Творческие коллективы николаевского ОДК

08 октября 2017, 8:51

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

У 1992 році керівником ансамблю танцю «Юнги» стала  Ольга Дорошина.  У  1994-му  вона заснувала  дитячу  хореографічну студію.

У 1993 році театру мініатюр (керівник Семен Бєлий) присвоєно почесне звання «народний». З колективом  співпрацювали відомі режисери Валерій Ганчо та Олег Ігнатьєв.  Колишні актори театру: Ганна Яновська, Ірина Грішіхіна, Тетяна Марштупа нині працюють у професійних театрах.

У 1993-му на базі Палацу культури почав функціонувати  і дитячий камерний хор «Орфей», нині — камерний хор «Орфей».  Його створила відмінник народної освіти України Валентина Вольська.  Це  не просто аматорський  колектив, а школа-студія, де учасники знайомляться з азами  нотної грамоти та сольфеджіо, співають виключно по нотах, що дає можливість опановувати  складні твори.

У репертуарі колективу твори українських та зарубіжних композиторів, твори місцевих авторів, обробки народних пісень. Особливу увагу керівник приділяє концертам  духовної  музики.

       З 1995 року керівником народного ансамблю танцю «Суднобудівник» стала Світлана Шишкова. Зберігши самобутній репертуар ансамблю, вона здійснили нові сміливі постановки. За її ініціативою суттєво оновився склад учасників. Йшла підготовча робота «Суднобудівника» до поїздки в Канаду та США, яка відбулася в 1996 році і тривала цілих два місяці.

Справу свого батька, Криворучка І.П.,  продовжив його син  Дмитро. Криворучко Д.І. теж  був художнім керівником  Палацу та багато років очолював народний театр юного глядача.  Дмитро Ігоревич — креативна особистість з досить передовими та прогресивними поглядами. Визначаючи своє амплуа   він  казав: «Я не ставлю свята, моя професія називається шоу-конструктор, тобто людина, яка придумує щось нове».  Як і його батько, він теж багато чого робив уперше, але з урахуванням викликів іншого періоду історії: аукціони, шоу-програми,  конкурси краси тощо. Він розумів, що культурний продукт повинен відповідати потребам часу.

На той час досить багато людей зі світлими головами гуртувалися  у  творчі лабораторії і генерували ідеї, і Дмитро Ігоревич був серед них. Незважаючи на його молодість, з ним на рівних спілкувалися відомі діячі в області культури.  Вони цінували  у  ньому  талант, відповідальність і  бачили величезний  творчий потенціал.

Клуб веселих та кмітливих  був утворений  у 1995 році також за ініціативою художнього керівника  Палацу Дмитра  Криворучка  та  учасників  міської збірної команди КВК «Діти Прибужжя»: Галини  Щетиніної,  Романа  Вареника,  Геннадія Сича та  Олександра  Балицького.

З 1996 по 2002 роки  на базі Обласного палацу культури існувала шкільна ліга КВК. Завдяки зусиллям її організаторів через деякий час у Миколаєві з’явилися телевізійні команди КВК,  які прославляють  нашу область в Україні та за її межами: «Баламутки», «Зроблено в Україні»,  «Дизель», «Легко і Просто».

Клуб успішно займався підготовкою і проведенням  численних студентських чемпіонатів, кубків  і  фестивалів  КВК,  нині готує  команду до участі у  міжнародних  іграх  та фестивалях  КВК  і  Лізі Сміху.

Традиційно  на сцені  Обласного палацу культури   проходять  святкові заходи  до ювілеїв  Міжнародного Клубу Веселих та  кмітливих.

Колектив «Пасадена» створено у 1996 році. Його організатор і незмінний керівник  — Катерина Алексєєва.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *