У Миколаївській області відбулася презентація туристичних магнітів, де ніхто не розповів про розвиток інфраструктури та ремонт доріг

18 июня 2020, 11:57

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Презентація туристичних магнітів відбулася у Миколаївській області, де ніхто не розповів про розвиток інфраструктури та ремонт доріг: свою думку щодо заходу висловила Олена Івашко.

Декілька слів (вибачте, не декілька, а чимало) про туристичні «магніти» Миколаївської області.
Коли побачила запрошення на УРОЧИСТИЙ захід-зібрання ради з питань туризму при Миколаївські ОДА, відверто зраділа. Гадала, що журналістів та громадськість здивують туристичними «магнітами», яких презентуватимуть на заході. Зібрання насправді поважне, помпезне, добре організоване, всі дотримуються карантинного режиму. Натомість самих «магнітів» не було. Ані тих, що на холодильник чіпляють, ані нічого магнетично-інноваційного у туристичній галузі області.
Виявилося, що Офіс Президента дав вказівку всім ОДА створити, вигадати, нафантазувати, представити громадськості, красиво подати дещо, що можна назвати «туристичними магнітами». Щонайменше штук 6. Виконали, зробили, «галочку» поставили. Магніти віднайшли. Недовго шукали. Перший пунктик, який мене трохи спантеличив. Яким чином виявлені ті сумнозвісні 6 магнітів? Може, був конкурс ідей, як це роблять у місті, може громадськість просто не розуміється в туристичній галузі, може просто, що було, то й подали? Демократія, прозорість, обговорення? Це по-нашому.
Отже з ШЕСТИ так званих магнітів, — всі (більшість) не нові. Більш того, «переможці» так званого конкурсу на кращий туристичний об’єкт або вже давно розвивають туризм у своїй окремій сфері, або нахабно втрутилися до існуючої теми. Про «нахабне», так званий «Міжнародний фестиваль «Mykolaiv FEST». Організатори цього фесту пропонують йти маршрутом традиційної екологічної регати, хіба що здійснити певний тюнінг. Вибачте, друзі (не друзі), не ви цю регату створювали і не вам на її фоні фестивалити. Втім, судячи з програми цього фесту, кошторис якого сягає мільйона гривень, люди просто використовують історичну «еклологічку» Сергія Шаповалова та Сергія Таращука у власних цілях. Прикро.
Непогана ідея джаз фестивалю. Це більш-менш адекватна тема, яку почула на великоповажному зібранні. Натомість, аби ця ідея стала туристичним магнітом, слід попрацювати. Дивує тема (прямо відтворюю з релізу нинішню назву), — ULTRA FEST ТРИХАТИ. Фестиваль повітряних зміїв. Вибачте, вони там всі організатори посварилися, а тепер кажуть, що зміїв все ж таки треба запускати. В начебто новому проєкті, за словами презентанта, на цій місцевості передбачені місця для паркувань та НАВІТЬ туалети. Чудово, 21 вік дається взнаки. Коштів хочуть два мільйони.
Є можливість відсвяткувати Івана Купала в Галицинівській ОТГ. Гарна пропозиція, чудові можливості, будуть ремесла, традиційні обряди. Вибачте, але в Галицинівській ОТГ є унікальний гончар. Кого здивуєш отими віночками чи стрибанням через багаття. Здивуйте своїм майстром гончарних мистецтв, який навчить кожного ліпити горщики. А не просить пів мільйони на те, що зможете зробити самі. Віночків не наробите?
Вразив своєю патріотичністю та відданістю справі виступ Віталія Філіна. Він ні в кого ні в чого не просив. Він 47 років поспіль проводить змагання зі скелелазіння та екстремальних видів спорту. Йому сказали вигадати нову назву. Тепер це EXTTREME FEST. Гроші потрібні виключно на спорядження та на запрошення суддів високої кваліфікації.

У нас тепер на Миколаївщині «фестів» більше, ніж людей. Добре, коли це слово в тренді, коли хтось відзвітував про те, що в області, яка має неймовірні можливості для розвитку туризму, є фести та магніти. Просто хочеться нагадати, що ніяких фестів та магнітів не буди допоки не з’явиться те, що безпосередньо супроводжує туризм. ДОРОГИ, ІНФРАСТРУКТУРА, БАЖАННЯ ОЧІЛЬНИКА ОБЛАСТІ РОЗВИВАТИ ТУРИЗМ.
Я не в «друзях» у ФБ з головою Миколаївської облдержадміністрації. Натомість, може хтось перекаже йому моє запитання, — в якому місці Миколаївської області саме він відпочив би зі своєю родиною? Буду вдячна за відповідь.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *