Николаевский феномен

28 апреля 2017, 18:20

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Продолжаем публикацию материалов, в которых рассказывается о добрых делах, совершаемых жителями Николаевской области.

Предлагаем вашему вниманию статью Екатерины Слободян, воспитанницы ансамбля танца «Джерельце» Дворца творчества учащихся города Николаева,  студентки четвертого курса МФ КНУКиИ, в рамках конкурса «Копилка добрых дел», проводимого «Николаевскими известиями» совместно с депутатом Николаевского областного совета Владимиром Фроленко.

30 років керує  «Джерельцем» Ганна Юхимівна Макарова, це чудова людина, високою якості фахівець, справжній професіонал. В своїх вихованцях вона виховує доброту і працьовитість, любов до сцени та дисциплінованість, культуру. Завдяки її професіоналізму та майстерності наш колектив виступав на сценах Миколаєва, Києва, Харкова та за межами нашої держави.

Я дуже хочу представити в вашому конкурсі оповідання про Макарову Ганну Юхимівну і наше «Джерельце».

За багаторічну історію Палацу творчості учнів хореографічні гуртки завжди залишалися наймасовішими і цікавими для юних миколаївців

Сьогодні в Палаці творчості учнів 4 танцювальних колективи, але моя розповідь про один з них — «Народний художній колектив» ансамбль танцю «Джерельце», яким більше 30 років керує Макарова Ганна Юхимівна — надзвичайно талановита хореограф, досвідчений педагог — справжній «маестро»  від хореографії. До приходу в Палац творчості учнів у Ганни Юхимівни був досить великий досвід педагогічної роботи з юними танцюристами, але мрія створити дитячий хореографічний ансамбль здійснилася саме в Палаці творчості учнів.

Педагог запросила танцювати усіх бажаючих дітей.Так почався довгий, але цікавий шлях створення цього унікального колективу, де дітей не просто вчать танцювати, а  створюють для них таку атмосферу, в якій всебічно розвиваються їх особистісні якості, здібності й обдарування. Першими танцями в репертуарі стали хореографічні композиції:  «Український святковий», «Хлопчакові жарти», «Карнавал» та інші.

Роки зростання і становлення колективу показали, що Ганна Юхимівна на правильному шляху — народився дивовижний ансамбль, де, як не дивно, головну роль відіграють хлопчаки, які часом спочатку захопившись хореографією, кидали заняття танцями і йшли в спортивні секції і комп’ютерні клуби, але через деякий час поверталися до колективу.

Феномен Анни Юхимівни саме в тому, що всі роки роботи в «Джерельце» приходило багато хлопчиків і вони залишалися займатися в колективі 10-12 років, щоправда, були у них і інші хлоп’ячі захоплення, але головним завжди залишався танець і сам колектив.

Вперше на великій сцені наше місто побачило вихованців ансамблю в 1996 році, потім успішна участь у фестивалях дитячої творчості «Місто дитячих посмішок» і «Морський коник», в червні 1997 року ансамбль танцю «Джерельце» вперше бере участь у міжнародній зміні «Наша земля —  країна» в Артеку, в цій дитячій здравниці колектив побував 12 раз.

У 1998 році колективу ансамблю було присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив», яке він успішно підтверджував в 2001 і 2005 роках.

На VІ Всеукраїнському дитячому фестивалі – конкурсі народного танцю України «Толока» в м. Харків, майстерність вихованців ансамблю було оцінено званням Лауреата ІІ ступеня  та похвалою і схваленням голови журі М. Вантуха, Народного артиста України, художнього керівника Національного державного заслуженого академічного ансамблю танцю Україна ім. П.Вірськогого. Далі  юні танцюристи брали участь в УІІ Міжнародному фестивалі дитячої творчості «Золота бджілка» (м. Могильов, Республіка Білорусь), де здобули перемогу і Диплом І-го ступеня, а також  стали учасниками фінального туру Всеукраїнського телевізійного дитячого конкурсу «Крок до зірок » (м. Київ).

Ансамбль танцю «Джерельце» — багато років є одним з провідних дитячих художньо — творчих колективів нашого міста, області та України, якому аплодували глядачі з різних куточків нашої держави, ближнього та далекого зарубіжжя.

Репертуар колективу — це окраса дитячої творчості, це витончений хореографічний смак педагога, це значний педагогічний такт, вдумливість і любов до своєї професії художнього керівника Ганни Юхимівні Макарової. Саме розуміння необхідності виховання дітей в аурі мистецтва, в основі якого покладено традиції наших пращурів, відчуття краси  підростаючого покоління дало змогу Ганні Юхимівні створити такий колектив.

Особливе місце відводиться формуванню психологічної культури взаємовідносин між молодшими дітьми та підлітками, педагогами та батьками,  усуненню таких негативних якостей, як заздрість, лінь, безвідповідальність тощо. Цьому  великою мірою сприяють прийоми і методи педагогічної майстерності Ганни Юхимівні.

Вихованці колективу розуміють, що людина виявляє  свою повагу до оточуючих своїм зовнішнім виглядом , тому що зовнішній вигляд дитини, який тішить око чистотою и охайністю обов’язковий в колективі і під час свят  і в повсякденному житті. Витончені манери вихованців, їх фізична та моральна чистота — це ті основи, які закладаються в колективі ансамблю «Джерельце»  з перших  кроків засвоєння танцювальних па.

Значне місце в діяльності колективу посідають виступи вихованців. Саме участь в процесі підготовки виступів – це певною мірою задоволення своїх інтересів, досягнення поставленої мети, яка мобілізує всі сили дитини і допомагає долати всі перешкоди, які  зустрічаються в різних життєвих обставинах, організує віру в свої сили і можливості. І тому є підтвердження велика художньо-творча діяльність колективу.

У концертному складі ансамблю — 120 вихованців різного віку. Для малюків створені спеціальні підготовчі групи, які  успішно працюють: майбутні танцюристи вже роблять перші кроки на великій сцені.  Цікавий і різноманітний репертуар ансамблю включає в себе більше 50 танців, хореографічних композицій і мініатюр. Ідея відродження національної культури покладена безпосередньо в основу хореографічних композицій «Веснянка», «Березнянка», «Український веселковий», «Хлопчачі жарти», «Дубкани-скакани», і кращий «Гопак» у нашому місті — це «Джерельце». Особливий акцент і повагу до народного танцю надають: італійська «Тарантела», молдавські «Женихи», єврейські «Бублички», угорський «Чардаш», «Циганський танець», «Казача плясова», білоруська «Круцьолка»  та інші. Надзвичайно гарні  і оригінальні сучасні постановки: хореографічні композиції — «Для тебе», «У стилі техно», «В ритмах Африки», «Чорний кіт», «Синий платочек»; хореографічні картинки — «Ати — бати», «Футбол», «Веселі далматинці», «Зелена сімейка», «Веселий вулик», «Пірати Карибського моря»; а «Матроська плясова» стала візитною карткою не тільки цього ансамблю та Палацу творчості учнів, а й міста Миколаєва.

В цілому ж всі роботи ансамблю підкуповують глядачів своїм піднесено-святковим настроєм, ліричністю, оригінальністю і безпосередністю.   А гармонійне поєднання в хореографічних постановках елементів сучасного танцю, балету і традиційної народної пластики додає особливу виразність і колорит. Щоб досягти такого результату, вихованцям доводиться багато працювати на репетиціях, але це їх не лякає: важко в навчанні, зате як приємно завойовувати перемоги! Перемог ж у ансамблю дуже багато. Так тільки за останній час вони стали переможцями :

  • ІІ міжнародному фестивалі сучасного танцю «Арт-бомб» (м.Харьків)
  • ХШ міжнародному фестивалі« Наша земля Україна» (Крим, Артек)
  • ІХ  та  Х міжнародного  молодіжного фольклорного фестивалю «Приморсько» (Болгарія)
  • ХІІ міжнародного дитячого фестивалю «Змінімо світ на краще!» (Крим, Артек)
  • Міжнародного фольклорного фестивалю «Неос Мармарас-2013» (о.Халкідікі, Греція)
  • VІ Міжнародного фестивалю — конкурсу «Megapolis»( м.Харків)

В липні 2013 року вихованцям «Джерельця» була надана честь представляти нашу країну на ХІІ міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще!», який проходив в Артеку під патронатом ОБСЄ, в ньому взяли участь дитячі делегації з 58 країн світу. Миколаївські діти брали активну участь у всіх заходах фестивалю, але особливо активно в акції «Відкрий свій талант», де показали своїм одноліткам з різних країн на скільки цікава і різноманітна хореографічна культура нашої України, і навіть спільно з дітьми з республіки Мозамбік станцювали африканський танець. Дні, проведені в Артеку справили  незабутнє враження на юних танцюристів.

Високий рівень хореографічного мистецтва ансамбль танцю «Джерельце»   продемонстрував на звітному концерті по присвоєнню звання «Народний художній колектив». Нові хореографічні постановки педагога  підтвердили високий  рівень професіоналізму та педагогічної майстерності Макарової   Ганни Юхимівни.

Випускники ансамблю обрали різні професії і живуть в Миколаєві, інших містах України і навіть за кордоном. Багато хто з них приводить на заняття ансамблю своїх дітей. Але є вихованці, які на прикладі Ганни Юхимівни вже стали хореографами , або вчаться

У далекій Бразилії танцює в професійному колективі Бірюк Костянтин, і навіть викладає в створеному ним дитячому ансамблі «Джерельце»;стали професійними танцюристами Шолом Роман, Журавель Іван і Пасічник Ганна, Семенюк Валерія, Маслов Іван, Виперайло Катерина, Гушовська Наталя та Нагорний Костянтин, а Коломацька Анастасія та Калаянова Анна стали педагогами-хореографами і успішно працюють.

Однією з родзинок ансамблю танцю «Джерельце» — є участь батьків колективу у заходах Палацу творчості учнів, які із задоволенням виконують танцювальні номери, поставлені Ганною  Юхимівною.  не пропускають репетиції, на яких педагог працює з ними над постановкою танцювальних композицій. В репертуарі цього незвичайного колективу – «Шаланды полные кефали…» та «Український святковий».

Макарова Г.Ю. — досвідчений хореограф, безцінний педагогічний досвід якої органічно поєднався з невичерпним природним оптимізмом.

Для своїх колег вона є людиною, яка може  дати не тільки фахову консультацію, а й душевну підтримку, дружню пораду.

Ганна Юхимівна  користується повагою і  любов’ю не тільки дітей та батьків, а також колег та друзів. Добра, чутлива, створює на заняттях атмосферу радості, взаємопідтримки, допомагає визначитись кожному  вихованцю у своїх уподобаннях.

Феномен Ганни Юхимівні в тому, що вона майстерно працює з танцюристами – хлопцями. «Джерельце» мабуть єдиний в Миколаєві танцювальний колектив, де хлопців набагато більше ніж дівчат.

У квітні 2015 року колектив ансамблю танцю «Джерельце» показав  феєричний захід – звітний концерт по підтвердженню звання «Народний художній колектив», який продемонстрував , що він по праву вважається гордістю та культурним надбанням не тільки нашого міста та області, а і України.

Всі ці творчі експерименти вдаються Ганні Юхимівні Макаровій з тієї простої причини, що вона живе і «горить» улюбленою справою, багато працює. Цей підхід до роботи переймають у неї вихованці. На шляху до перемог зустрічається чимало труднощів, але якщо поруч — надійні друзі і мудра порада досвідченого наставника, все «стає по плечу».

І в цьому, мабуть, головний секрет успіху «Народного художнього колективу» ансамблю танцю «Джерельце».

 10 лютого 2016 року в урочистій обстановці Макарова Ганна Юхимівна нагороджена премією Верховної Ради України, якою вшановуються  педагогічні працівники загальноосвітніх, професійно технічних, дошкільних та позашкільних навчальних  закладів.

З 22 по 29 квітня 2017 року  директор Словацько-Європейського культурного товариства Едуард Бураш за підтримкою мера м.Кошице і члена Національної Ради Словацької Республіки Рихарда Рашиго запросили  «Народний художній колектив» ансамбль танцю «Джерельце» під керівництвом Ганни  Юхимівни прийняти участь в масштабному заході міжнародного рівня культурній програмі «Дні України в Кошице 2017» а також в концертних програмах міста Кошице.

Я впевнена, що колектив представить гідно і на високому рівні нашу державу – Україну, та місто Миколаїв  в Словаччині.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *