Убийство по «приказу» и торговля наркотиками: в Николаеве подвели итоги резонансных дел

14 апреля 2019, 14:32

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Резонансне вбивство особи трьома неповнолітніми за вказівкою «куратора»

У березні 2018 року виявлено організовану групу у складі 4 осіб, які вчинили розбійний напад на домоволодіння потерпілого та умисне вбивство останнього.
Встановлено, що організатор злочинної групи, відбуваючи довічне покарання в місцях позбавлення волі, за допомогою телефонного зв’язку та мережі «інтернет», втягнув у злочинну діяльність 3-х неповнолітніх, які діючи під його керівництвом та виконуючи вказівки останнього, проникли до помешкання потерпілого, де із застосуванням насильства, заволоділи його речами. Після чого, виконуючи вказівку організатора, з метою приховування вказаного злочину, вчинили умисне вбивство потерпілого, шляхом втоплення у ванній.
За належного процесуального керівництва прокуратури області здобуто докази вчинення вказаних кримінальних правопорушень та у серпні 2018 року обвинувальний акт стосовно усіх членів злочинної групи направлено до суду для розгляду по суті.

Викраденням коштів з банкоматів у Миколаєві шляхом їх підриву

Під належним процесуальним керівництвом прокуратури області, завдяки злагодженим діям слідчих та оперативних підрозділів Головного управління Національної поліції в Миколаївській області здійснено ефективне досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо організованої групи, члени якої протягом тривалого часу займалися таємним викраденням тютюнових виробів, а також намагались вчинити викрадення коштів з банкоматів банківської установи.
Встановлено, що четверо місцевих мешканців зорганізувались у стійке об’єднання осіб, які діючи за єдиним планом і відповідно до визначених функцій, у період з серпня 2018 року по листопад 2018 року, шляхом незаконного проникнення до приміщень кіосків та магазинів вчинили 5 епізодів крадіжок тютюнових виробів на загальну суму 176 580 грн. Крім того, продовжуючи свою злочинну діяльність, вказані особи у листопаді 2018 року в нічний час, за допомогою газоподібної речовини підірвали 2 банкомати та намагались заволодіти коштами банківської установи у загальній сумі 773 тис.грн., які перебували у банкоматах.
За результатами досудового розслідування у березні 2019 року обвинувальний акт стосовно усіх членів злочинної групи направлено до суду для розгляду по суті.

Удар по наркотрафіку в Миколаєві 

Під належним процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України та прокуратури Миколаївської області, завдяки злагодженим діям Миколаївського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України та Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві, здійснено ефективне досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо організованої групи, члени якої протягом тривалого періоду часу на території м. Миколаєва займалися незаконним обігом психотропної речовини.
Встановлено, що оперуповноважений сектору кримінальної поліції одного із відділів поліції м. Миколаєва, з метою одержання неправомірної вигоди від незаконного обігу психотропних речовин, створив організовану групу, до складу якої залучив 2-х місцевих мешканців. Вказаними особами, у складі організованої групи, у період з травня 2018 року по липень 2018 року, вчинено 14 кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом амфетаміну.
За результатами досудового розслідування обвинувальний акт стосовно усіх фігурантів кримінального провадження 28.02.2019 направлено до Заводського районного суду м. Миколаєва для розгляду по суті.

Заволодіння бюджетними коштами депутатом Миколаївської міської ради, його сином, своїм помічником та ще двома підприємцями

В січні 2018 року викрито злочинну організацію у складі 5 осіб під керівництвом одного із депутатів Миколаївської міської ради, які створили злочинну схему заволодіння бюджетними коштами.
Встановлено, що посадовці приватних товариств під керівництвом депутата Миколаївської міської ради вносили недостовірні відомості до актів виконаних робіт щодо ремонту покрівель житлових будинків в м. Миколаєві за договорами виконання робіт з Департаментом житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради, завищуючи таким чином вартість виконаних робіт та заволодіваючи грошовими коштами.
Зловмисники в період з серпня 2016 року по січень 2018 року заволодівали бюджетними коштами завищуючи об’єми виконаних ремонтних робіт та вартість будівельного матеріалу, внаслідок чого інтересам територіальної громади міста Миколаєва завдано збитки на загальну суму 419 тис. грн.
З метою відшкодування вказаних збитків потерпілим (Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради) в рамках кримінального провадження на стадії досудового розслідування пред’явлено цивільний позов на вказану суму.
У вересні 2018 року обвинувальний акт стосовно 5 членів злочинної організації направлено до суду для розгляду.

Припинено діяльність злочинної організації, які вчиняли шахрайські дії з нерухомістю

Під належним процесуальним керівництвом прокуратури Миколаївської області та завдяки злагодженим діям оперативних підрозділів Управління служби безпеки України в області, Управління захисту економіки в області Департаменту захисту економіки Національної поліції України та слідчого відділу Управління служби безпеки України в області здійснено ефективне досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо злочинної організованої групи, члени якої шляхом обману, з використанням підроблених офіційних документів, протягом тривалого часу заволоділи майном громадян та територіальної громади м. Миколаєва, що призвело до нанесення збитків на суму понад 5 млн. грн.
Як встановлено в ході досудового розслідування, злочинна група, до складу якої входило шість місцевих мешканців віком від 35 до 50 років, була стійким об’єднанням, що виражалося в стабільності і згуртованості між собою членів групи, пов’язаних як спільною метою, так і довірчими стосунками, а також у високому рівні узгодженості дій усіх учасників, що діяли за єдиним планом і відповідно до визначених їм функцій.
У період з квітня 2016 року по липень 2017 року зловмисники вчинили 40 кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним заволодінням грошовими коштами як юридичних так фізичних осіб, а також нерухомим та рухомим майном громадян та територіальної громади м. Миколаєва.
Органом досудового розслідування їх дії кваліфіковані за ч. 4 ст. 190; ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 358; ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190; ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 190; ч. 2, 3 ст. 190; ч. 3, ч. 4 ст. 358 КК України.
Ухвалами слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва членам злочинної організованої групи обрано та в подальшому продовжено запобіжні заходи, у тому числі й тримання під вартою. Також, з метою забезпечення відшкодування збитків, завданих злочинними діями членів організованої групи, слідчим суддею накладено арешт на нерухоме та рухоме майно, що являється предметом злочину.
16 березня 2018 року за результатами досудового розслідування обвинувальний акт стосовно усіх фігурантів справи направлено до Центрального районного суду м. Миколаєва для розгляду по суті.

Виявлено організовану групу, яка незаконно переправляла іноземців через державний кордон України

У серпні 2018 року прокуратурою Миколаївської області до суду скеровано обвинувальний акт за обвинуваченням трьох членів організованої групи у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 358 КК України, які упродовж 2017 року займались організацією незаконного переправлення іноземців через державний кордон України, шляхом виготовлення та надання підроблених документів особистості, які посвідчують особу громадянина України та надають право на безперешкодний виїзд з України та в’їзд на територію України. На даний час судовий розгляд триває.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *