Николаевцев приглашают на творческий вечер художника Михаила Озерного

09 февраля 2019, 17:58

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Комунальний заклад культури «Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна» 21 лютого 2019 р. о 15.00 проводить творчий вечір  художника Михайла Озерного з нагоди присвоєння звання Народного художника України. У рамках заходу відбудеться відкриття виставки творів Михайла Івановича Озерного з фондів музейної збірки. За роки творчої дружби художника з музеєм було проведено 5 персональних виставок, які користувалися широким попитом у відвідувачів.

Указом №14 / 2019 Президент України Петро Порошенко присвоїв звання «Народний художник України» миколаївському художнику Михайлу Івановичу Озерному. Нагороду митець отримав за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічне, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та багаторічну сумлінну працю.

Озерний Михайло Іванович народився 28 травня 1938 року в селі Василівка Лебединського району Сумської області. Ще з дитинства здобув славу художника серед односельчан, виконуючи різноманітні замовлення. Після проходження військової служби вступив до Косівського училища прикладного мистецтва, а після закінчення (1965) працював там викладачем. З 1969 до 1973 року працював головним художником Косівського художньо – виробничого комбінату Художнього фонду України. З 1969 до 1989 року був членом республіканської Художньої ради з монументального мистецтва. З 1973 року живе і працює в Миколаєві. Займав посаду головного художника міста Миколаєва і Миколаївського художньо — виробничого комбінату (1973-1986), у цей період також працював у Миколаївській обласній організації Національної спілки художників України.

Декоративні композиції, панно, рельєфи та скульптури у його виконанні достойно представлені не тільки у приватних та музейних зібраннях, вони стали надбанням Миколаєва та городян.

Живопис художника, пленерний, одночасно соковитий та м’який, вражає майстерною передачею стану природи. Пейзажі  це своєрідна лабораторія, в якій художник загострює своє мистецьке бачення, професійну майстерність. Колорит краєвидів наче надихає на плідну працю. Улюблені куточки, зображені художником, складають серії, серед яких – великий Очаківський цикл, твори, присвячені Слобожанщині, Седнєву, Карпатам та Криму. Велике місце в його творчості займає і мариністична тематика.

Роботи знаходяться в багатьох музеях і приватних колекціях. Постійний учасник обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок, творчих пленумів.

За створення першого в Україні Музею суднобудування та флоту в м. Миколаєві була присуджена Державна премія ім. Т. Г. Шевченка (1981), нагороджений медаллю «Ветеран праці» (1984), почесною відзнакою «За багаторічну плідну працю в галузі культури» (1991), удостоєний звання «Городянин року» (2008) в номінації «Мистецтво». Заслужений діяч мистецтв України (2008), член Національної Спілки художників України (1967),

Серед запрошених представники Управління культури національностей і релігій Облдержадміністрації, члени Національної спілки художників України, поціновувачі творчості Михайла Озерного, його друзі, ЗМІ.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *