Николаевцам покажут лучшие американские документальные фильмы

10 апреля 2019, 9:52

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

В рамках 9-го фестивалю американського кіно «Незалежність» миколаївцям безкоштовно покажуть найкращі сучасні документальні фільми, що було зняті в США.

З 11 по 16 квітня в Муніципальній виставковій залі відбудуться ексклюзивні некомерційні кінопокази шести стрічок, які вже презентували на різноманітних світових кінофестивалях і номінували на премію «Оскар».

«У всьому світі постійно зростає інтерес до документального кіно. Американські художні фільми українці досить часто бачать і в кінотеатрах і поза ними. Теж саме стосується і серіалів. Але документальне кіно не так легко знаходить шлях до українського глядача. Документальний фільм створений для того, аби обговорювати питання і проблеми, які хвилюють людей як в Україні, так і в Америці», — каже Анна Сумар, фахівець відділу культури Посольства США в Україні.

Під час фестивалю миколаївці побачать на великому екрані маленьку Америку — країну не марвеловскіх супергероїв, не білозубих красенів зі студійних блокбастерів, але людей. Звичайнісіньких, маленьких людей, які завжди були у фокусі великих авторів незалежного американського кіно в різні його періоди. Фільми, зняті настільки «у зріст» людини і настільки ж безжально до неї.

«Глядач не побачить нудні документальні кінохроніки. Навпаки, ми покажемо йому дивовижні і реальні історії на найактуальніші теми. Самоосвіта, еко-активізм, суспільні стереотипи, подолання себе, фемінізм та історії успіху. Все те, що прийнято називати «трендами». Незважаючи на те, що це фестиваль американського кіно — фільми про проблеми без кордонів, які зачіпають людей незалежно від мови, релігії або кольору шкіри», — розповідає Євген Гомонюк, менеджер з комунікацій КУ «Агенція розвитку Миколаєва».

Гасло фестивалю «Незалежне кіно для незалежних людей». Документальний сет American Showcase, в якому чого тільки немає — від історії впливу 30-сантиметрової ляльки на 60 років американської історії і мільйони жіночих доль, до буднів авторів некрологів з The New York Times і профдеформації п’яти поколінь американських жінок, що обрали своєю професією юриспруденцію. І все це освячене санденсовськимі трофеями та оскарівськими номінаціями.

«Крім усього, на глядачів чекає сюрприз. Всі, хто відвідає кінопоказ, автоматично беруть участь у розіграші шести термокружек з логотипами фестивалю. Чи не так, гарний сувенір на пам’ять», — додають організатори.

Програма фестивалю у Миколаєві:

Фестивальна локація – Муніципальна виставкова зала (вул. Нікольська, 54 (вхід з вул. Соборна);

Фільм «СВІТ АІД ТВОЇМИ НОГАМИ» про жителя Нью-Йорка Метта Гріні, який обійшов всі вулиці Великого Яблука. Його шлях склав 13 тисяч кілометрів!

КОЛИ? 11 квітня о 18:00

Фільм «НЕКРОЛОГИ» про журналістів видання The New York Times, які по гарячих слідах пишуть хроніку життя після смерті. І все це в тексті на 1000 слів та й менше.

КОЛИ? 12 квітня о 18:00

Фільм «СЛУЖИЛА, ЯК ДІВЧИНА» про жінок-ветеранів в США, які повернулися до цивільного життя після служби в Іраку і Афганістані на тлі подолання посттравматичного синдрому, відсутності житла, розбитих сімей, важких хвороб, фізичних травм і наслідків сексуального насильства в армії.

КОЛИ? 13 квітня о 17:00

Фільм «ТЕНДІТНІ ПЛЕЧІ, ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ БАРБІ» показує всі найяскравіші трансформації «Барбі» і досліджує понад 60 років жіночої історії крізь призму 30-сантиметрової пластикової ляльки.

КОЛИ? 14 квітня о 17:00

Фільм «ВРІВНОВАЖЕННЯ ТЕРЕЗІВ» розповідає історії надзвичайних юристок, які стали першопрохідцями в своїй професії, і показує перешкоди, які стоять перед молодими дівчатами сьогодні.

КОЛИ? 15 квітня о 18:00

Фільм «ВИНАХОДЯЧИ ЗАВТРА» знайомить з пристрасними підлітками-винахідниками з усього світу, які створюють інноваційні рішення для боротьби з загрозами світовому довкіллю просто в себе вдома, водночас переживаючи сумніви та комплекси пубертатного віку.

КОЛИ? 15 квітня о 18:00

Цих фільмів немає в прокаті. Подивитися стрічки можна лише на спеціальних кіномайданчиках.

Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Вхід на всі покази — ВІЛЬНИЙ.

Фестиваль проходить за підтримки Посольства США в Україні. Організатор фестивалю в Миколаєві: КУ «Агенція розвитку Миколаєва» та платформа «My ART», яка займається створенням і підтримкою культурних проектів у Миколаєві.

Анонс у Facebook за посиланням.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *