В прокуратуре Николаевщины рассказали о возвращении земель побережья Черного моря в собственность государства

14 апреля 2019, 15:06

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Органи прокуратури області принципово реагують на факти незаконного вилучених земель на узбережжі Чорного моря. Замість розвитку та збереження рекреаційних територій, посадовці незаконно надають їх у власність для приватної забудови або комерційних цілей, які не мають жодного відношення до відпочинку громадян.

У 2018 році місцевою прокуратурою пред’явлено 10 позовів про скасування рішень Покровської сільської ради, котрими надано у власність громадян для будівництва житлових будинків земельні ділянки державного лісового фонду загальною площею 1,6 га земель вартістю 1 700 тис.грн., розташованих на території об’єкту природно-заповідного фонду регіонально-ландшафтного парку «Кінбурнська коса». На земельних ділянках, незаконно наданих у власність громадянам зростають рідкісні та зникаючі види флори, занесені до Червоної книги України. Судовий розгляд справ триває.

Загалом, у 2018 році, з метою повернення незаконно вилучених земель на узбережжі Чорного моря заявлено 50 позовів щодо повернення рекреаційних територій площею 13 га вартістю 16 млн.грн.

Реально виконано судові рішення про повернення державі рекреаційних територій узбережжя Чорного моря загальною площею понад 8 га нормативною грошовою оцінкою 16 млн.грн.

Справа внутрішніх морських вод України

Майже через півтора року, після заявлення прокурором позову, Касаційним господарським судом Верховного Суду підтверджено законність і обґрунтованість вимог щодо прийняття поза межами повноважень Миколаївською облдержадміністрацією розпорядження, яким товариству фактично передано в оренду донну поверхню Бузького лиману загальною площею 157 га вартістю 32 млн.грн. та доведено незаконність перебування внутрішніх морських вод України у користуванні юридичної особи.

Справа лісових земель

За втручання регіональної прокуратури реально виконано рішення господарського суду, постановлене за позовом прокурора області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України до ДП «Володимирівське лісове господарство» та ФОП Митрофанової О.В.

У розпорядження держави в особі Кабінету Міністрів України повернуто земельні ділянки державного лісового фонду загальною площею 280,2 га вартістю 5 344 тис.грн.

Загалом, за ініціативи прокуратури області у 2018 році поновлено порушені інтереси держави щодо використання 281 га земель лісового фонду вартістю 7 500 тис. грн.

Справа сільськогосподарської землі

Органами прокуратури області пред’явлено позов про визнання недійсним договору підряду, яким місцевому сільгоспвиробнику, поза волею власника, фактично передано в оренду земельні ділянки державної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Господарським судом Миколаївської області у квітні 2018 року позов задоволено. Державі реально повернуто 896 гектарів сільськогосподарських угідь вартістю 19,5 млн.грн.

Справа мови

Відповідно до ст. 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова. Рішенням Миколаївської обласної ради у 2012 році з метою реалізації Закону України «Про засади державної мовної політики» визнано, що на території Миколаївської області поряд з українською мовою як державною діє російська мова як регіональна та до неї застосуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов.

Водночас, Конституційним судом України у лютому 2018 року вказаний закон визнано таким, що не відповідає Конституції України. Рішення та висновки, ухвалені Конституційним Судом України, є обов’язковими та остаточними.
Оскільки обласною радою самостійно не вживались заходи до приведення рішення у відповідність з вимогами чинного законодавства, прокуратура області звернулась до суду з позовом про визнання нечинним рішення обласної ради щодо надання російській мові статусу регіональної, який Миколаївським окружним адміністративним судом задоволено.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *