрати щось більш «вишукане» — у кращих традиціях української національної кухні. Такий масштабний захід ще більш згуртував батьків школи. І хоч шкільні ярмарки проводяться не вперше, але  вперше учасниками дійства стали жителі усього Намиву. Кошти, які наторгували, підуть «на мрію» — як перший внесок для придбання СТРІМ (STREAM) лабораторії.

У продовження слів Катерини Миколаївни Адаменко, зазначу про напрочуд високу суспільну самоорганізацію батьківського комітету школи. Одразу після завершення заходу представники батьківських комітетів кожного класу зібрались зі своїми скриньками з грошима в одному кабінеті. У присутності старшокласників з учнівського парламенту разом порахували кошти і кожну суму занотували у відомість. Благодійний ярмарок зібрав одну десятинну від потрібної суми — майже 34 тисячі гривень. Та як заявили батьки, лабораторія їм обійдеться менше ніж 330 тисяч гривень (її загальна вартість). Щоб здешевити покупку, вони будуть збирати  меблі своїми силами, а також виконають низку інших робіт. Самі проведуть ремонт у приміщенні, а гроші потрібні на зоряне небо і електронні мікроскопи.

Справило хороше враження ставлення учнів до порядку. Дотримуючись акції «Найчистіший курінь», біля кожного столу стояли картонні коробки для сміття, які самі ж і прибрали. Діти самостійно стежили за чистотою! Тож величезна територія, де відбувалось багатогодинне дійство, залишалась напрочуд охайною і красивою.

Прес-центр Миколаївської ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *