У Галицинівській ОТГ на Миколаївщині відкрили Клуб кіномистецтва та Молодіжний ресурсний центр

18 декабря 2018, 11:44

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Реалізація цих проектів проходила в рамках співпраці громади з програмою «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Global Communities та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

У заході взяли участь Беррі Рід − керівник програми DOBRE, Юлія Ткачук − експерт з залучення громадськості програми DOBRE, Наталя Сафронова − програмний спеціаліст програми DOBRE, Іван Назар − голова Галицинівської об’єднаної громади, представники ГО «Клуб сталого розвитку «Південна Ініціатива», Анна Ганжул – консультант Благодійної організації «Благодійний фонд «ЛАСКА».

«Необхідно давати молоді більше прав для керування. Наша громада не побоялась надати повноваження юнакам і дівчатам для реалізації їх задумів. І зараз ми бачимо ось такий результат нашої співпраці. Тому на сьогоднішній день місцеве самоврядування і Молодіжний ресурсний центр – це єдиний колектив», — зазначив голова Галицинівської ОТГ Іван Назар.

У 2017 році у громади виникла потреба у створенні центру для молоді. Реалізації планів неабияк посприяло здобуття мікро-гранду в рамках програми USAID DOBRE на розвиток громадського сектору.

«Для створення Молодіжного ресурсного центру USAID надав близько 14 тис. доларів, громада додала ще 175 тис. грн. та свої сили вклала Молодіжна рада при Галицинівській селищній раді. Зараз у нас є: 2 фотоапарати, 1 квадракоптер, 6 ноутбуків та комплектуючі до них, 1 проектор, 1 екран, 2 фліпчарта, меблі. Матеріально-технічна база ще буде поповнюватись за рахунок наявної техніки ГО «Клуб сталого розвитку «Південна ініціатива», — повідомив Віктор Сікаленко, голова правління Громадської організації «Клуб сталого розвитку «Південна ініціатива».

Учасники центру (люди віком від 14 до 25 років) збираються тричі на тиждень, в профільних гуртках під керівництвом представників програми DOBRE та ГО «Клуб сталого розвитку «Південна ініціатива» займається до 20 осіб. Його функції: консультативні, модераторство проектів, спільне обговорення питань молодіжної політики між представниками місцевого самоврядування та Молодіжною радою. У центрі є ще одне цікаве направлення – це школа ландшафтного дизайну.

«В клубі ми займаємось близько року. Реалізуємо проекти щодо реклами нашої громади, популяризації культурних цінностей. Ми не плануємо тікати з нашого села тому, що ми тут народилися, ми його любимо, нам тут комфортно, цікаво і весело», — говорить Василь Сагун, заступник Молодіжної ради Галицинівської громади, член Клубу кіномистецтва.

«Я навчилась фотографувати, знімати відео, розвивати критичне мислення, робити проекти. У нас зараз комфортні умови, є всі необхідні ресурси, тому ми працюємо легко і з задоволенням. Проектна діяльність може розглядатись не тільки як щось нудне, а як молодіжна тусовка, де можна зібратись з друзями і здійснити власну мрію», — ділиться враженнями Олександра Чугунова, член Клубу кіномистецтва.

За словами Віктора Сікаленко, наразі ведуться перемовини з відділом освіти Галицинівської ОТГ щодо можливості реалізації занять позашкільної роботи в центрі, де за проведення майстер-класів та тренінгів викладачу будуть сплачувати заробітну платню.

«Реалізація таких проектів вказує на те, що громада дає можливість молоді бути активною. Це також є завданням нашої програми: створювати умови для залучення юнацтва. Є декілька причин, чому це необхідно: по-перше, у неї величезний потенціал, креативність, а по-друге, молодь має здатність бачити майбутнє, відчувати його зовсім не так, як дорослі. Тому наше завдання зробити все можливе, щоб вона лишалась в громадах. Сподіваємось, що та частина області, яка ще не об’єдналась в громади, дивлячись на такі успішні проекти, перестане вагатись і долучиться до співпраці з USAID DOBRE», — коментує Беррі Рід.

«Важливо те, що молодь готова змінювати свій рідний край. У вас є всі шанси увійти до органів місцевого самоврядування для реалізації нових проектів», — Анна Ганжул.

Наразі в громаді функціонують два центри: Центр освіти для дорослих у селі Прибузькому та Молодіжний ресурсний центр у селі Галицинове. На 2019 рік плануємо також відкрити Центр освіти для дорослих в селах Українка, Лимани та Лупарево.

У Галицинівській ОТГ на Миколаївщині відкрили Клуб кіномистецтва та Молодіжний ресурсний центр

«У 2016 році до Галицинівської об’єднаної громади ввійшли 4 сільські ради: Галицинівська, Прибузька, Лиманська, Українківська. Об’єднано 9 населених пунктів. Наша громада доволі велика, чисельність її мешканців становить 9100 чоловік. На сьогоднішній день нам є чим зайняти молоде покоління, щоб воно лишалось у громаді. У нас сприятливе географічне розташування, адже знаходимось близько до міста Миколаєва, Глиноземного заводу, портів. Тому ми, як спальний район. Чому діти тікають до міста? Тому що специфіка села в тому, що молоді немає де розвиватись. Якщо ми будемо відкривати такі центри на місцях, то дітям не потрібно буде кудись вирушати. Такі культурні осередки дають змогу зацікавлювати молодь не їхати кудись на все готове, а розбудовувати свій край», — розповів Іван Назар.

Голова громади зазначив, що бюджет на 2019 рік уже сформований та узгоджений з депутатським корпусом і буде прийнятий 21 грудня 2018 року.

«Школа, медицина і дороги – це три основні питання, вирішення яких потребує наша громада. Цей рік був присвячений проблемам освіти: школи і дитячі садочки майже повністю укомплектовані, проведені ремонтні роботи. Тому на наступний рік наша увага буде зосереджена на вирішенні проблем дорожнього покриття та медицини. На сьогодні у нас вже є готові проекти на 4 дороги. Хочемо також придбати нове обладнання в лікарні, за підтримки програми DOBRE маємо намір купити 3 укомплектовані машини швидкої допомоги. Ми не збираємося зупинятися на досягнутому, маємо великі плани і сили їх реалізувати», — наголосив голова громади Іван Назар.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *