Появится ли в Баштанском районе новая ОТГ

11 октября 2018, 8:23

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

На це питання намагалися знайти відповідь на робочій зустрічі представники Привільненської і Старогороженської сільських рад Баштанського району, а також консультанти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України.

За перспективним планом створення об’єднаних територіальних громад Миколаївської області до складу Привільненської ОТГ мають увійти: Привільненська, Старогороженська, Єрмолівська, Кашперо-Миколаївська та Лук’янівська сільські ради Баштанського району. Наразі, переговорні процеси між учасниками добровільного об’єднання ще тривають.

В робочій зустрічі з консультантами Миколаївського РВ АМУ взяли участь Привільненський сільський голова Віктор Верба, Старогороженський сільський голова Сергій Станічний, секретар Привільненської сільської ради Раїса Омельченко та працівники апарату Привільненської сільської ради.

Обговорювалася ситуація, яка склалася в Баштанському районі та, зокрема, у тих сільських радах, які можуть об’єднатися. Присутні сільські голови зауважили, що є проблеми несплати податків, відсутність земельних планів та, взагалі, відсутність на територіях цих сільських рад великих виробників, які б наповнювали бюджет громади.

«У зв’язку з необ’єднанням громада за 3 роки втратила понад 20,6 мільйонів гривень інфраструктурної субвенції з державного бюджету», ‒ констатувала ситуацію консультант з бюджетних питань Миколаївського РВ АМУ Юлія Забродкіна.

Вона підкреслила, що через не об’єднання громади втрачають не лише кошти державної підтримки, які б уже могли працювати в об’єднаній громаді і значно покращити соціально-економічний стан бюджетної сфери, житлово-комунального господарства, а й втрачають можливості розвиватися з інших джерел, це можливість самим вирішувати, які дороги ремонтувати, котрі вулиці освітлювати, де навести лад, усунути інфраструктурні та комунальні халепи, Не чекати, не нарікати, а самим зробити.

Консультанти обговорили з представниками місцевого самоврядування шляхи виходу з ситуації, враховуючи різні кроки, навели успішний досвід інших громад що об’єдналися, зокрема, на Миколаївщині. Юлія Забродкіна навела власні бюджетні розрахунки та підтвердила спроможність потенційної Привільненської об’єднаної територіальної громади. Також, консультанти наголошували на тому, що Асоціація міст України надає конструктивну допомогу органам місцевого самоврядування на всіх рівнях та ділянках їх роботи, та константували що будуть і надалі здійснювати допомогу у становленні Привільнянської ОТГ.

Представники сільських рад взяли до уваги нову інформацію, що отримали від консультантів.

«Ми доопрацьовуємо питання, які до цього часу нас турбували, і йдемо по шляху до об’єднання громад – сіл, мешканці яких будуть жити в однакових умовах, і відчувати що про них не забули після об’єднання», на завершення зауважили сільські голови Привільненської та Старогороженської сільських рад.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *