12 років в поліції на Миколаївщині працює жінка, мати, капітан — Ольга Закусілова

13 марта 2021, 19:50

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Із 421 правоохоронця у Вознесенському районному управлінні поліції працює 92 жінки. Сьогодні службу в поліції дівчата вже не вважають суто «чоловічою справою». Не бояться і йдуть служити українському народу.

Знайомтеся: 12 років в поліції! Старший інспектор з комунікації Вознесенського РУП, капітан поліції, Ольга Закусілова.
— Як сталося, що молода, красива дівчина виконує таку фізично і, в першу чергу, психологічно важку роботу?
Для мене шлях у поліцію був скоріше омріяний з дитинства. Схиляюся до тієї думки, що не важливо ким ти народився, чоловіком чи жінкою, натомість важливість полягає в рисах характеру, які формуються з дитячих років. Я пам’ятаю себе цілеспрямованою, сконцентрованою, відкритою до спілкування, доброю та з відсутністю страху дівчинкою. Моя мама працює вже майже 30 років вчителем початкових класів Вознесенської школи номер 8. І колись вона мріяла аби я закінчила Миколаївський педагогічний університет. Але не склалося. Педагогом я не стала). До першого класу я проживала в селі і більшість свого часу проводила з дідусем і бабусею. Саме вони вклали в мене таку характерну рису, як людяність і бажання постійно допомагати людям. Добре пам’ятаю, як ще малою склалася думка про якогось «страшного» дільничного міліціонера, який рідко приїжджав до села, але чомусь його боялися люди. Ще тоді в моїй голові промайнула думка про те, що коли я буду працювати в міліції, люди нічого боятися не будуть, а навпаки, я кожному буду допомагати і доведу, що не всі міліціонери такі суворі. Так і склалося — закінчила Луганський державний університет внутрішніх справ і почала працювати.
Свою кар’єру в правоохоронних органах я почала 2009 року на посаді оперуповноваженого сектору кримінальної міліції у справах дітей Новоодеського РВ УМВС. І з того часу все почалося.
— Що це була за робота? Оперативна? Паперова?
— Це одразу була оперативна робота, яка скоріше за все мене й загартувала. Моя наполегливість, вміння знаходити вихід з будь-якої ситуації, згуртувати навколо себе людей — не залишились не поміченими керівництвом, тому до сьогоднішнього дня підтримую зв’язок з колишнім начальником, який вже тривалий час на пенсії, та я йому дуже вдячна і саме його вважаю своїм наставником.
Часто траплялися випадки безвісти зниклих дітей, і як того вимагає процедура, в найкоротший термін потрібно було встановити місцезнаходження дитини, тому випала нагода побувати не лише в Миколаївській області під час виконання службових обов’язків. Ще частіше траплялися випадки невиконання батьківських обов’язків. На той час відчувала себе ніяково, коли прибували на виклик до багатодітної матері, яка знаходилася в стані алкогольного сп’яніння і з важкістю могла згадати імена дітей. Згадую ті ситуації, а мороз по шкірі… Голодні, не миті діти, брудний одяг, антисанітарія, брак уваги дітям, небезпечні умови проживання… Але в той же час, шалена любов цих діток до горе-матері. Завжди задавали собі питання: звідки в цих маленьких душах стільки доброти і поваги? Чого іноді не вистачало дітям, які проживали в нормальних умовах. І щоразу пам’ятаю, як я намагалася в першу чергу, встановити комунікативний зв’язок… І мені це вдавалося краще ніж деяким колегам — чоловікам.
— Чи правда, що у зв’язку з реформою, жінок беруть в поліцію спеціально?
— Я скажу так: чому жінки в поліції? Або чому в поліції повинні працювати жінки теж: робота в поліції — це звернення громадян зі своїми бідами, зі своїм болем. Нажаль, часто чуємо в бік поліції багато критики. Але не кожна людина, розуміє той шлях, який проходить кожен поліціянт під час добового чергування. Ми не б’юті-сфера, не працюємо з красою, а навпаки з небезпекою. Люди просять про допомогу, коли їх переповнює біль, проблеми, розпач, агресія… Правоохоронці, в тому числі жінки, повинні вислухати, зрозуміти і найголовніше, почути людину. Можливо, саме тоді жінка-правоохоронець може продемонструвати більше чуйності і комунікаційних навичок, а не грубості і сили. Жінки працюють і в слідчому відділенні, відділенні дізнання, експерти, оперативні співробітники, в секторі реагування патрульної поліції. Тому, щодня під час служби кожна зіштовхується з різними життєвими ситуаціями, зі складним контингентом осіб, колишніми в’язнями, сімейними насильниками, хуліганами, які зазвичай перебувають в збудженому і агресивному стані, тому найголовніше встановити зв’язок, підібрати слова, які зможуть позитивно вплинути на вирішення ситуації. Завжди давала собі установку: ні в якому разі не відповідати агресією на агресію. Знайти підхід до кожного і не спровокувати розростання ситуації.
— Що в роботі вважаєте найважчим?
Є випадки, які закарбовуються у пам’яті. В моєму випадку — це дорожньо-транспортна пригода з потерпілим, який загинув на місці буквально за декілька будинків від свого місця мешкання, і мені потрібно було повідомити матері про його загибель. А він єдиний син, той заради кого вона була ладна віддати своє життя. Мене до цих пір пронизує біль, коли я згадую цю ситуацію, яку пам’ятаю посекундно. Я згадую, як мене трусила за руки тоді жінка і благала, аби я сказала, що це неправда.
— Якими досягненнями пишаєтесь?
Я пишаюся своєю активністю, я пишаюся тим, що не стою на місці, тим, що неодноразово мною було доведено вірність присязі поліцейського. Я постійно займаюсь саморозвитком, і в міру можливостей відвідую різного роду курси підвищення кваліфікації, курси лідерства. З травня 2017 року була призначена на керівну посаду начальника сектору реагування патрульної поліції. Пишаюся чудовим досвідом навчання у канадських колег. І досить неочікувано було те, що мене жінку-поліцейську під час анонімного анкетування, одноголосно було обрано старостою групи в якій навчалися 15 чоловіків — поліцейських. Але я виконала всі задачі, які постали переді мною. В березні 2018 року я була однією із представниць слабкої статі під час отримання службових автомобілів, яким в подальшому і керувала під час виконання службових обов’язків. Пишаюся тим, що я не боюсь будь-якої роботи. Та найбільше моє досягнення було і залишиться назавжди — слова вдячності від людей, які я отримувала. Ви навіть не уявляєте, як один дзвінок зі словами вдячності знімає втому і підвищує настрій після добового чергування.
— А як реагують пересічні громадяни на дівчину у формі?
— Бувають випадки, коли не хочуть бачити в мені представника влади, вважаю що такий менталітет нашої країни. На всі непристойні і грубі коментарі — жінки в однострої завжди відповідаю, що в мене за 12 років стійкий імунітет. Часто люди, знаходячись під дією алкоголю, могли собі дозволити використати не зовсім приємні вислови стосовно жінок-поліцейських. Я звикла і просто не реагую. Намагаюсь нейтрально реагувати на ці ситуації, і довести, що лише виконую свою роботу. І ті, хто хоче показати свій інтелект, кмітливість і недолугу галантність — розчаровуються.
— А на роботі є поблажки? Чи зверхність?
Ні, нічого подібного в нас не має. Жінки працюють на рівні з колегами-чоловіками. Були випадки, коли співпадало так, що жінок на добове чергування заступало більше у відсотковому співвідношенні ніж чоловіків, але ми з гідністю виконували завдання і жодних нарікань з боку керівництва не було. В нас працюють відважні, розумні, сміливі поліціянтки.

Знімається форма, і вдома все інакше?

Практично нічого не змінюється, однострій знімається, а поліцейською я залишаюся, мій телефон продовжує дзвонити і люди звертаються за порадами навіть коли я не на роботі) Єдиний, хто не схвалює мій робочий графік, це мій десятирічний син, якому я безмежно вдячна за підтримку. Не було жодного дня, коли б він не поцікавився тим, як пройшов мій робочий день. Він досить дорослий, самостійний і розумний для свого віку, але як будь-яка інша дитина він завжди потребує моєї уваги. І він найщасливіший коли дізнається, що в мами наближається вихідний, під час якого кожну вільну хвилину я намагаюсь провести з ним! Він оточує мене своєю турботою і саме це додає мені сил постійно знаходитись в русі і з впевненістю дивитися в майбутнє.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *