Резонансные дела Баштанской местной прокуратуры: арсенал в гараже, убийцы-домушники и конопляный фермер

05 мая 2019, 15:35

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Баштанською місцевою прокуратурою спільно з Баштанським ВП ГУНП в області виявлено та задокументовано придбання, носіння та зберігання бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу одним з мешканців м. Баштанка.

Зокрема, в ході проведеного санкціонованого обшуку в квартирі та гаражному приміщенні мешканця багатоквартирного будинку в м. Баштанка виявлено цілий арсенал придатних бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв. Зокрема: авіаційну бомбу, більше 10 артилерійських бронебійно-трасуючі снарядів різних калібрів, гранати Ф-1, 30 (тридцять) 20-мм бронебійно-трасуючих снарядів із самоліквідацією, близько 10 унітарних патронів з бронебійно-запалювальним снарядом до пушок різного виду, 6 запалів Кавешнікова, 59 патронів до пістолету «Маузер», набої у кількості 115 шт. до пістолета конструкції Токарєва (ТТ) та ще близько 200 набоїв до вогнепальної зброї різних видів, які за своїм цільовим призначенням є бойовими припасами, вибуховими речовинами та вибуховими пристроями, придатними для використання.

Вилучені в ході обшуку вибухові речовини та вибухові пристрої знищені працівниками вибухотехнічної служби ГУНП в Миколаївській області. Крім цього, спеціалісти зазначили, що вилучені вищевказані вибухові речовини та вибухові пристрої могли будь-якої миті здетонувати та спричинити тяжкі наслідки у вигляді загибелі людей та знищення майна як мешканців багатоквартирного будинку, так і прилеглих будівель, пошкодження газотранспортних та інших життєво важливих комунікацій.

У березні 2019 року обвинувальний акт за ч. 1 ст. 263 КК України скеровано до Баштанського районного суду для розгляду по суті. На даний час судовий розгляд триває.

Вбивць засуджено до тривалих термінів покарання.

Вироком Жовтневого районного суду м. Миколаєва від 15.03.2019 у складі суду присяжних визнано винними двох зловмисників за п. п. 6, 12 ч. 2 ст. 115 КК України та засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їм майна.

Зокрема, у ході досудового розслідування встановлено, що двоє чоловіків проникли до домоволодіння підтприємця в смт. Березнегувате та вчинили вбивство власниці будинку, після чого заволоділи грошовими коштами в сумі 10 тис. грн. та 500 доларів США, золотими виробами та планшетом «Asus».

Завдяки належно організованим першочерговим слідчим та розшуковим діям, вказаний злочин було розкрито по «гарячих слідах», в результаті чого, нападників було затримано, одного з яких у м. Белгород-Дністровськ Одеської області де він переховувався.

Крім цього, за принципової позиції прокурора Казанківського відділу місцевої прокуратури, вироком Казанківського районного суду від 10.01.2019 зловмисника визнано винним за п. п. 3, 6, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 147, ч. 4 ст. 187, ч. 3 ст. 289 КК України та засуджено до покарання у виді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Протидія та припинення незаконного обігу наркотичних засобів.

За послідовної та принципової позиції прокурора Березнегуватського відділу місцевої прокуратури вироком Ленінського районного суду м. Миколаєва від 28.03.2019 визнано винним особу за ч. 3 ст. 307, ч. 1 ст. 310 КК України та засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією всього особистого майна.

У ході досудового розслідування встановлено, що чоловік на орендованій земельній ділянці сільськогосподарського призначення, яку обладнав свердловиною для штучного поливу, виростив 32 кущі роду коноплі, з яких у подальшому зривав листя та висушував їх на території складського приміщення з метою збуту. Під час санкціонованого обшуку було вилучено понад 10 кг наркотичної речовини.

Незаконне використання земель.

У ході реалізації представницьких повноважень Березнегуватським відділом Баштанської місцевої прокуратури встановлено, що особа у 2018 році самовільно обробляла земельну ділянку лісового фонду на території Любомирівської сільської ради Березнегуватського району та вирощувала на ній сільськогосподарські культури (соняшник та ячмінь), чим заподіяла істотну шкоду державі в сумі 500 тис. грн. За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відповідні відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України.
За наслідками досудового розслідування завдяки належній організації процесуального керівництва та особистого проведення процесуальними керівниками ключових слідчих дій, 04.04.2019 обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні скеровано до суду для розгляду по суті. На даний час судовий розгляд триває.

ПРЕДСТАВНИЦТВО ІНТЕРЕСІВ ДЕРЖАВИ В СУДІ

Баштанською місцевою прокуратурою пред’явлено 7 позовів на загальну суму 32,6 млн. грн. з них: у сфері бюджетних відносин – 1 позов на суму 18 тис. грн., у сфері охорони довкілля – 3 позови на суму 36 тис. грн.; у сфері земельних відносин — 3 позови щодо земельних ділянок загальною площею 625 га вартістю 32,5 млн. грн.
Як приклад, пред’явлено позов про визнання незаконними наказів Головного управління Держгеокадастру в області, недійсним договору оренди земельної ділянки та повернення її розпорядження державі.

Встановлено, що головою одного з фермерських господарств отримано в оренду на пільгових умовах 580 га ріллі в межах території Першотравневої сільської ради Снігурівського району нібито для створення фермерського господарства. На даний час ринкова вартість цих земель складає понад 30 млн. грн. Проте, прокуратурою встановлено, що після отримання в оренду на пільгових умовах цих земельних ділянок у позаконкурентному порядку, вказана особа без фактичного створення фермерського господарства, передала зазначені земельні ділянки в суборенду аграрному підприємству строком на 48 років, у зв’язку з чим останнє отримало у користування ці земельні ділянки без проведення аукціону тобто поза встановленого законом конкурсу.

Ухвалами Снігурівського районного суду у минулому році двічі безпідставно відмовлялось у відкритті провадження за вищевказаним позовом прокурора. Однак за апеляційними скаргами прокуратури зазначені незаконні рішення суду першої інстанції скасовані апеляційним судом.

Надалі позицію прокурора та суду апеляційної інстанції підтверджено рішенням Верховного Суду, яким залишено без задоволення касаційні скарги відповідачів та залишено без змін рішення апеляційної інстанції.

У лютому 2019 року ухвалою Снігурівського районного суду відкрито провадження по даній справі.

Окрім того, прокуратура області звернулася до Вищої ради правосуддя із скаргою на незаконні дії судді щодо неодноразової відмови у відкриті провадження у вказаній справі.

Крім цього, Баштанською місцевою прокуратурою пред’явлено ще два актуальні позови в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області до фермерських господарств про повернення земельних ділянок у розпорядження держави.

Так, встановлено, що два фермерські господарства користуються земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності площею 45,10 га, вартістю 1 млн. 247 тис. грн., та площею 38,1 га, вартістю 811 тис. грн., після смерті постійних користувачів, тобто без належних правових підстав. Наразі позови перебувають у провадженні господарського суду Миколаївської області.

ДІЯЛЬНІСТЬ У СФЕРІ ОХОРОНИ ДИТИНСТВА
Баштанською місцевою прокуратурою у поточному році пред’явлено позов в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, Казанківського міжшкільного навчально-виробничого комбіната до СТОВ «Відродження» про визнання недійсними договорів про спільну діяльність від 12.10.2018 та 12.02.2018, зобов’язання повернути земельні ділянки загальною площею 120,0 га, вартістю 3 млн. 51 тис. грн.

Встановлено, що Казанківський міжшкільний навчально-виробничий комбінат Казанківської районної ради Миколаївської області, який має на праві постійного користування землю сільськогосподарського призначення державної власності незаконно розпорядився вищевказаною земельною ділянкою площею 120 га, вартістю 3 млн. 51тис. грн. шляхом укладення договорів про спільну діяльність з СТОВ «Відродження» та фактичної передачі товариству в користування зазначеною земельної ділянки.

На даний час позов перебуває на розгляді у господарському суді Миколаївської області.

НАГЛЯД ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНІВ ПРИ ВИКОНАННІ СУДОВИХ РІШЕНЬ У КРИМІНАЛЬНИХ ПРОВАДЖЕННЯХ ТА ІНШИХ ПРИМУСОВИХ ЗАХОДІВ

Упродовж 3 місяців поточного року Баштанською місцевою прокуратурою внесено 12 документів реагування до установ виконання покарань та органів пробації за результатами розгляду яких
22 службові особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності, стосовно
2 засуджених осіб скасовані дисциплінарні стягнення.
Крім цього, за втручання Баштанської місцевої прокуратури, на виконання вказівки місцевої прокуратури, рішенням виконавчого комітету Лоцинської сілької ради Баштанського району затверджено перелік об’єктів, видів оплачуваних суспільно-корисних робіт для порушників на яких накладено адміністративне стягнення у виді оплачуваних суспільно-корисних робіт.

КРИМІНАЛЬНА КОРУПЦІЯ

Баштанською місцевою прокуратурою повідомлено про підозру директору підрядної організації у заволодінні бюджетними коштами в сумі понад 280 тис. грн. під час проведення капітального ремонту внутрішньої каналізаційної мережі будівлі гуртожитку Баштанської міської ради у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, а також службовій особі Баштанської міської ради, яка своїми діями сприяла заволодінню бюджетними коштами, у вчинені злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 191 КК України.

Встановлено, що 22.11.2017 між Баштанською міською радою та підрядною організацією укладено договір підряду щодо капітального ремонту внутрішньої каналізаційної мережі будівлі гуртожитку вартістю понад 300 тис. грн. із строком виконання до 15.12.2017.

В подальшому, без фактичного виконання робіт 21.12.2017 службовою особою міської ради та директором підрядної організації підписано акт приймання виконаних будівельних робіт, внаслідок чого міською радою безпідставно перераховано бюджетні кошти підряднику.

Лише після початку досудового розслідування підрядником частково проведено роботи із залученням комунальних підприємств міської ради, проте, підрядником використано матеріали нижчої вартості, в тому числі деякі товари іншого виду, а також не виконано роботи щодо очищення підвального приміщення та перевезення близько 500 тон сміття.

У ході досудового розслідування також встановлено, що директором підрядної організації з метою отримання будівельної ліцензії подано до органу ліцензування недостовірні відомості щодо наявності виробничо-технічної бази та складу працівників, внаслідок чого підрядником отримано відповідну ліцензію. Водночас ані працівників, ані виробничо-технічної бази на момент подачі заяви про отримання ліцензії у підрядника в наявності не було.

На даний час досудове розслідування триває. Після проведення всіх необхідних слідчих дій та експертиз, в травні поточного року обвинувальний акт буде скеровано до суду для розгляду по суті.

КРИМІНАЛЬНІ ПРОВАДЖЕННЯ У СФЕРІ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН
Березнегуватським відділом Баштанської місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 197-1 КК України за фактом самовільного зайняття земельної ділянки лісогосподарського призначення площею 11,7 га в результаті чого державі спричинено шкоду в розмірі 386 тис. грн. Наразі у кримінальному провадженні проведено основні слідчі дії, зокрема і судово-економічну експертизу. Найближчим часом буде вирішено питання про повідомлення особі про підозру та скерування обвинувального акту до суду для розгляду по суті.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *