Ученики николаевской школы гордятся своим педагогом

03 октября 2018, 15:41

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Є у Миколаєві незвичайна людина — рядовий викладач шкільного предмету «Захист Вітчизни», який за роки роботи в школі підготував найбільше випускників у Миколаєві, що пов`язали своє доросле життя із військовою справою. Це колишній кадровий офіцер — підполковник у відставці Микола Обухов, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель Миколаївської ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка.

Своїми військовими уміннями, іміджем достойної людини, — в учнівському і батьківському колективах він сформував думку, що найпочесніша місія для учня-шевченківця — здобути право хоч один раз пронести строєм Державний прапор на загальношкільних заходах.

Микола Обухов з великою гордістю розповідає про кожного свого вихованця за всі 26 років його роботи у цьому навчальному закладі (з першого дня відкриття нової школи у мікрорайоні Намив). А це — майже 90 прапороносців — колишніх учнів 10, 11 класів.

Викладач предмету «Захист Вітчизни» підполковник Микола Обухов розповів:

«У нашій школі це дуже почесно, і всі хлопці прагнуть стати шкільними прапороносцями. Бути стройовим прапороносцем можна протягом одного року. Зараз Євген Злобін, Костя Ступка, Георгій Живатовський Георгій і Боврош Сергій — найздібніші стройовики, найкраще показують стройовий вишкіл, тому їм довірена ця почесна місія. Кожного року 1 лютого група прапороносців оновлюється. Учні одинадцятого класу передають вахту учням десятого класу. До цієї почесної місії десятикласники готуються декілька місяців. Приходять у позаурочний час до вчителя «Захисту Вітчизни» на репетиції. Крім того, хочу наголосити, що у них найкраща успішність з нашого предмету, а також стройова та фізична підготовка. У школі є два спортивних зали, хороший тир, навчальна зброя, гурток «Військова справа». Щороку у 79-ту бригаду веземо старшокласників, щоб показати техніку, озброєння, побут військових — казарми, матеріально-технічну базу. Показовий процес підготовки десантників зняли на відео».

Школа пишається тим, що уже багато років підряд з кожного військово-патріотичного змагання команда ЗОШ № 57 привозить Грамоти та Кубки. Як зауважив М.М.Обухов, демонструють хороші результати з кульової стрільби і дівчатка, які обирають гурток: «Заборонити їм це хобі ніхто немає права, при тому що дівчаткам подекуди вдається проявити якнайкраще і свою наполегливість, і пильність. А для хлопчиків — майбутніх дорослих чоловіків, захист Вітчизни — свята справа».

Багато юних прапороносців отримали від Миколи Обухова путівку у життя — обрали професію кадрового військового. Час від часу навідуються у рідну школу, щоб поспілкуватись з улюбленим вчителем. Юрій Карпушин проходить службу у прикордонних військах. Ярослав Москаленко вступив до Херсонського вишу МВД. Цей список довгий. Серед випускників Миколи Мойсейовича є і дівчатка, які несуть службу у Військово-Морських Силах (комп’ютерні технології).

Поділився, закоханий у свій предмет педагог, зворушливими спогадами від його зустрічей із Андрієм Тихоненком, який пройшов Іловайський котел. Нині він кадровий військовий, це його професія. Починав службу на «Гетьмані Сагайдачному», і кожного разу, коли приїжджав у Миколаїв, приходив до улюбленого вчителя. Сказав, «Дякую Вам, за знання і за науку життя».

Десятикласниця Даяна Петренко — яка весною, на змаганнях зі стрільби з пневматичної зброї «Пам`яті Людмили Павличенко» серед дівчат загальноосвітніх шкіл Заводського району, в особистому заліку з результатом 48 очок посіла І місце,- поділилась:

«Ми з великою повагою ставимось до Миколи Мойсейовича. Знаємо, що він прийшов у школу після служби в армії. Закінчив Ульянівське вище танково-командне військове училище. Наш учитель бездоганно опанував державну мову і з нами спілкується українською мовою. Він залишається улюбленим педагогом випускників усіх років. Це учитель, який завжди дотримується педагогічної етики, поважає гідність учнів. Крім того, має телефони наших батьків, спілкується з ними, якщо є потреба у консультації профілактично-оздоровчого значення. На його уроках нам завжди цікаво. Вони нестандартні, на них учні розвиваються фізично, опановують нові знання, а також здобувають навички, як поводити себе у надзвичайній ситуації. А коли ти бачиш, що все щиро, без фальші, то і предмет стає улюбленим, і учитель».


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *