Присоединятся ли к Николаеву смежные сельские советы

07 августа 2018, 22:54

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

На запрошення Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича увечері 6 серпня відбулася зустріч з головами трьох сільських рад Вітовського району, межі яких примикають до міста Миколаєва. За участі голів Миколаївської, Мешково-Погоріловської та Коларівської сільських рад, а також консультантів Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України ‒ обговорювалося питання приєднання зазначених сільських рад до міста Миколаєва.

Прийнятий цього року закон України, який дозволяє суміжним сільським радам приєднуватися до міст обласного значення за спрощеною процедурою, відкрив можливість розширити територію міста Миколаєва та допомогти розвиту тим сільським громадам, які і так вже тісно економічно та соціально пов’язані із обласним центром. До речі, місто Вознесенськ одним з першим в Україні скористалося цією можливістю і вже є на завершальних етапах приєднання Новогригорівської сільської ради.

На зустрічі Олександра Сєнкевича з сільськими головами та представниками Миколаївського РВ АМУ було обговорено загальне бачення кожної сторони цього можливого об’єднання. Зокрема, сільські голови висловили свої побоювання, що після об’єднання доходи сільських рад не будуть використовуватися на розвиток їх територіальних громад. Тому, вони б хотіли бачити пропозиції від міста щодо розвитку цих територій.

Консультант з бюджетних питань Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Юлія Забродкіна навела розрахунки, що ці сільські ради є міцними та спроможними. Тому, дійсно, потрібно ґрунтовно вивчити паспорти цих громад та скласти загальний план розвитку міста Миколаєва та сільських рад, що приєднуються.

«Давайте визначимо не тільки дохідну, а й видаткову частину. Які у вас є проблеми, які у вас дороги, що потрібно зробити, ‒ внесла пропозицію Юлія Забродкіна, ‒ Треба обопільно збалансувати інтереси».

Мешково-Погорілівський сільський голова Андрій Ботанін розповів, що найголовніші питання для його населеного пункту ‒ це міський цвинтар та сміттєве звалище. «Село з трьох сторін охопив міський цвинтар, ‒ визначив проблематику сільський голова, ‒ Відповідно, гостро стоїть питання питної води. Екологічні питання самі великі».

На це Олександр Сенкевич зазначив, що після об’єднання можна буде більше залучати коштів з екологічного фонду міста. На його думку, можливе залучення якихось грантових проектів. Розглядали можливість завантаження сміттєпереробного заводу в с. Мешково-Погорілове з міста. Також, присутні обговорили земельні питання та зміни в законодавстві.

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що у разі згоди жителів села приєднатися до Миколаєва, територіальна громада стане окремим районом міста та матиме свій бюджет розвитку.

«Ми маємо своєчасно реагувати на виклики, які постають у зв’язку зі змінами в нашій державі. В Україні триває процес децентралізації, завдяки якій сільські громади мають змогу суттєво покращити власну інфраструктуру, створити нові робочі місця та залучати інвестиції, — сказав міський голова, ‒ Різні підходи до формату об’єднаних громад – це справа звичайна, в кожній конкретній ситуації є свої переваги і недоліки. Головне питання, яке треба ставити ‒ що це дасть громаді».

Учасники зустрічі розглянули формат об’єднання як співробітництво територіальних громад: сеульські ради свої пропозиції, а місто свої. Миколаєву буде потрібно вирішувати транспортні проблеми цих приєднаних громад. Сільськи голови відзначали, що на перспективу розуміють необхідність об’єднуватися, але б хотіли бачити програму розвитку своїх громад. Кожний голова ставить питання: що це дасть моїй громаді. Визначили, якщо спільно в об’єднанні вкладати кошти, то це в питання води, сміття та цвинтарю.

Враховуючи, що це була перша робоча зустріч з цього питання, її учасники домовилися, що треба вивчити паспорт кожної громади, який буде передано у Миколаївське регіональне відділення Асоціації міст України. На наступну зустріч будуть підготовлені розрахунки та бачення спільного розвитку.

«Проведемо наступну нараду на більш обґрунтованих засадах: які видаткові складові, які проекти розвиту, що першочергове треба зробити», ‒ підбила підсумок виконавчий директор Миколаївського РВ АМУ Тетяна Яблоновська.

На її думку, зустріч відбулася конструктивно, до кожен зі свого боку висловив свої побажання та побоювання. Разом с цим, всі розуміють що процес об’єднання незворотній і треба рухатися далі, зважуючи всі аспекти.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *