Взяточники Николаевской ГАСИ пугают застройщиков

13 марта 2019, 17:35

Читают: 0 Комментариев: 2 Рейтинг:  
 

Неймовірно, але так: люди, котрі працюють у будівельній галузі Миколаївщини, настільки залякані “хабарменами”, що бояться відкрито розповідать “на камеру” про усі відомі їм факти. Інкогніто — будь ласка, і ніяк інакше, “бо нам ще ж працювать”

Зазвичай від такого бере злість: коли ти бачиш несправедливість, і щиро хочеш змінити ситуацію на краще — боятися не треба. Ще можна зрозуміти жінок, але коли “рачкують” чоловіки, то вже привід замислитися: невже дійсно настільки все жахливо? Втім, після ознайомлення з низкою документів, виявилося, що так, про це розповідається в статті «БлиNKoм«.

Коли терпець урвався

Одна з тих, хто виявився мішенню для “хабарменів” територіального органу ДАБІ в Миколаївській області, стала підприємець Людмила Носова. Не бажаючи терпіти знущання з боку “хабарменів”, жінка звернулася з листами до ГПУ та інших компетентних органів вищого рівня, детально виклавши свою ситуацію. Якщо коротко, то Носова захотіла зробити добру справу для мешканців   Веселиновського району, відкривши там аптечний пункт. Та ввести до експлуатації об”єкт їй виявилося не під силу — через штучні перепони з боку ДАБІ.

Як видно зі скріншоту листа на адресу ГПУ, наміри жінки зробити корисну справу для людей всіляко блокувалися представниками ДАБІ.

«В останній час в мене склалося стійке враження, що представники Управління Державної архітектурно- будівельної інспекції у Миколаївській області виконують незаконні вимоги свого керівництва, взагалі не зважають на положення Закону та моральні принципи», — зазначила авторка листа.

На умовах конфіденційності один із співрозмовників пояснив:

“Ці перепони роблять з однією метою — аби змусити забудовника заплатити “данину” діловарам з ДАБІ. І не лише у випадку з Носовою! Одні ламаються й платять, аби лиш не зволікати з реалізацією своїх задумів, інші — відбиваються, але продовжують потерпати від свавілля, треті не витримують й просто змінюють сферу діяльності. А все тому, що ділкам, у яких високі покровителі в Києві, нема кому вправить мізки”.

На цю тему чимало писали навіть всеукраїнські ЗМІ, але й після публікацій ситуація лишалася тою ж, не вплинули на неї й деякі кадрові зміни.

Курс — на “Європу”?

Так, за словами ще одного співрозмовника, після відсторонення «смотрящого» за будівельною сферою на Миколаївщині пана Антіпіна, відомого за прізвиськом «Європа», ділки стали просто більш обачніші у процесі “вибивання” хабарів.

“У квітні 2018 року у Миколаївську область була направлена комісія для розглядів і з’ясування обставин, навіть було прийнято рішення про кадрові зміни в територіальному органі ДАБІ в Миколаївській області — був звільнений начальник управління Міхєєв І.Є., але по факту це виявилося пригашених ситуації під туж корупційну особу: Антіпіна. Багатьом забудовникам та підприємцям відомі ті проблемні питання які створив посередник «хабармен» між забудовниками ДАБІ Антіпін Дмитро Олександрович та наразі його протеже Грейц Андрій Олегович (в.о. начальника Управління в Миколаївській області). Проектна документація у випадку звернення до нього не потрібна, містобудівні умови та обмеження не потрібні та підходять любі, технічні умови не потрібні. Лише плати гроші і вони подзвонять до Києву у Дозвільний відділ ДАБІ України, який по Миколаївській області «регулює» Айхель Елена і подані забудовником документи «пропустять» та присвоять реєстраційний номер без жодних запитань. Всі інші документи можуть лежати в структурному підрозділі ДАБІ у Миколаївській області місяцями, Грейцом Андрієм призначаються перевірки до фактичної реєстрації докумнетів про початок робіт, задніми числами документи реєструються в реєстрі або ж навпаки викидаються з нього, надаються відмови, або як це називають в ДАБІ листи розꞌяснення, або листи-повернення — роблять так для того щоб не псувати статистику”, — пояснив співрозмовник.

За його словами, цікаво й те, що пан Грейц раніше працював начальником інспекційного відділу ДАБІ у Херсонській області, а до Миколаївського ДАБІ потрапив переводом як звичайний інспектор, і якому в подальшому зробили статус «в.о. начальника» при — зверніть увагу!- існуючому і працюючому заступнику начальника Управління (за посадовою інструкцією і положенням управління заступник виконує обов’язки начальника за його відсутності).

Співрозмовник також зазначив, що Грейц ще до переводу на Миколаївщину був помічений у зв”язках з “Європою”, тож отримавши посаду у нашому регіоні, продовжив “напрацювання”.

Він, в порушення чинного законодавства (частини 6 статті 31 Закону України «Про державну службу», підписує документи (листи, накази, направлення тошо) як «в.о. начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області». Окрім того, встиг «нахімічити» і з власною декларацію. Як кажуть у народі, за однією, він був «голий, босий, підперезаний», а насправді мав досить суттєвий «запас міцності», який згодом  відобразив в іншій. Чи то од гріха подалі, чи вже просто був змушений, аби не втрапити в халепу.

У подальшому спілкуванні з забудовниками виявилося, що ДАБІ Миколаївської області і нині зловживає своїми правами, проводить безпідставні перевірки одних об’єктів, не обґрунтовуючи їх необхідність, і взагалі не зважає на порушення законодавства на других об’єктах.

“Жоден важливий об’єкт Миколаївській області не був перевірений. Перевірки насилають лише на ті об’єкти, з яких ще не поступили хабарі: а це малий та середній бізнес, звичайні приватні будинки тощо. А всі, що пішли за «супроводом» Грейца з Антіпінім приймаються в експлуатацію недобудованими, без забезпечення доступу для маломобільних верств населення, дозволи видаються за відсутністю проектної докумнетації і т.д. Про зазначене свідчать дані «Прозорого ДАБІ» по Миколаївській області https://dabi.gov.ua/prozoradabi/mykolayivska-oblast/, а саме — присутній невмотивований підхід до призначення перевірок достовірності даних у поданих документів до ДАБІ Миколаївської області.” — підкреслив один із співрозмовників.

Не менш вражає й лист Голови ВП Громадської спілки «Об’ єднання народногоконтролю України» по Херсонській області О.В. Максименко до СБУ , ГПУ,

Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України: читаючи його, складається враження, що такій стуктурі як ДАБІ взагалі закони держави Україна «по цимбалам». Наведені у листі приклади підкріплені документами та посиланнями на різні публікації, від яких стає справді моторошно: там через недогляд представників ДАБІ ледь не сталася трагедія в дитячому закладі, там — закривають очі на правила безпеки, має місце процвітання самозабудов, в іншому випадку — отримання неправомірної вигоди службовими особами… У підсумку Максименко робить висновок: » ДАБІ, залишається однією з найпроблемніших у сфері держархбудконтролю,…найбільш корумпованою»

“Своїм — усе, ворогам — закон”

На фоні вищевикладеного варто згадати ще один цікавий момент. Конкурс на посаду керівника ДАБІ. Про те, що подібні конкурси зараз більше нагадують театр абсурду, писалося не раз. Бо хіба не абсурд, коли порядна і чесна людина на всеукраїнському рівні виграє конкурс, а згодом її усувають, аби пригріти “свою”? Ту, яка цілком і повністю влаштувує “ляльководів” вищого гатунку і напрацьовану систему хабарництва взагалі.

Тому впродовж тривалого часу усі гучні заяви представників влади про боротьбу з корупцією досить часто викликають або гіркі усмішки, або регіт. Але регочуть здебільшого ті, хто відчуває свою повну безкарність. Ще б пак: маючи “покровителів” у найвищих колах, вони продовжують знущатися з тих, хто прагне здійснювати свою діяльність у правовому полі.

Однак хочеться вірити в те, що в області знайдуться сміливці, які все ж приведуть до тями “хабарменів”, і покладуть край незаконному збагаченню ділків, котрі використовують своє службове становище задля гноблення забудовників.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Комментариев: 2

  1. Аватар херсонец

    как говорил Паниковский поэдьте в Херсон и Узнайте кем был Грейц до революции в Херсоне

  2. Очень правильная статья. Подробней о том, что творится в ГАСКе можно узнать на телеграм канале БезДаби (@bezdabi) https://t.me/bezdabi

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *