У Миколаєві презентували книгу учасника бойових дій на сході України Олександра Терещенка

27 января 2019, 8:12

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

26 січня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л.Кропивницького відбулась презентація книги «Життя після 16:30» учасника бойових дій на сході України Олександра Терещенка.

Олександр Леонтійович Терещенко – відомий миколаївський журналіст і відеооператор. 31 липня 2014 року добровольцем пішов на війну.

Під час оборони Донецького аеропорту від розриву гранати він отримав тяжкі поранення, та водночас – врятував чотирьох товаришів по службі. За мужність та відвагу відзначений почесними нагородами.

«Життя після 16:30» — документальна повість про перемогу людини над обставинами і над собою. У книзі автор описує період повернення до повноцінного життя після лікування та реабілітації.

— Олександр зміг витримати важкі життєві випробування, які приготувала для нього доля. Нотатки у сторінці Facebook, які він називає «моя маячня», перетворилися в книзі на монолог сильної, мужньої і мудрої людини, — зазначають організатори заходу.

Повість вийшла за редакцією миколаївського поета, члена НСПУ Володимира Пучкова у видавництві Ірини Гудим. Ілюстратором видання став миколаївський художник Вадим Пустильник.

Книгу видали за підтримки Благодійного фонду «Миколаїв 2000».

Гостями зустрічі стали заступник міського голови Юрій Степанець, начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини міської ради Юрій Любаров, письменник Геннадій Молчанов, заступник голови ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО Ілля Шполянський, побратими Олександра Терещенка — учасники бойових дій, волонтери, ЗМІ та усі небайдужі миколаївці.

Підтримати Олександра Терещенка також прийшли учні міської школи № 1 їм. Олега Ольжича. Діти висловили воїну слова вдячності та подарували йому власноруч виготовлену ляльку-мотанку.

На початку заходу до річниці виходу оборонців з Донецького аеропорту присутні вшанували пам‘ять кіборгів хвилиною мовчання.

Модерував зустріч журналіст Володимир Лисюк. У його виконанні прозвучав уривок з повісті, який допоміг присутнім відчути переживання та настрій автора під час написання книги.

Олександр Терещенко акцентує увагу не на війні, а саме на внутрішніх проблемах людини, яка звідти повернулася. Повість, написана з гумором і самоіронією, водночас є практичним посібником для усіх, хто опинився в складній життєвій ситуації.

— Чому саме така назва? Я навмисне не писав про війну. Від моменту вибуху гранати, що розколов моє життя навпіл, почався інший відлік. 16:30 — це час, який написали на мені моєю ж кров’ю одразу після поранення, щоб не забути зняти джгути. У книзі представлені філософські роздуми щодо того, як подолати депресію, негативні думки, навчитися сприймати себе іншого, — розповідає автор.

Наразі книга «Життя після 16:30» доступна для читання в усіх бібліотеках міста завдяки ініціативі управління з питань культури міської ради.

Звертаючись до Олександра Терещенка, заступник міського голови Юрій Степанець зазначив, що видання рекомендовано для прочитання не тільки дорослим, але і шкільній аудиторії. Віце-мер пообіцяв сприяти питанню стосовно її розповсюдження по навчальних закладах міста.

Зазначимо, що всі охочі мають можливість придбати книгу Олександра Терещенка «Життя після 16:30» в Центральній міській бібліотеці їм. В.Л. Кропивницького.

Довідково:

Олександр Леонтійович Терещенко – миколаївський журналіст і відеооператор. Потрапивши у зону АТО, був призначений до 79-ї Миколаївської окремої аеромобільної бригади. За особливу мужність та героїзм нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, почесним знаком недержавного ордена «Народний Герой України», в 2014 р. в рамках загальноміської програми «Людина року. Городянин року» був удостоєний звання «Городянин року» в номінації «ЗМІ». Нині очолює Миколаївську обласну організацію «Асоціація учасників та інвалідів АТО», працює заступником начальника Академії патрульної поліції з соціально-гуманітарних питань в м. Києві.

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *