Резонансные дела Николаевской прокуратуры № 2: липовые ремонты и вымогание взятки

04 мая 2019, 17:49

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Миколаївська місцева прокуратура № 2 (юрисдикція Корабельний район м. Миколаєва, Вітовський район)

Процесуальними керівниками місцевої прокуратури у поточному році до суду скеровано 228 кримінальних проваджень щодо 537 кримінальних правопорушень, з яких 294 — про тяжкі та особливо тяжкі злочини.

Корупційні злочини
✔️Перебуває на завершальному етапі кримінальне провадження стосовно виконувача обов’язків директора державного підприємства «Дослідний завод інституту імпульсних процесів та технологій Національної Академії наук України», якого у лютому 2019 року затримано під час одержавння неправомірної вигоди у сумі 20 тис грн.
Посадовець, використовуючи своє службове становище, вимагав у представника ТОВ неправомірну вигоду за прийняття позитивного рішення про передачу складського приміщення площею 341,5 кв.м., яке знаходиться на території ДП «ДЗІІПТ НАН України» в оренду. При цьому розмір неправомірної вигоди мав складати півтора розміри від суми місячної орендної плати за оренду приміщення та мав бути переданий йому у якості нібито «інвестиційного внеску» без відповідного оформлення по бухгалтерському обліку ДП «ДЗІІПТ НАН України».
Відповідна сума неправомірної вигоди мала становити 19096,5 грн.
Посадовцю повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, а саме у в одержанні службовою особою неправомірної вигоди за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дії з використанням його службового становища, що поєднане з вимаганням з його сторони неправомірної вигоди.
✔️Триває розслідування у кримінальному провадженні, за ч.3 ст.191 КК України, стосовно посадових осіб Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради спільно з підрядною організацією внесли неправдиві відомості до актів виконаних робіт з капітального ремонту покрівлі складів матеріального резерву за адресою: м. Миколаїв, вул. Гмирьова, 4. Договірна ціна склала 740995 грн. Наразі проводиться експертиза з дослідження суми завданих збитків під час виконання будівельних робіт.
✔️За аналогічною кваліфікацією розслідується кримінальне провадження стосовно посадових осіб ТОВ “Авалон-Строй”, які упродовж 2017 року під час виконання робіт з капітального ремонту покрівлі за адресою: м. Миколаїв, вул. Вінграновського, 45, за замовленням Департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради внесли неправдиві відомості про виконання робіт, у зв’язку з чим здійснено привласнення грошових коштів міського бюджету.
Відповідно до висновку експерта види та обсяги фактично виконаних робіт не відповідають даним, що містяться в актах прийняття виконаних робіт на суму 187790,47 грн.

Наркозлочинність
✔️16 квітня 2019 року задокументовано факт систематичного збуту наркотичного засобу – метадон, жителем Корабельного району міста Миколаєва. Йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України. Досудове розслідування триває, кримінальне провадження планується направити до суду у травні поточного року.

✔️Представницька діяльність
Упродовж 2019 року Миколаївською місцевою прокуратурою № 2 пред’явлено до суду 13 позовних заяв (2 у сфері захисту дітей) на загальну суму майже 1 млн.грн., з них 5 позовних заяв у сфері земельних відносин на 632 тис.грн., 2 – про стягнення 43 тис.грн. пайової участі, 1 у сфері комунальної власності про визнання недійсним договору оренди та зобов’язання повернути приміщення. Судами вже задоволено 7 позовних заяв на загальну суму 953 тис.грн.
Під час здійснення представницької діяльності розпочато 6 кримінальних проваджень, з яких 4 – у бюджетній сфері та 2 – у земельній.
Прокуратурою продовжується робота на напрямку реального виконання судових рішень. Зокрема, у поточному році місцевою прокуратурою реально виконано рішення судів на суму 892 тис.грн.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *