Николаевцы насладились творчеством «Витязя грузинской поэзии» Шота Руставели

10 февраля 2018, 20:18

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

9 лютого спільно з Радою національних товариств Миколаївщини та Миколаївським обласним грузинським національно-культурним товариством «Іберія» у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулося літературне ревю «Витязь грузинської поезії», присвячене Шота Руставелі та його поемі «Вепхісткаосані» («Витязь у тигровій шкурі»). Це вже другий захід з літературно-художнього циклу «Література народів Миколаївщини».

Про це повідомляється на сторінці бібліотеки у Фейсбуці. 

Грузинська поезія, яка ще в давні часи заявила про Грузію як про окрему країну з унікальною самобутньою культурою, заслуговує особливої уваги. Чи не найбільшу пошану у світі здобув геніальний поет Шота Руставелі, який вдало поєднував державну службу з написанням пристрасних строф про героїв, кохання і славетні подвиги. Хоча б декілька рядків з його поеми процитує кожен грузин.
Гості зустрічі дізналися про овіяне легендами життя поета та декілька століть вивчення його творчості, переконалися у майстерності перекладів «Вепхісткаосані».

На заході прозвучали уривки з поеми українською, російською, грузинською, білоруською мовами у виконанні представників Обласного грузинського національно-культурного товариства «Іберія», студентів МНУ ім. В.О. Сухомлинського та поціновувачів грузинської поезії.

На заході виступили Каймаразов Султан-Мурад Джемалутдинович – голова ради старійшин Ради національних товариств Миколаївської області, Каймаразова Лоліта Мурадівна – голова Ради національних товариств Миколаївської області, Ехвая Валерій Ілліч – голова Миколаївського обласного грузинського національно-культурного товариства «Іберія», Захарян Левон Артемович – вчитель історії армянскої недільної школи м.Миколаєва, Шаміль Ісмайлов – поет, ветеран МВС.

На активних учасників заходу чекали приємні сюрпризи – сувеніри від Миколаївського обласного грузинського національно-культурного товариства «Іберія».


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *