Розпочала роботу виставка плакатів «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори»

11 мая 2019, 22:24

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

В обласній науковій бібліотеці (вул. Московська, 9) розпочала роботу виставка плакатів «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори». Виставка одночасно відкрилась у всіх обласних центрах України 8 травня – у День пам’яті та примирення.

Інформація на плакатах поєднує фотографії, унікальні документи з концтаборів, матеріали історичних досліджень. В основі виставки – 30 людських доль – полонених таборів Третього Рейху Аушвіца, Бухенвальда, Дахау, Равенсбрюка та ін. Це жінки та діти, військовополонені, остарбайтери, священики, українські націоналісти, євреї, історії котрих доводять, що багато українців не хотіли миритися з роллю пасивних рабів нацизму, вони формували мережі взаємодопомоги та підпільні організації, наважувалися на втечі, бунти й повстання.

Над підготовкою матеріалів працювали Український інститут національної пам’яті, Центр досліджень визвольного руху, Меморіальний комплекс «Національний музей історії України у Другій світовій війні», Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», Галузевий державний архів СБУ.

Серед поважних гостей заходу  був присутній голова Миколаївського міського відділення Української спілки в’язнів-жертв нацизму Прядко М. В, який поділився спогадами про ті жахливі події.

Кандидат історичних наук, доцент Погорєлов А. А. та кандидат історичних наук, доцент, керівник Обласного центру пошукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності Макарчук С. С. прокоментували матеріали виставки, розповіли про зародження та поширення нацизму, розповіли про місця у місті Миколаєві, де були поховані десятки тисяч наших земляків, про співпрацю вітчизняних та німецьких науковців.

Виставка працюватиме до 22 травня.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *