Николаевские громады страдают из-за того, что не назначена дата выборов

26 сентября 2018, 9:20

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Не призначення виборів гальмує об’єднання та розвиток громад — таку думку в інтерв’ю Миколаївському регіональному відділенню Асоціації міст України висловив Новобузький міський голова Максим Лагодієнко.

Місто Новий Буг на Миколаївщині вже утворив об’єднану громаду з Новомихайлівською сільською радою, але через не призначення виборів ЦВК Новобузька ОТГ не може отримати свої повноваження та відповідне фінансування. В подібній ситуації опинилися близько 100 новоутворених об’єднаних територіальних громад по всій Україні і більше 1 мільйона мешканців країни.

«Ми, поки що, живемо в тому руслі який є, чекаємо. Ми подали документацію на Центральну виборчу комісію для того, щоб отримати перші вибори, ‒ сказав Максим Лагодієнко, ‒ Але не зупиняємося, працюємо з тими проектами, які підтримані депутатами і мешканцями».

Новобузький міський голова розповів про кілька вказаних напрямів діяльності, зокрема, це проведення освітлення по місту за підтримки нагородного депутата, покращення матеріально-технічної бази комунальних підприємств і дошкільних закладів.

За словами Максима Лагодієнка залишається тільки очікувати, як воно буде після об’єднання, але в будь-якому разі нам треба зачекати рішення ЦВК. Через не призначення виборів об’єднана громада не працює над створенням спільного бюджету.

«Ці всі питання у підвішеному стані. Громада Новобузька і Новомихайлівська не має можливості, навіть, опрацювавши деякі цифри, їх втілити в життя. Тому що, проблеми виникають вже зараз і сьогодні ми не маємо можливості один одному, десь, підставити плече для вирішення тих чи інших питань», ‒ підкреслив Новобузький міський голова.

Він наголосив, що сьогодні, наразі, стоїть питання про закриття деяких фельдшерсько-акушерських пунктів як у міській громаді так і Новомихайлівській. Подібні ж питання стоять по школах, які будуть потім передаватися на баланс ОТГ.

«Є такий перелік питань, який потребує вирішення, але за відсутності цього рішення Центральної виборчої комісії ми не маємо чіткої позиції: чи це в нас буде вже в цьому році, чи формувати бюджети окремо, дочекавшись виборів, і коли вони будуть призначені. Від тієї дати залежить дуже багато, ‒ підкреслив Максим Лагодієнко та підсумував, ‒ Можна, дійсно, стверджувати, що не призначення виборів, сьогодні, зупиняє процес об’єднання і гальмує реалізацію тих задумок, в тому числі, отримання фінансування від держави до бюджету з інших фондів на розвиток громади, яка планує об’єднатися».


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *