Четыре модели получения коммунальных услуг от Минрегион

01 декабря 2017, 13:45

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Минрегион совместно с парламентом, экспертами, международными партнерами завершает формирование законодательной базы реформы ЖКХ. Принят в Верховной Раде Закон «О ЖКУ» и Закона Украины «Об особенностях осуществления права собственности в многоквартирном доме» дают возможность формировать в сфере жилой недвижимости институт эффективного собственника.

Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

На його думку, інші ухвалені закони з «пакету енергоефективності» покликані дати власникові інструменти впливу на енергоспоживання його житла.

«За умови швидкого ухвалення Кабміном необхідних підзаконних актів, реформа запрацює на повну силу вже з 2018 року! Це означає, що людина-споживач отримає більш якісну послугу за помірну ціну», — зазначив Зубко.

Він зауважив, що у Законі «Про ЖКП» прописано новий порядок укладення договорів між споживачами, виконавцями комунпослуг та управителями.

«Документ визначає перелік прав та обов’язків між цими учасниками ринку ЖКП. Головна перевага для людей: споживачі отримали механізм захисту своїх прав», — інформує він.

За його словами, споживач отримав право не оплачувати вартість комунальних послуг (вивіз сміття, водопостачання та водовідведення), окрім тепла, якщо ними не користується за період тимчасової відсутності в приміщенні понад 30 календарних днів.

«Документ розмежовує обов’язки і права споживача і виконавців комунпослуг. Сьогодні споживач платить не лише за спожиту теплову енергію, а й за колосальні втрати при транспортуванні. Закон чітко визначає, що у будинку має бути вузол обліку теплової енергії, і людина платитиме за спожиту енергію по факту», — зазначив урядовець.

За його словами, на вибір споживача існуватиме чотири моделі організації договірних відносин щодо отримання комунальних послуг.

«Відмінність цих моделей полягає в тому, хто буде відповідальний за обслуговування внутрішньобудинкових систем і хто, здійснюватиме розподіл спожитих комунальних послуг між мешканцями будинку, тобто абонентське обслуговування», — зауважив Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *