Николаевским зоозащитникам предложили разработать свой проект решения по ситуации с бездомными животными

10 мая 2018, 20:25

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Міський голова Олександр Сєнкевич зустрівся з представниками зоозахисних організацій Миколаєва, які у четвер провели мітинг проти евтаназії бездомних тварин.

Зустріч була не запланована, проте Олександр Сєнкевич знайшов час, щоб вислухати городян, які прийшли до мера зі своїми пропозиціями щодо ситуації з бездомними тваринами та гуманного вирішення проблеми.

Зоозахисники підготували листа до міського голови, якого голова громадської організації «Шарон» Лідія Шуст зачитала у ході зустрічі. Так, серед вимог, які зазначені у листі, значиться: запровадити у Миколаєві заборону на умертвіння бездомних тварин, прийняти програму ВСП (відлов-стерилізація-повернення), запровадити обов’язковий облік та стерилізацію домашніх тварин, розробити заходи щодо покарання людей, які викинули на вулицю домашню тварину, карати тих, хто труїть тварин, зберегти життя собак, які сьогодні перебувають на КП «Центр захисту тварин», відсторонити від роботи новопризначеного керівника комунального підприємства.

«Ми — за гуманне вирішення проблеми з бездомними тваринами у Миколаєві», — закликають громадяни, які взяли участь у мітингу.

Олександр Сєнкевич нагадав, що у Миколаєві на даний час діє програма, відповідно до якої собак відловлюють, стерилізують та випускають на місце вилову. Триває підготовка нового програмного документу.

— Громада розділилася на дві частини – є люди, які підтримують безповоротний відлов собак, є ті, хто проти. Представниками громади у міській владі є 54 депутати, вони представляють інтереси мешканців. Нова програма буде винесена на розгляд депутатського корпусу, який вирішуватиме, приймати її чи ні. Місто Миколаїв – це територія, на якій повинні вільно проживати люди! – підкреслив мер.

При чому він відзначив, що вважає негуманним збирати мітинги на захист тварин, які становлять загрозу для людей.

— Якщо ми говоримо про відповідальність, то я був ініціатором питання щодо виділення бюджетних коштів на стерилізацію та чипування домашніх тварин, крім того, наполягаю на тому, що у ветеринарних клініках не повинні обслуговувати нечипованих собак, що не внесені до реєстру, — сказав мер.

Олександр Сєнкевич запропонував активним городянам, які не підтримують ідею гуманної евтаназії (тобто присипляння невиліковно хворих або, наприклад, агресивних тварин, що становлять загрозу для людей)  підготувати альтернативну програму поводження з тваринами, винести її на розгляд депутатських комісій та розгляд сесії міської ради.

— Я обіцяю, що буду ініціатором винесення цього документу на сесію міської ради, — запевнив керівник міста, додавши, що у зоозахисників є тиждень до наступної сесії міськради, щоб підготувати свої пропозиції та надати їх депутатському корпусу.

Депутат міської ради Лариса Веселовська повідомила, що програма вже майже готова, і основний наголос у ній робиться на роботу з домашніми тваринами, яких не чипують та не реєструють, ніхто не може сказати, яка кількість домашніх тварин знаходиться у Миколаєві.

Слід відзначити, що у міській раді сьогодні мала відбутися презентація дослідження громадської думки «Говорить Миколаїв: бродячі тварини», яке провела дослідницька служба Consulting Agency F5 під керівництвом Олександра Ухмановського. На жаль, захід було зірвано. З результатами дослідження можна ознайомитися нижче. У опитуванні взяли участь 400 респондентів старше 18 років. Проект було направлено на отримання даних про реальну думку городян щодо проблеми бродячих тварин у місті. Більше 55% опитуваних підтримують безповоротний відлов собак та розміщення їх у притулку. Відлов, пошук господарів та безболісне присипляння незатребуваних собак підтримали 28,3% респондентів, тоді як за існуючий метод ВСП – лише 14,5% городян, які взяли участь у опитуванні. Тобто, підводиться підсумок дослідження, методи, які передбачають безповоротний відлов собак набирають переважну більшість голосів городян.

До участі у заході долучилися активні городяни, які вважають, що надмірна кількість собак, що живуть на вулицях міста, стала реальною загрозою для людей.

Олександр Сєнкевич повідомив, що за даними управління охорони здоров’я міської ради, протягом 2017 року до мед закладів звернулися 57 осіб, яких вкусили бродячі собаки. І всього за перші два місяці 2018 року – 51 особа.

— Моя позиція наступна: у Миколаєві склалася критична ситуація з бездомними тваринами. Щодня інформаційні видання переповнені повідомленнями про випадки, що загрожують безпеці людей. Я неодноразово заявляв, що вбивство тварин – це неприпустимо. Готовий виносити всі запропоновані програми щодо поводження з собаками на сесію міської ради, щоб депутати приймали рішення. Вважаю, що вирішення цієї ситуації відкладати вже не можна.

У заході взяли участь депутати Миколаївської міської ради В’ячеслав Апанасенко, Федір Панченко, Сергій Карцев.

Відділ інформаційного забезпечення міської ради


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *