Пенсионеры Николаевщины ожидают справедливого решение ВРУ

25 сентября 2017, 19:52

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Велика кількість пенсіонерів стурбовані питанням очікування перерахунку пенсій з 1 жовтня.

Зазначену ситуацію коментує Наталія Єфремова, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області.

21 вересня Верховна Рада повинна була прийняти доленосний Закон про пенсійну реформу, який передбачає підвищення пенсій для більшості пенсіонерів вже з 1 жовтня шляхом проведенням «осучаснення» заробітної плати із застосуванням показника середньої плати на рівні 3764,40 грн. та  виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1373,00 грн., який визначено Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» на грудень 2017 року.

Голова Уряду поставив чітку задачу, у разі прийняття Закону третього жовтня, провести осучаснення пенсій саме у цьому місяці. Для фахівців, хто знається на питаннях здійснення масових перерахунків, зрозуміло, що це дуже не просте завдання. Але йдеться про збільшення пенсій для пенсіонерів Миколаївщини, для яких ці виплати чи не єдиний засіб існування. Ми не маємо права на зволікання, адже люди можуть не отримати свої гроші.

Органи Пенсійного фонду України в Миколаївській області  повністю готові для проведення таких перерахунків, як то кажуть, перебувають на низькому старті.

Якщо Закон буде прийнято на пленарному тижні (3-6 жовтня), пенсіонери зможуть отримати цього місяця пенсії у нових розмірах.

 Проте якщо вирішення питання, тобто прийняття законопроекту, знов затягнеться у часі, то органи Пенсійного фонду, навіть за величезного бажання і докладання зусиль, не зможуть перерахувати жовтневі пенсії.

Нам потрібна остаточна версія закону. Зміни, хоча б незначні, можуть внестись в сесійній залі навіть в останній момент. А будь-яка зміна впливає на методику перерахунку. Ми не можемо і не маємо права робити приблизні перерахунки. Це ж не просто цифри, а різні нюанси, як кому зараховувати стаж, заробіток тощо. Перерахунок – це складний процес, це не просто взяти і збільшити пенсію на певний процент. Це зміни у складових, від яких залежить розмір пенсії. А головне, це люди, які очікують справедливого підвищення. Тому, образно кажучи, кожна літера закону, кожна кома може вартувати пенсіонеру певну суму гривень. Тому прийняття цього Закону повинно відбуватись понадтерміново.

До осучаснення пенсій органи Пенсійного фонду фінансово готові. Ми працювали, акумулювали ці кошти і як результат — готові зробити людям перерахунок. На сьогодні по нашій області,  у порівняні з аналогічним періодом попереднього року, надходження до Фонду збільшились на 615,4 млн. грн., або на 44,4%.

Тому ще раз наголошую: єдине, що зараз потрібно – термінове прийняття Закону депутатами.

Ми, як і все українське суспільство, сподіваємося, що депутатський корпус збереться, консолідується і врешті прийме цей Закон, аби запустити у дію механізм осучаснення  пенсій. А ми, будемо наполегливо працювати задля втілення у життя цього доленосного рішення.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *