У Миколаєві обговорили питання профілактики та лікування туберкульозу

08 июля 2020, 17:33

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Миколаївський обласний центр громадського здоров’я провів засідання «круглого столу» з найбільш актуальних питань профілактики та лікування туберкульозу.

Запрошені та взяли участь зацікавлені організації, такі як КНП «Миколаївський регіональний фтизіопульмонологічний центр» Миколаївської обласної ради Игорь Поляков, експерт УОЗ ОДА за напрямом «Фтизіатрія» Светлана СтригульМиколаївська обласна організація Товариства Червоного ХрестаДепартамент соціального захисту населення Миколаївської ОДА, Час Життя, Николаевский местный Благотворительный Фонд «Выход» Елена Горячева (Prem Goryacheva), ВБО «Инициатива ради жизни» Елена Чуприна.
Значну роль у ході обговорення приділено розбудові системи громадського здоров’я у Миколаївській області, епідеміологічному моніторингу і оцінці заходів з протидії туберкульозу і надання вичерпної інформації за допомоги засобів масової інформації у формуванні, зміцненні громадського здоров’я.
Оксана Баланская (Oksana Balanskaya) Инна Сирман (Inna Sirman)
Нагадаємо, що основними причинами захворюваності та смертності в Миколаївській області є хвороби системи кровообігу (серцево-судинні захворювання), новоутворення, ВІЛ/СНІД, туберкульоз.
У 1993 році рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною проблемою. Через два роки ВООЗ зареєструвала епідемію туберкульозу в Україні. 19 липня 1995 року МОЗ України видало наказ №133 «Про затвердження Переліку особливо небезпечних, небезпечних інфекційних та паразитарних хвороб людини і носійства збудників цих хвороб», згідно із яким туберкульоз було віднесений до категорії «особливо небезпечні інфекційні хвороби».
Згідно з класифікацією американського вченого Роббінса, який вивів вплив факторів ризику на здоров’я населення, сутність поняття системи «здоров’я» становить такі елементи: спосіб життя — 51,0%, навколишнє середовище — 20,0%, біологічні фактори — 20,0%, медичні фактори — 9,0%.
Джерелом поширення туберкульозу є наявність в Україні низки соціально-економічних проблем та окремі верстви населення – так звані групи ризику захворювання на туберкульоз, які утворилися в суспільстві внаслідок не вирішення зазначених проблем впродовж тривалого часу. До таких проблем слід віднести занепад виробництва, декласованість, десоціалізація, збіднілість, неякісне і незбалансоване харчування та незадовільні життєво-побутові умови значних прошарків населення, масове безробіття та внутрішня і неконтрольована зовнішня міграція, криміналізація суспільства та величезна кількість людей, які знаходяться під вартою, Відомо, що серед вперше виявлених хворих на туберкульоз близько 65,0% становлять особи малозабезпечені, непрацюючі працездатного віку, мігранти, особи, що повернулися із місць позбавлення волі і ті, хто не має постійного місця проживання.
Досить високий рівень захворюваності на туберкульоз пояснюється тим, що Миколаївська область – південний регіон країни, на фоні високого рівня соляризації та вологості повітря знижуються захисні властивості імунної системи людини.
Крім того, у Миколаївській області протягом 2019 року мали статус безробітних 42 205 осіб.

У зв’язку з вищезазначеними географічними та соціальними особливостями, в області поширено захворюваність на туберкульоз.
Епідемічна ситуація з туберкульозу по області хоча і залишається складною, але відмічається тенденція щодо її покращення.
Захворюваність на туберкульоз зменшилась і становить: за 2019 рік – 54,8, за 2018 рік – 57,5 на 100 тисяч населення (Україна за 2018 рік – 50,5).
Рівень смертності від туберкульозу зменшився з 7,5 в 2018 році до 6,2 у 2019 році на 100 тисяч населення (Україна за 2018 рік – 9,4).
У ході «круглого столу» також проаналізовано проблемні питання раннього виявлення, діагностики та лікування туберкульозу серед неідентифікованих осіб і досвід соціального супроводу хворих на туберкульоз. Внесено змістовні пропозиції щодо подальшої роботи з метою поліпшення соціального супроводу хворих на туберкульоз, в тому числі серед неідентифікованих осіб.
Окрім того, велику увагу приділено проведенню тренінгів для медичних працівників для поліпшення виявлення туберкульозу.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *