Николаевцы познакомились с творчеством словацких художников

10 января 2019, 6:52

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Близькі не тільки географічно, а й культурно: миколаївців запрошують ознайомитись з творчістю сучасних словацьких художників

У середу, 9 січня, у виставковій залі міського палацу культури і мистецтв відкрилась виставка художніх творів словацьких художників “Шляхи сучасного мистецтва Словаччини”.

Виставка присвячена низці визначних річниць в історії Словацької Республіки та організована за підтримки Посольства Словаччини в Україні та Почесного консульства Словацької Республіки в м. Одеса, Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

Експозиція об’єднала роботи різних жанрів і напрямів. Загалом на виставці представлені 41 картина та 5 скульптур.

На церемонію відкриття завітали Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Євген Шевченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін, дружина Надзвичайного та Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні Івета Шафінова, куратор виставки, директор галереї Артем (Братислава) Габріела Мозова, представники Миколаївської облдержадміністрації, депутати Миколаївської міської ради, культурні діячі та художники м. Миколаєва.

У вступній промові дружина Надзвичайного та Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні Івета Шафінова зазначила, що Україна і Словаччина близькі не тільки географічно, а й культурно.

— Я рада вітати вас на відкритті виставки, організованої з нагоди 100-річчя від дня утворення першої Словацької Республіки. Для нас це знаменна дата і тому вдвічі приємніше, що для проведення виставки було обрано місто Миколаїв. Словаччина — невелика країна, але вона, як і Україна, може пишатися кількістю талановитих людей. Ви можете переконатися в цьому, ознайомившись з творчістю словацьких художників і скульпторів, роботи яких представлені на виставці, — зазначила Івета Шафінова.

Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що відкриття виставки — неординарна та цікава подія в культурному житті міста.

— В творчості люди дивляться на предмети мистецтва, щоб отримати естетичну насолоду та певну інформацію. Головне — зміст, глибина, яку художник передає іншим через свої картини. Мені дуже приємно, що у Миколаєві організовано виставку, яка відкриває новий шлях зближення культур двох народів. Запрошую миколаївців відвідати її та ознайомитись з творчістю словацьких митців, — сказав міський голова.

По завершенню офіційної частини під чаруючі звуки камерної музики присутні насолоджувалися роботами майстрів пензля та обмінювалися враженнями.

Ознайомитися з творчістю словацьких художників та скульпторів миколаївці можуть протягом декількох тижнів. Виставка працюватиме до 27 січня.

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *