Полвека Николаевскому областному дворцу культуры

19 сентября 2017, 18:45

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Півстолітній ювілей улюбленого Обласного палацу культури для великої кількості жителів м. Миколаєва  та області – подія знакова, а для працівників – це урочисте єднання поколінь на безкрайньому творчому шляху.

Обласний палац культури —  невід’ємна частина культури Миколаївщини.  Неповторним яскравим узором вплетена його історія в живе полотно історії  Причорноморського краю,  в долі  тисяч його жителів.

Головним завданням Палацу є збереження, розвиток та популяризація української національної культури, розвиток усіх видів та жанрів аматорського мистецтва, створення та організація діяльності клубних формувань, задоволення культурно-дозвіллєвих потреб населення.

Обласний палац культури — головна потужна сцена Миколаївської області, на якій проходять заходи до державних свят, конкурси  і фестивалі всеукраїнського та обласного рівня, творчі звіти колективів, різноманітні культурно-мистецькі заходи, виступи популярних професійних артистів сучасності з України та зарубіжжя.

Щороку Обласний палац культури відвідують понад 220 тисяч глядачів різного віку та соціального статусу.

У 30 клубних формуваннях  реалізують творчі мрії та удосконалюють

свою майстерність  понад 4500 учасників,  наймолодшому з них  всього 2,5 роки, а найстаршому — 96 років.

Взірцем плідної творчості та гордістю Палацу є колективи художньої самодіяльності.  17 творчих колективів об’єднують понад  2500 учасників. 7 аматорських колективів носять почесне звання  «народний»,  4 — «зразковий».

Успішно працює 13  любительських об’єднань та клубів за інтересами,  які покликані розвивати культурно-просвітницьку діяльність серед усіх вікових соціально-демографічних груп населення міста та області.       Щороку  Палац проводить понад 320 культурно-мистецьких заходів.

І весь цей час  Обласний палац культури —  найбільший заклад  культури Миколаївської області.

У ювілейні дати мимоволі поринаєш поглядом у минуле, і спливають сторінки історії …. Будівництво приміщення було дивовижним – бо його зводили як воєнний об’єкт, як військовий корабель. Ризик? Безумовно! Але тодішній директор  суднобудівного заводу імені І.І.Носенка, Герой Соціалістичної  Праці  Ганькевич Анатолій Борисович розумів необхідність сучасного Палацу для заводчан, жителів міста та області.  Цей ризик виявився оправданим!  Керівництво заводу вело дуже мудру політику  щодо розвитку  соціально-культурної   сфери, і ставило її на  один рівень  з виробництвом.  Будівництво та   функціонування Палацу, перш за все,  було інвестицією у майбутнє міста та області.

Нічого не відбувається випадково! Мабуть, так накреслили зірки, щоб саме у той  період з’явився  новий  сучасний заклад культури!

«Велика будівля з колонами, обернена фасадом до фонтану, за яким тягнуться зелені газони з доріжками для пішоходів, навкруги безліч новобудов, розташованих півколом, — такою у 50-х роках минулого століття містобудівники бачили нову центральну площу, що будувалася на перетині вулиць Радянська і Чкалова. Головною  її  окрасою мав стати Палац культури і техніки Миколаївського суднобудівного заводу імені І.І. Носенка»,  —  писала кореспондент Катерина Стриль.

І мрія втілилася у величну, світлу, простору будівлю  на  пагорбі, яку було видно  звідусіль.  Суднобудівники звели споруду, яка  нагадує красивий морський корабель. А інакше і бути не могло! Тут, як і на круїзному лайнері,  прекрасні рекреаційні зони та зони відпочинку з квітами, затишні приміщення для  проведення гурткових занять та спілкування.

Новий Палац, дійсно, вражав розмірами і красою, а також новизною і сміливістю технічних рішень. При будівництві застосовувалися найпрогресивніші на той час методи будівництва і обробки матеріалів. Його інтер’єри вирізнялися вишуканістю і великим художнім смаком.

З технічної точки зору – це  складне підприємство. Вся будівля і всередині,  і зовні пронизана водо-тепло-електро мережею довжиною до 10 000  метрів. Загальна площа приміщень 9350 кв. метрів. Навіть машинне відділення  працює по типу холодильних установок на військових суднах,   забезпечуючи комфортні  умови для відвідувачів у літній та зимовий періоди.

Заклад  може прийняти до 2500 відвідувачів одночасно: великий зал на 1200 місць, малий зал на 300 місць. На другому та третьому поверхах розташовані  аудиторії для проведення репетицій,  семінарів, лекцій, конференцій.

Великий зал  і концертна  сцена – унікальні   за технічним оснащенням, рівнем комфорту та постановочними можливостями. Зал гарантує глядачам відмінну видимість з будь-якого місця.

Сцена дозволяє реалізувати найбільш сміливу  мрію режисера-постановника. Сьогодні вона отримала  унікальне світлове обладнання, яке відповідає сучасним вимогам світлотехнічного забезпечення  і є кращим в   області.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *