Учителя Николаевщины — наставники без нотаций

30 августа 2017, 17:58

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Интересно, содержательно и одновременно торжественно 29 августа 2017 года на базе Галициновской ООШ I-III ступеней Витовского района Николаевской области прошло мероприятие. Здесь состоялась августовская конференция педагогических работников Галициновской объединенной территориальной общины.

Учасники конференції налаштовували свої серця на головну освітянську місію: творити людину-особистість  —  майбутнє нашої держави.

«Миритися-миритися і більше не битися» — колись ці слова були чарівні, і все було так легко… Захід розпочали учні молодшої ланки Галицинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які звернулися до вчителів з наївними, проникливими словами. Життєстверджуючими були привітальна пісня та запальний танок «Знову до школи».

За традицією освітяни вшанували пам’ять загиблих у боротьбі за незалежність та суверенітет української держави покладанням квітів та хвилиною мовчання.

В роботі конференції взяли участь  делегації педагогів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, педагоги позашкільної освіти, представники громадськості, батьки.

Не обійшли своєю увагою конференцію освітян ОТГ і почесні гості, серед яких голова об’єднаної Галицинівської громади Назар Іван Васильович, справжній господар на своїй території, який несе відповідальність не за один , а за кілька населених пунктів. Іван Васильович працює на розвиток сіл громади та на благо кожного його мешканця. Громада, очолювана ним, з кожним днем відіграє усе відчутнішу роль у суспільному житті району, її авторитет зростає, а добробут збільшується.

Голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки Миколаївської області, заслужений працівник освіти Оборонько Віра Михайлівна розказала про участь обласної профспілки в законотворчій діяльності щодо соціального захисту інтересів освітян на рівні Верховної ради.

Голова профспілки працівників освіти і науки Вітовського району Палієнко Людмила Миколаївна, життєве кредо якої «бути потрібною людям, поводитися так завжди і повсюди, начебто здаєш іспит на громадянську зрілість», зазначила, що вона глибоко переймається проблемою реорганізації школи, яка є похідною від процесу децентралізації, що відбувається в країні, оскільки її турбує питання унеможливлення утиснення прав вчителів.

На конференції зазначалося, що створення функції управління освітою є одним із надскладних завдань для об’єднаних територіальних громад у ході децентралізації. В Галицинівській сільській раді до цього процесу поставилися з оптимізмом. Вже тепер прослідковуються переваги об’днаної територіальної громади в організаційному забезпеченні функціонування освітньої галузі сільської ради. В громаді впевнені, що децентралізація – реформа, приречена на успіх.

Доповідь начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту, Гулої Лариси Вікторівни на тему: «Якісна освіта – стандарт нового покоління, реалії та перспективи. Про пріоритетні завдання на 2017-2018 навчальний рік» запропонована у вигляді змістовного відеофільму, в якому підбито підсумки за минулий навчальний рік та розставлені акценти на перспективу.

Шуляр Василь Іванович, директор Миколаївського інституту післядипломної педагогічної освіти, визначив стратегічні завдання освітян на наступний навчальний рік.

На конференції зазначено, що учительство – золотий запас Галицинівської сільської ради. У педагогів Галицинівської громади є результати, досягнення , вони горді успіхами своїх колег, своїх учнів. «Наші вчителі — керівники без претензїї на владу, наставники без нотацій, друзі без панібратства» — звучало зі сцени на освітянській конференції, — «Вони володарі слова, думки, ідеї. Вони запалюють у дитячих серцях вогники любові, поваги, перетворюють разом з ними світ, наповнюючи його красою, добром, милосердям. Вони роблять велике, не обіцяючи великого».

Нагородження вчителів відбувалося в номінаціях:

  • Подяка Галицинівського сільського голови;
  • Грамоти відділу освіти, культури, молоді та спорту;
  • Грамоти відділу освіти, молоді та спорту Вітовської райдержадміністрації.

Освітяни Галицинівської ОТГ відзначені за щоденні зусилля, терпіння і відповідальність, творчий підхід та щиру відданість справі, за доброту і мудрість в учительському серці, професійну майстерність та педагогічний талант.

Успіху від життя, прихильності від долі, любові від тих, хто поряд своїм вчителям бажали учнівські колективи, виконуючи для них музичні вітання. Танок «Чарівні україночки» виконав танцювальний колектив «Веселка» Лупарівського сільського клубу, «Віденський вальс» — колектив Українківського Будинку культури «Мажор».

Привітали колег Сьох Руслан, вчитель Галицинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, піснею «Роса» та Шістірікова Ольга, вчитель початкових класів Лиманівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, піснею «Щиро  бажаю».

Терпимість до дитячих слабкостей,розуміння найтонших спонукальних мотивів і причин дитячих витівок, чуйність, турбота про дитину – усю цю мудрість вчителі Галицинівської громади винесли з власного досвіду.

Болять майбутнім, школо, твої груди –

Нехай святиться твій святий поріг!

Це вчителі – найкращі твої люди,

Готують старт для всіх крутих доріг!

Ці слова, які можна поставити епіграфом до освітянської конференції Галицинівської ОТГ, виражають ставлення до учительства з боку керівництва громади та ставлять оптимістичну крапку на завершення конференції.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *