В Николаевской области умеют «слепить» дело: как в погоне за креслом сделали кресло главным героем

01 марта 2018, 12:48

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Сьогодні в гості до «Миколаївських вістей» завітав Олексій Мірошниченко, голова Кривоозерської районної держадміністрації. На початку лютого в кабінеті нашого гостя пройшов обшук, а держслужбовця звинуватили у «вимаганні хабаря», тобто – у «корупції». Нашій редакції стало цікаво почути інформацію з перших вуст.

— Досить багато чуток за останній час поширюється по Миколаївщині, пов’язаних з Вашою справою.

— Дійсно. Є таке.

— Ми так зрозуміли, що Ви дуже «любите» шкіряні крісла, тож дамо на вибір будь-яке. Це так, аби Вас розвеселити. А взагалі, я хочу сказати нашим читачам, що добре, коли преса має змогу зустрічатися з обома сторонами конфлікту і надавати людині можливість висловити свою думку, щодо того, які події відбулися. Тож Вам слово. Ви прийшли на роботу і…ніщо не віщувало біди?

-Обшук проводився без рішення суду. Під час обшуку мені зателефонував Юрій Гранатуров, який запропонував написати заяву про звільнення. Можливо, це якось пояснює ситуацію з обшуком та безпідставними звинуваченнями. Я не порушував законодавства. У мене існують певні мої звички, які допомагають виходити з різних складних ситуацій. За складом свого характеру мені потрібно бути в центрі подій, які відбуваються: спостерігати за ремонтними роботами;бути в курсі  проблем; потрібно десь з кимось зустрітися, аби мати особисте уявлення. Це називається – «пощупати» власноруч. Тож важко було мене застати у кабінеті, за комп’ютером, за бесідою. Видно, давно планувалося мене «вхопити». Наскільки зрозуміло, колеги та я розцінюємо цю ситуацію, як чітко сплановану провокацію. В ЗМІ розміщено багато інформації, що в Кривоозерському районі дуже багато позитивних змін, щось постійно будується, щось ремонтується; надходять кошти з держбюджету, за допомоги народних депутатів, акумулюються кошти. В цій ситуації нікуди не йдуть «відкати», нікуди не возяться торби, «нікому не цілується жирний зад», як говорив наш губернатор. Така ситуація  викликала певну зацікавленість.

— Дійсно, якесь неподобство. Норовливість певна.

— Отож, чому так? Евроінтеграція, демократія будуються в країні. Втім, хтось мріє про хабарі, а з Кривоозерської райдержадміністрації їх не дають, і це ж просто не серйозно. У нас як звикли: кричати про якісь зміни, але жити не те що по-старому, а й намагатися всю цю систему «відкатів» зберегти. Ми намагаємось жити по-чесному, дійсно так, як належить, так як нам хочеться – по-людськи. Тому, в цей день, наскільки я розумію, було сплановано «подарувати» мені крісло. Воно було завезено, і мені намагалися його «впихнути», приблизно, як, торгові агенти «впарюють» комплект ножів або якийсь там журнал, книгу.

— Або окуляри.

— Так, або окуляри, які тобі не потрібні, але тобі так розповідають: «ну купіть, до цього іще додається ось це». Розповім попередню історію. В райдержадміністрації з’явився орендар, який займається меблями. Це було наприкінці 2017 року, в листопаді-грудні. Чоловік прийшов під виглядом мікро-інвестора, намагався взяти в оренду приміщення, яке було порожнє і не опалювалось на цей момент, аби зробити магазин під продаж і виставку меблів, які, нібито, виготовляються Южноукраїнську. Ми йому пропонували взяти в оренду ще одне приміщення, щоб використовувати для потреб мешканців району його виробництво, бо в нашому кластері таких підприємців з виробництва меблів немає. Все, що стосується подальшого розвитку, сприяє створенню робочих місць, може бути корисним для кривоозерців та заслуговує на максимальне сприяння. Тому, буквально, при першій зустрічі з вищезазначеним орендарем, йому було сказано, що ми готові дати приміщення в оренду. Ніяких особистих матеріальних вигод я не очікував, на хабар не розраховував. Процедура здачі в оренду відпрацьована, вона є законодавчо визначена згідно всіх діючих методик, тобто, є експертна оцінка, потім визначається ставка оренди і т.д. Ймовірно, що вже на той момент ця людина була налаштована на провокацію. Нам пропонували зразки якогось їхнього договору оренди, підштовхуючи до незаконних дій. Втім, приміщення знаходиться на балансі відділу освіти. Тож начальник відділу освіти консультувався в Департаменті освіти ОДА з юристами та господарниками. Поки проходили переговори, відбувалась експертна оцінка,  ціни були визначені ще за два тижні до 6-го лютого. Я саме тоді був два тижні на лікарняному. Орендар не з’являвся, хоча договір оренди міг погодити мій заступник, який на цей час виконував обов’язки.

Чекали на мене. Вони планували, що завезуть горезвісне крісло, начебто з метою подарувати його мені. Я намагався постійно і чемно уникнути всіх цих пропозицій і сказати, що не потребую такої допомоги. Казав: будете працювати, будете якось допомагати нашим соціальним об’єктам, району так, як ми працюємо з іншими, з усім нашим підприємницьким сектором, –  добре, не заперечую.

Мета була всадити мене в крісло, яке заздалегідь обробили спеціальним розчином. Вони зрештою мене туди б посадили, не насильно, але вговорили б, попросили: поміряйте, помацайте й т.д. Зрештою мета була яка: створити разовий інформаційний привід, «розкрутити» якнайшвидше, а потім змусити Президента підписати розпорядження про звільнення. Давно відпрацьована ситуація: нехай Мірошниченко судиться з Порошенко.

Ті люди, які це все організували й замовили, вже спостерігали б тільки збоку. Досі не певен, хто був замовником ситуації, безпосередні виконавці — це зрозуміло. Причини… .

-Мені цікаво, зараз стоїть черга на посаду голови Кривоозерської райдержадміністраціі? Чи, можливо, справді інша історія: дійсно, потрібно було Вас прибрати для того, щоби потім знайти того, хто буде виконувати всі вказівки.

— Є два варіанти: або я комусь заважаю, або комусь потрібна моя посада за якийсь хабар. Мені кажуть, йде зачистка району перед виборами: ставлять своїх людей, які будуть схиляти виборців до тієї чи іншої політсили, фальсифікувати і т.д. Хіба за це ми з вами стояли на Майдані, за це там гамселили наших дітей?

Я не кажу, що це йде від керівництва країни. Просто деякі виконавці або деякі підлабузники 8-9 ешелону намагаються показати свою доцільність, свою відданість, але методи їх не змінюються. Не можна будувати демократію методами загонів СС чи НКВД.

— Не розумію, як в нашій державі, де люди взагалі дуже вільні за своїм менталітетом, сьогодні продовжують так масово знищувати нашу волю, свободу, права і пригнічувати нас корупцією, намагаються нас ось такими методами принизити, поставити на коліна аби зробити рабами?! Можливо ви щось знаєте з цього приводу більше ніж ми, журналісти?

— Преса — це ж четверта влада і в цій ситуації, що склалась зараз зі мною, вона якраз доводить, що ЗМІ в Україні розвиваються,а миколаївські журналісти дійсно доводять свою свободу, прагнення до демократичних перетворень.

Розумієте, аби боротися з корупцією, не треба кричати, що ми боремося з корупцією. Тобто, не треба самому бути корупціонером.

— Чим для Вас став Кривоозерський район за ці майже три роки Вашого керівництва?

— Спочатку я відмовився від пропозиції їхати далеко. Згодом просто з цікавості погодився і не жалію, бо з’явилася можливість реально реалізувати свої економічні знання, на практиці їх впровадити і бачити результат. Все, що зроблено за ці роки, показує позитивні зміни в районі: в школах та дитячих садках, в ремонті доріг, в організації робочих стосунків, в розвитку підприємництва, в облаштуванні лікарні тощо.

— Які Ваші плани? Продовжуватиме боротися за перемогу справедливості?

— На локальному рівні відбуваються політичні «розборки», які свідчать про відсутність політичної культури. Мені допомагає те, що я — науковець та теоретик, економіст. В політичному плані, в організації управління місцевого самоврядування я намагаюсь пояснити, що влада і опозиція є завжди. Це той механізм, на якому побудована демократія і, якщо я, як керівник місцевого самоврядування, буду радіти тільки, коли мене хвалять,це виглядатиме абсурдно. Опозиція, навіть місцева, повинна критикувати діяльність влади, це їхня робота. Це нормальне явище. Країна намагається змінюватися, але зашкарубла корупційна система намагається атакувати людей, які є проти-системними та виплеснути їх з системи. Якщо я тихо піду, здамся, то просто зіграю на стороні тієї корупційної системи, яка намагається діяти. Я такий не перший. Якщо немає досягнень, давайте продемонструємо боротьбу з корупцією. Знайдемо «хлопчаків для биття». До мене були Веліховська, Капуста, Сивопляс, Вербін, Іванов.

По моїй справі зараз процедурних порушень дуже багато, мета і механізм єдиний: запускається розгляд зліпленої абсолютно не з чого кримінальної справи, яка юридично нічим не підкріплена. Потім «справа» закривається в якості подарунка, ніхто за це вже не відповідає. З моєї точки зору зараз йде просто зачистка області від тих, хто прийшов після Майдану, хто забезпечив стабільність в області, а зараз їх просто замінюють або екс-регіоналами, або напівкримінальними-напівбізнесовими бандючками, яких привозять з Києва. Вже конкурсу немає, вже призначають всіх, кого потрібно, але що вони будуть робити з нашою областю,я просто не знаю. У цій ситуації, з точки зору моїх колег, однодумців, Мірошниченко, «один зі збитих камінців», зупинив репресивний механізм, а це вселяє надію на перемогу справедливості.

Зараз я знов намагаюся довести, що Миколаївська область це не Халуйово, як ми це колись зробили у відеороліку до приїзду у наше місто Януковича, миколаївці – це не сепаратисти, це люди, які свідомо зробили свій вибір в бік незалежної України і ми будемо все робити за законом, а не так, як комусь хочеться.

— Добре, якщо Ваші дії призведуть до позитивного результату. Бажаємо Вам перемогти.

— Я вам дуже вдячний.

Дуже легко людину очернити, причепити ярлик, «пришити справу. Втім, дуже важко боротися з усією системою, відстоюючи честь і гідність, справедливість та свободу.

На захист Олексія Мірошниченка встали представники миколаївської громадськості, журналісти, голова ВО Українська Гельсінська Спілка відомій український дисидент та борець за незалежність Олесь Шевченко звернувся з листом на адресу Президента України, щоби він проявив себе справжнім гарантом Конституції.

 Щоб трохи згадати минулі часи Миколаївщини та порівняти їх із нинішніми «перемогами демократії» хочемо нагадати нашим читачам той славнозвісний приїзд В.Януковича у згаданомі відеороліку О.Мірошниченко Николаев не «Холуёво» (візит Януковича)


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *