ОСОУ — катализатор развития и воспитания будущих защитников в Николаеве и области

18 ноября 2018, 9:33

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

На Миколаївщині живе та працює дуже цікава громадська організація. У неї багато функцій, серед яких: патріотичне виховання молоді, проведення заходів, спрямованих на формування навичок з тактико спеціальної підготовки молоді, на розвиток водійських вмінь. Це — Товариство сприяння обороні України у Миколаївській області.  

Кореспондент редакції «Миколаївських вістей» побував у гостях у  голови Миколаївської обласної організації ТСОУ Юрія Шутяка.

 Чим займається організація? Які її функції?

— Основною функцією організації є військове та національно-патріотичне виховання. Наша організація одна із самодостатніх і використовує власні кошти. Ми маємо своє майно, отримуємо ліцензію, проходимо атестацію, отримуємо акредитацію. Один із видів господарської діяльності —  підготовка трактористів, водіїв та здача майна частково в оренду. Ці кошти використовуються на заробітну плату, на утримання бази і проведення різних заходів. В минулому році ми заключили договір з нашим Широколанівським військовим полігоном, з волонтерським центром «Перевізник», з організаціями, які займаються собаківництвом, з Асоціацією учасників АТО, з афганцями, з обласним Центром туризму і так далі. Я сам неодноразово їздив в АТО. Два тижні тому відвідали нашу 79-ту бригаду. До нас звертаються, а ми допомагаємо, в тому числі і фінансово. Наприклад, останній раз на території Новоодеського району в лісі проводили  змагання, участь в яких взяли 6 команд дітей. Ми виїздили, брали шість інструкторів та проводили повноцінне змагання. Адже, крім фізичної підготовки, ми проводили ще тактико-спеціальну, що полягала у наступному: евакуювати військових, пройти через мінне поле,  маскуватися, стріляти. Проводили урок, а далі залік. І в перших числах грудня будемо організовувати знову турнір, започаткований нами в минулому році — Кубок Миколаївської ГО ТСОУ.

Чи задовольняє всі потреби матеріальна база?

 Нажаль, коштів не вистачає в повному обсязі. Хотілося, щоб наші починання на громадських засадах на певному рівні були підтримані державою. Тому що існують державні програми «Джура», «Сокіл», які фінансуються на порядок вище. В цьому році ми проводили турнір з військово-патріотичної тактико-спеціальної підготовки. Участь взяло 6 областей. У нас є ще інструктори, зразкова автошкола, ми проводили 4 Всеукраїнських змагання з автомодельного спорту. Є календар, де розписані різні заходи, частину з яких ми організовуємо самі, в інших випадках ми допомагаємо. Майже в кожному районі, за малим виключенням, в Миколаївській області існують районні організації, які організовують свої маленькі заходи, мало того, на базі яких існує також той же аероклуб «Ікар», який готує парашутистів, авіаторів. Взагалі свого часу ДТСААФ створювалось як добровільне товариство сприяння армії, авіації і флоту,  тому основна функція – допомагати армії виховувати  майбутніх фахівців для Збройних сил України. Більш того, в межу своїх скромних фінансових можливостей, займаємося реабілітацією АТОшників, проводимо ці заходи разом з волонтерами.

Які досягнення районних структур Ви можете відмітити?

Як мінімум, за минулий рік — у  нас чемпіонка України з підводного спорту, тиждень назад я вручав відзнаку «Майстра Спорту» з автомодельного спорту. Хочу відмітити, що непогано розвивається кульова стрільба. Свого часу на базі Вознесенської автомобільної школи на потреби армії працювало одночасно 86 майстрів виробничого навчання. У Вознесенську ще є військова інфраструктура, зокрема 4 військові частини.  Крім того, було анонсовано ще одну подію, яка відбудеться приблизно у грудні, де будуть залучені як дорослі, так і діти.

Коли Ви зрозуміли, що це Ваше покликання і почали інтегруватися в цю сферу?

— В цю сферу я інтегрувався в 2002-му році. Це було в Новоодеському районі, запропонували мені тоді стати директором  спортивно-технічного клубу товариства сприяння обороні Нової Одеси. В 2003-му я був обраний уже головою районної організації. З тих пір ТСОУ я не залишав. В 2006 році вже на постійній основі працювала стрілецька секція, працювала мотоциклетна траса, працював картинг.

—  Що взагалі для Вас є «патріотичне виховання»?

—  Патріотизм – це скоріше за все самоідентифікація людини, усвідомлення того, що ми — громадяни цієї держави, які в різних сферах відстоюють інтереси свої та своєї родини, і яка розуміє це. «Моя сім’я, моє місце, моя держава, за яку я відповідальний» — ось що має бути важелем для посадовців, а також вони повинні розуміти, що вони працюють для людей.

—  Які перспективи розвитку в подальші роки організації?

—  Сподіваюся, що настануть часи, коли наша організація зможе проявити себе, багато зробити для виховання підростаючого покоління у дусі патріотизму. Перш за все нам потрібно зміцнити матеріально-технічну базу, а згодом ми зможемо вдосконалити методи та форми своєї роботи з населенням області.

Варто відмітити досягнення громадської організації та різноманітні здобутки вихованців. Головне, що колектив ТСОУ під керівництвом Юрія Шутяка готовий працювати, сумлінно виконувати свої обов’язки та досягати успіху.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *