Потенциальная Первомайская ОТГ изучает опыт Шевченковской ОТГ

22 февраля 2018, 20:29

Читают: 0 Комментариев: 1 Рейтинг:  
 

За участі консультантів Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України відбувся обмін досвідом по створенню та розвитку об’єднаної територіальної громади за участі представників Шевченківської сільської ОТГ та потенційної Первомайської селищної ОТГ Вітовського району.

Первомайська селищна рада Вітовського району та Киселівська сільська рада Снігурівського району направили своїх представників у складі робочої групи по створенню Первомайської ОТГ до сусідньої Шевченківської об’єднаної територіального громади за для вивчення досвіду. Голова Шевченківської громади Тетяна Шакунова, а також консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України ділилися своїми знаннями та баченням ‒ які кроки по становленню має робити новостворена об’єднана громада.

Зокрема, Тетяна Шакунова розповіла про досвід проходження об’єднання, про формування структури управління нового об’єднання, формування старостинських округів. Розповіла про розвиток медицини, освіти та використання державної субвенції на ці сфери, про закупівлю необхідного медобладнання для амбулаторій та навчальних засобів для закладів освіти. Обговорювалися фінансові, кадрові, організаційні питання. Голова підкреслила важливу роль соціального партнерства громади та бізнесу на її території.

Первомайський селищний голова Василь Бєлашов, Киселівська сільська голова Наталя Лаврухіна та члени робочої групи задавали питання, з’ясовували різні аспекти об’єднання громад.

В робочій зустрічі взяли участь в.о. старости Полігонівського старостинського округу Ольга Серветник та в.о. старости Зеленогайського старостинського округу Микола Струтинський, які розповіли про ті питання і проблеми, з якими стикається об’єднана громада, безпосередньо, на місцях. Говорили про шляхи вирішення та тісну співпрацю між старостами та головою ОТГ, без якої неможливо ефективно керувати громадою. В цьому контексті Тетяна Шакунова підкреслила і важливість ефективної професійної діяльності ради об’єднаної громади, а також розуміння відповідальності депутатів перед мешканцями, які їх обрали.

Консультант з бюджетних питань Миколаївського РВ АМУ Юлія Забродкіна на завершення зустрічі зазначила, що ті, хто йшли першими – здобували досвід на власних помилках. На честь Шевченківської громади – вони гідно з цього вийшли та здобули неоцінений досвід, який варто врахувати тим, хто об’єднується зараз.

Підкреслюючи у цьому роль голови Шевченківської ОТГ Тетяни Шакунової та співпрацю з Асоціацією міст, Юлія Забродкіна повідомила, що надходження у власний бюджет громади було збільшено не тільки за рахунок отримання додаткових ресурсів під делеговані повноваження, а й за рахунок роботи голови з місцевими підприємцями, щоб вони сплачували податки в громаду.

«Ви зробили колосальну організаційну роботу – це саме головне. Ви повністю забезпечили всі садочки, школи. Все вже зроблено: і дитячі майданчики, і клуби, і бібліотеки, ‒ підкреслила Юлія Забродкіна, ‒ Але тепер треба розвивати у людей нове мислення як мешканців єдиної громади».


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.Комментариев: 1

  1. Аватар Галина Медведева

    Консультант Забродкина Ю. в своём доме сорвала организацию ОСН в доме. как можно её вообще принимать всерьёз?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *