Миколаївський ансамбль танцю «Юнги» подарував шанувальникам «Чарівний світ Різдва»

30 декабря 2018, 17:12

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

29 грудня зразковий ансамбль танцю «Юнги» Обласного палацу культури під керівництвом заслуженого працівника культури України Елли Акманової презентував любителям народного хореографічного мистецтва «Чарівний світ Різдва».

«Юнги» — перлина Обласного палацу культури. Цього року він відзначив своє 50-річчя. Елла Олександрівна присвятила  своє життя розвитку саме народної хореографії.  Вона – достойна учениця заслуженого  працівника культури України Михайла Кізельмана  і неперевершений майстер своєї справи. Сьогодні учасники колективу  мають унікальну можливість навчатися у такого талановитого викладача. Для неї народний танець – це один із основних засобів естетичного виховання дітей.

Нині колектив налічує  понад 100 дітей віком  від 4 до 17 років.

Характерними рисами зразкового ансамблю танцю «Юнги» є висока культура виконання, артистизм, бездоганна техніка, сценічна культура, ансамблева злагодженість.

У репертуарі ансамблю високопрофесійні хореографічні композиції як у народному плані, так і оригінальні постановки у  сучасному стилі. Деякі композиції представлені як  народно-сценічне дійство.

«Юнги» вміють дивувати завжди! На кожному концерті колектив презентує нові хореографічні композиції. Вони вражають масштабністю, видовищністю,  цікавим режисерським рішенням,  високою технічною підготовкою учасників, бездоганним музичним матеріалом, гарними сценічними  костюмами.

Цього вечора  колектив презентував сім нових постановок. Переважна більшість хореографічних композицій —  у постановці Елли Акманової («Добрий-вечір», «Нова радість стала», «В морських глибинах», «Ангели», «Щедрик»). Проте,  цього разу дебютували як хореографи-постановники, і студенти Миколаївських ВУЗів, зокрема:  студентка IV курсу коледжу культури і мистецтв (випускниця «Юнг») Юлія Щвець  з постановкою «Небесні птахи»  та студентка Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв Олена Пайкіна з постановкою «Дзвони дзвонять».

Безумовно, українське хореографічне мистецтво – це потужний фактор розвитку духовності та моральності, відродження національних традицій. Саме народний  танець відіграє  важливу  роль у вихованні шанобливого ставлення до культури свого народу, пізнання та збереження традицій. Акманова Е.О. приділяє належну увагу збереженню та розвитку національних  звичаїв, традицій та обрядів.

Цього вечора були яскраво представлені зимові свята. У концертній програмі брала участь керівник ансамблю пісні і танцю «Чорноморці» заслужена артистка України Олена Бєлоусова ЇЇ виступ допоміг більш глибоко розкрити  тематику програми, поринути в обрядовість  та відчути настрій свят, які вже стоять на порозі. А для її  дворічної донечки, Лізи, відбувся дебют на кращій сцені області!

Зразковий ансамбль танцю «Юнги» пов’язує тісна творча дружба з творчими колективами Палацу. Ілона Дмитричєва, солістка зразкового вокального ансамблю «Привіт» (керівник Галина Бардадим), подарувала глядачам колядку «Святий Миколай».

Минаючий рік був плідним у житті «Юнг». Колектив-переможець VIII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу  хореографічного мистецтва «Кременчуцькі викрутаси-2018» (м. Кременчук Полтавської області) та Міжнародного конкурсу-фестивалю фольклору, танцю та музики «Празький зорепад-2018» (Чехія). Це, в першу чергу,  свідчить про високий професіоналізм керівника, належний  рівень підготовки учасників та підтримку з боку батьків.

Саме батьки відіграють важливу роль у житті колективу. З ними хоч у вогонь, хоч у воду, а як треба —  то вони й на сцену вийдуть!

Зразковий ансамбль танцю «Юнги» тісно співпрацює з підготовчою хореографічною студією (керівник Тетяна Котенко).  Це колектив -супутник, і  найперспективніші його учасники вже сьогодні відчувають свою причетність до творчого життя «Юнг».

Дуже піднесено  та  з новорічним шармом провела концертну програму Оксана Іванова.  Вона мала дуже ошатну сукню. Оксана та учасники колективу вдячні за чудові сценічні костюми Тетяні Чернятовій.

Технічне забезпечення сценічного комплексу – Валентин Іванов, Ігор Лисенков, Олександр Хреновськой, Сергій Бадюла та Сергій  Дяченко.

Тож побажаємо вихованцям зразкового ансамблю танцю «Юнги» та їх керівникам – заслуженому працівнику культури України  Акмановій Е.О. та  Котенко Т.А., подальших творчих успіхів, а ми з нетерпінням будемо чекати нових творчих зустрічей!


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *