Соревнования на ринге, конкурсы эрудиции и ораторского искусства прошли в николаевской школе ко Дню защитника Украины

12 октября 2019, 9:24

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Зі змаганнями на ринзі, з естафетою, виставкою книг, екскурсією, різноманітними конкурсами пройшов тиждень українського козацтва перед Днем захисника Укріїни та святом Покрови Богородиці у Миколаївській ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка провели Тиждень українського козацтва.
Це низка цікавих заходів, якими учителі привертають увагу учнів до традицій нашого народу, великого пошанування козаками-пращурами образу Покрови Богородиці.

Розповідає шкільний бібліотекар Наталя Гринько:

— На всіх перервах через постійний потік читачів двері шкільної бібліотеки відчинені навстіж. А вже після закінчення уроків учні у бібліотеці до самого її закриття. Ми організували для дітей свого роду мандрівку у часі: перегляди відеоматеріалів, презентацій, рідкісних книг та альбомів. Розповідаємо їм, що Запорізька Січ — найлегендарніше минуле українського народу, його святиня. Синонім свободи, людської й національної гідності. Тож козак в уявленні українця – це звитяжний воїн, захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України. Сьогодні великої ваги набуває відродження українського козацтва, бо це і відродження України.

До Дня захисника України та Дня українського козацтва у школі підготували для огляду декілька тематичних книжкових виставок. Тут не тільки яскраві альбоми, легенди, історичні довідники, сучасна художня література, присвячена добі козаччини.

На виставкових полицях є й книги з розповідями про зрою, яка була у вжитку запорізьких козаків, а це — гармати, рушниці, пістолети, сагайдаки, стріли, шаблі, кинджали, рушниці. Поруч моделі деяких козацьких артефактів, які можна взяти до рук, потримати, порозглядати. Така сценічна образність, на думку бібліотекаря Наталі Миколаївни, сприяє тому, щоб діти полинули уявою у минуле України, якомога більше дізнались нового про українське козацтво, історичні факти тієї доби.

Директор школи Андрій Малахов зазначив:

— Щоб дітям було цікаво, усі заходи відбувались в інтерактивній формі. Крім тематичних уроків учні пригадали про славних гетьманів та отаманів Запорозької Січі завдяки музиці, пісням, репродукціям картин.
Сьогодні великої ваги набуває відродження українського козацтва, бо це і наше національне свято. Через козацтво створювалася наша історія. І ми хочемо донести дітям, що знати її потрібно тому, що кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за її збереження».

Заходи до Дня захисника України та Дня українського козацтва не обмежувались рамками навчального закладу. Шкільна бібліотека спільно із працівниками дитячої бібліотеки-філії № 6 для кожної вікової категорії учнів-шевченківців організувала пізнавально-розважальну естафету «З глибини сторіч козацький клич», перегляд літератури «Лицарі Сонця», години патріотичного виховання «Гей, ви хлопці-запорожці», історичну стежину «Козака доля — шабля та воля».

Учні 7-б класу, класним керівником якого є Тетяна Володимирівна Чайковська, стали учасниками козацького рингу «Хай живе козацька слава, хай живе козацький дух».

Дві команди «Запорожці» і «Січовики», позмагались на ерудицію і спритність у таких цікавих конкурсах і вікторинах, як «Доповни прислів’я»; «Козацькі клейноди ; «Зав’яжи вузлик»; «Як козаки борщ варили»; «Найрозумніший козак» (перемогу здобула Гайченко Марія і Шевчишин Руслан; «Як козаки вірші читали» (найефектніші оратори-козаки — Рибалко Ангеліна і Шевчишин Руслан); «Як отамани у розумі змагалися»; конкурс отаманів «Продовж прислів’я».

Та найголовніше, що повертаючись додому, учні гаряче обговорювали свою участь у грі, ділилися враженнями, висловлювали своє захоплення!


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *