Проблема поверки счетчиков на воду волнует жителей Николаева

10 декабря 2018, 20:21

Читают: 0 Комментариев: 3 Рейтинг:  
 

Начальник абонентського відділу МКП «Миколаївводоканал» Сергій Василенко роз’яснив питання щодо повірки та заміни лічильників.
Часто наші споживачі звертаються до нас з запитаннями: «Навіщо мені повіряти лічильник, якщо він нормально працює?», або «Навіщо замінювати лічильник, якщо він не зламався?».
Всі відносини між водоканалами та споживачем регулюються Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Інформація про терміни повірки, міжповірочні інтервали тощо розписаний у ст. 17. У пункті третьому вказано, що суб’єкти господарювання зобов’язані своєчасно, з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів, подавати лічильники на періодичну повірку.
Якщо у вашому свідоцтві про повірку стоїть дата, наприклад, 10 червня, то вже 11 червня показники можна вважати такими, що не відповідають метрологічним характеристикам. У такому разі навіть можуть нараховувати сплату за послуги за середніми показниками. Саме тому важливо вчасно повіряти лічильники, аби бути переконаним, що передані вами показники врахують.

Всі квартирні лічильники повинні пройти державне приймальне та контрольне випробування. Купуючи лічильник обов’язково перевірте:
1) Чи є технічний паспорт приладу обліку зі вказаними типом приладу, його діаметром, заводським номером, датою продажу та датою повірки лічильника.
2) Комплектацію лічильника відповідно до технічного паспорта.
В залежності від типу засобу обліку води (передбачений паспортом засобу обліку) встановлюється міжповірочний термін в 3 або в 4 роки від дати останньої повірки, але, як показує практика, не більше трьох разів. Гарантований виробником термін експлуатації приладу становить від 10 до 12 років.
МКП «Миколаївводоканал» нагадує абонентам про необхідність своєчасної повірки засобів обліку води.

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Комментариев: 3

  1. Аватар Александр Николаев

    что это за шараш монтаж контора которая гребёт по 120 гривень с пенсионеров за поверку счётчика воды

  2. Аватар Ольга

    А после поверки , будьте уверены, счетчик будет работать на водоканал. Так что лучше покупать новый.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *