Николаевский рыбоохранный патруль комментирует задержание своего сотрудника

29 июня 2017, 19:58

Читают: 0 Комментариев: 3 Рейтинг:  
 

29 червня 2017 року протягом дня, починаючи з 10:00 на території Миколаївського рибоохоронного патруля (м.Миколаїв, пр.Героїв України, 1-а) слідчою групою ГУНП у Миколаївській області та УБЕЗ у Миколаївській області на території Миколаївського рибоохоронного патруля проводяться незаконні слідчі дії.

Так, нібито при отриманні хабара прямо на території Миколаївського рибоохоронного патруля був затриманий завідувач сектором оперативної роботи Марченко Микола Анатолійович. При цьому оперативна зйомка не велась, жодного співробітника патруля не допустили до місця події, слідчі дії велись з порушенням чинного кримінально-процесуального законодавства.

Згодом працівники слідчої групи увірвалися до приміщення Миколаївського рибоохоронного патруля і почали виганяти і виштовхувати працівників патруля з кабінетів. На наше прохання щодо надання документальних підстав для проведення слідчих дій (ухвали слідчого судді, суду) співробітники поліції відповіли відмовою, повідомивши, що ці документи будуть надані пізніше.

Незважаючи на відсутність законних підстав, слідча група продовжила свої незаконні дії щодо обшуку приміщень та вилучення службової документації Миколаївського рибоохоронного патруля.

При проведенні слідчих дій під керівництвом слідчого Становського А.С. до працівників Миколаївського рибоохоронного патруля Кравченко Ю.В. та Кравченка О.В. оперуповноваженим слідчої групи Пруцьким С.С. безпідставно була застосована фізична сила (утримання і зажим у дверях та больовий захват шиї). При цьому слідчий Становський А.С. та ін. оперуповноважені Пруцький С.С. та Форманюк В.В. заявили, що їм чинять опір і всі працівники патруля – хабарники. Проте працівники Миколаївського рибоохоронного патруля опору не чинили, а лише закликали співробітників слідчої групи діяти виключно в межах закону.

За фактами застосування фізичної сили працівниками Миколаївського рибоохоронного патруля була двічі викликана поліція та написані відповідні заяви за частиною 2 статті 365 Кримінального кодексу України – перевищення  влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, які супроводжувалися насильством або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого.

При цьому, як свідчить протокол обшуку, слідчі дії проводяться в рамках кримінальної справи, заведеної ще 05.04.2017р., коли Марченко М.А. ще взагалі не працював у патрулі, тому посилання на невідкладність слідчих дій тут взагалі є недоречною, підстава в протоколі «рятування майна» взагалі виглядає смішно.

Вбачаємо в зухвалих та незаконних діях співробітників слідчої групи СУ ГУ НП у Миколаївській області та УБЕЗ у Миколаївській області ознаки злочинів, передбачених частинами 1 та 2 статті 365 Кримінального кодексу України. З цього приводу були направлені заяви на гарячу лінію Генеральної прокуратури України та МВС України.

А взагалі, до волі цікавим є факт, коли працівник патруля, який має бездоганну репутацію і високі показники у рибоохоронній роботі, буде брати хабар безпосередньо на території Миколаївського рибоохоронного патруля… при чому саме після того, як зупинив злочинні дії крупних браконьєрів.

Вважаємо, що такі дії викликані виключно наміром помсти за зупинення незаконних браконьєрських промислів.

Прес-служба Миколаївського рибоохоронного патруля


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Комментариев: 3

  1. Милиционер

    Марченко уже давно надо садить. Примерно, в 2005 году мы задерживали бригаду браконьеров с большим колличеством судака и километром сетей, которые работали на Колю Марченко. Он всегда одних ловил, а других крышевал.

  2. Милиционер

    Это было на Березанском лимане. Когда он работал на Тилигульском лимане, там тоже была бригада браконьеров, работающих на Марченко.

  3. Милиционер

    У них еще работал Костя Подгурский — такой же взяточник.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *