Построение, организация и перспективы развития Березанской объединенной территориальной общины

06 октября 2017, 6:40

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України, що діють у рамках проекту «ПУЛЬС» по наданню допомоги у розвитку місцевого самоврядування, провели робочу зустріч з Березанським селищним головою Валерієм Хоміцьким та керівниками управлінь та відділив виконкому Березанської селищної ради. Обговорювалася побудова структури управління потенційної Березанської ОТГ, організація роботи та перспективи розвитку.

Важливішими питаннями, які обговорювалося, були питання, що виникають у період реорганізації Зокрема, яка повинна бути структура Березанської ОТГ, в який спосіб проводити інвентаризацію майна та земель. Гостро стоїть проблема попередження кадрів про подальші зміни у праці. Оскільки по законодавству необхідно попереджати одразу, як буде сформована нова структура.

«Якщо ми створюємо нову структуру, то в нас виникають правові підстави для попередження, ‒ пояснює консультант з юридичних питань Лідія Віштал, ‒ Після попередження треба очікувати два місяці, щоб цей працівник підшукав собі нову роботу. Крім того, після звільнення працівника, він ще місяць буде отримувати вихідні виплати».

На думку Лілії Віштал, з одного боку, ці виплати лягають на бюджет новоствореної об’єднаної громади, який тільки формується, а з іншого, така норма захищає людей, що будуть звільнені та пом’якшує їм перехідний стан.

Також, консультантами АМУ та працівниками виконкому Березанської селищної ради розглядалося питання формування власних органів надання освітніх та медичних послуг. Освіту було вирішено приймати з 1 вересня наступного року, щоб не ламати навчальний процес, кінцеву оцінку знань та інше. Медичну сферу було вирішено перевести під управління органів Березанської ОТГ з другого півріччя 2018 р.

Консультант з бюджетних питань Юлія Забродкіна працювала з головним бухгалтером з питання формування бюджету на 2018 рік. Що стосується закладів культури, то в цьому напрямі обговорювалися механізми співпраці з районними структурами, про співфінансування та перерахування субвенції в районний бюджет. Обговорювалися кроки по фінансування музичних та спортивних шкіл.

Консультант з місцевого економічного розвитку Михайло Тульський працював з економістом та юристом, спеціалістами, що займаються підготовкою проектів та тендерів. Зокрема, Михайло Тульський відмітив перспективи економічного розвитку Причорноморського регіону Миколаївщини на базі районного центру – селища Березанки. Ним були підкреслені сильні сторони потенційної Березанської ОТГ, зокрема, перспектива розвитку туризму, наявність морського узбережжя, перспектива роботи з регіональним ландшафтним парком «Тилігульський», розвиток альтернативної енергетики та інші.

«Важливим фактором розвитку є наявність Одеської траси ‒ «Чорноморський транспортний коридор», ‒ говорить Михайло Іванович, ‒ Перспектива розширення послуг населенню, а це і транспорт, і освіта, і медицина. Дуже важливим є збереження інфраструктури та більш ефективне використання об’єктів інфраструктури у всіх населених пунктах об’єднаної громади, налагодження співпраці із місцевими господарствами та державними установами».

Консультант з юридичних питань Лідія Віштал по своєму фаховому напряму допомагала у питаннях оформлення трудових договорів, зокрема, звільнення і прийому на роботу, а також проведення реорганізації в цілому, нової реєстрації ОТГ, відображення цього у єдиному реєстрі, здійснення нотаріальних дій після ліквідації сільських рад та подання у Мінюст про доступ до реєстру виконуючих обов’язки старост.

«Ми обговорили багато питань, розглянули досвід Куцурубської, Мостівської, Кам’яномостівської громад, як вони працюють з проектами. Були намічені напрями, але робота триває і ми невдовзі здійснено ще одну робочу зустріч з представниками Березанської ОТГ», ‒ підвела підсумок Лідія Віштал.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *