Николаевцев предупреждают об экологической угрозе

01 февраля 2018, 12:19

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

В гостях у редакції «Николаевских известий» — відомий громадський активіст, правозахисник, учасник двох Майданів, боєць війни на Донбасі, заступник голови Миколаївської громадської організації «Асоціація учасників та інвалідів АТО», керівник Штабу опору затопленню Бузького Гарду Олег Кравець.  

Розмова йшла про злободенні питання, що хвилюють суспільство; про захист Національного природного парку «Бузький Гард»; про винесення проблемних екологічних питань на міжнародний рівень. До речі, саме сьогодні 1 лютого Олег Кравець проводить прес-конференцію в Києві в Українському кризовому Медіа-центрі з аналогічних питань. Напередодні він завітав до нашої редакції.

Коротко до історії питання:

Миколаївські активісти, представники громадських організацій, громад районів та міст області, екологи, науковці, небайдужі громадяни вкрай занепокоєні намірами НАЕК «Енергоатом» стосовно підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки у 20,7 метрів. У липні 2016 року Кабінет міністрів України, без обговорення з громадськістю, прийняв «Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року». Програма передбачає створення шести нових ГЕС на Дністрі і підняття рівня Олександрівського водосховища на р.Південний Буг до позначки в 20,7 метра при добудові Ташлицької ГАЕС.

Цей нормативно-правовий акт суперечить Указу Президента України від 2009 року про створення Національного природного парку «Бузький Гард». Також в ньому не враховується судове рішення про незаконність вилучення на користь «Енергоатому» і зміни цільового призначення земель природоохоронного призначення, яким заборонено підвищувати рівень Олександрівського водосховища вище 8 метрів. Постанова суперечить й Закону «Про природно-заповідний фонд» та документу того ж Кабінету міністрів України, яким пам’ятник культури «Історичний ландшафт центру Буго-Гардівської паланки Війська Запорозького» внесений до Державного реєстру пам’яток України.

В разі підняття рівня Олександрівського водосховища Україна втрачає культурну спадщину та важливі рекреаційні території, відбудуться незворотні зміни в екологічній системі річки Південний Буг.  Крім екологічних та культурних втрат висока ступінь і техногенних ризиків. При піднятті води до 20,7 метрів майже в три рази збільшується площа водосховища, збільшується навантаження на греблю і підвищуються ризики з сейсмічністю майданчика Південноукраїнської АЕС. Після техногенних катастроф в Чорнобилі і Фукусімі, підтримання безпеки атомних електростанцій стало пріоритетним завданням у всьому світі, актуальність якої не можна ігнорувати. На жаль, українська влада йде на поводу у атомників та захищає їхні інтереси, а не інтереси народу України, екологію та історичну цінність.

Про екологічну проблему на річці Південний Буг і можливі техногенні та екологічні наслідки знають не лише в Україні, але й в Європі та США.    Так проблемою затоплення частини Національного природного парку «Бузький Гард» зацікавилися фотограф-оператор Габріель Булісова і режисер Марк Ісаак з Вашингтона (округ Колумбія, США), які знімають документальний фільм в рамках культурної програми Фулбрайта. Керівник Штабу опору, правозахисник, учасник АТО Олег Кравець запрошений на щорічний Національний молитовний сніданок (National Prayer Breakfast),  який відбудеться 2 лютого цього року у Вашингтоні (США). Він планує ознайомити світову спільноту з українською проблемою та оприлюднити відповідне звернення.

Також заступник керівника обласної організації ВО «Батьківщина» Олег Кравець озвучить список державних діячів, які перебуваючи на держслужбі та використовуючи службове становище, діяли в інтересах НАЕК «Енергоатом», знищуючи унікальну місцевість. Список буде передано представникам прогресивних країн з метою застосування санкцій відносно українських чиновників.

Детальне інтерв’ю скоро на нашому сайті.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *