Николаевская студентка откровенно высказалась о выборах президента Украины

05 мая 2019, 21:14

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Історія виборів президента України у 2019 році розпочалася на перетині березня та квітня (31 березня) і завершилась з кінцем місяця, коли пролунало офіційне оголошення результатів ЦВК. Напружений квітень завершився, а з ним «відквітли» й президентські перегони — для Зеленського перші, для Порошенко — можливо останні. Так само, ці вибори стали першими для амбітної української молоді, тих хто досяг повноліття, хто бажає формувати власну думку про те, що відбувається в державі, не повторюючи помилок минулого і рішуче дивлячись в майбутнє. Своєю думкою з «Миколаївськими вістями» поділилась студентка  Киянчук Анжеліка Іванівна.

Вибори відіграють важливу роль у становленні історичної долі держави. Обираючи майбутнього президента, громадяни повинні розуміти серйозність даного процесу та розумно використовувати, надане їм Конституцією України, право голосу на виборах. Особливо, це стосується молодого покоління, яке, досягнувши вісімнадцяти років, не завжди  може збагнути своєї значущості при здійсненні народного волевиявлення.

Вищезазначена проблема дуже довго турбувала мене. Розмовляючи з однолітками, я досить часто чула такі вислови: «Голосувати на виборах не має сенсу, тому що все вже вирішено за нас;  я не підтримую жодного з кандидатів; я не цікавлюсь даною темою». Більш того, деякі не бажали реалізовувати право голосу через те, що їм було просто байдуже. Відповідні слова  та бездіяльність людей для мене були справжнім шоком, тому що брати участь у виборах – це громадянський обов’язок кожного. І не реалізовуючи його, особи виявляють низький рівень громадської свідомості.

Отже, зі стартом президентських кампаній, я почала вивчати передвиборчі програми кандидатів, цікавитись минулим потенційних переможців та слідкувати за діяльністю кожного з них. Додаткову інформацію я отримувала в ході написання курсової роботи на тему «Інститут президентства». Завдяки такій науковій практиці, мені вдалося в повному обсязі зрозуміти, які реальні повноваження має глава держави і які обіцянки кандидати в змозі виконати. Також слід зазначити, що більшість населення не знає, у чому полягає компетенція президента. Вони сліпо вірять, що в руках глави держави знаходяться усі владні повноваження, хоча це, насправді, не так.  Тому проінформувати батьків, дідусів та навіть звичайних знайомих для мене було особливо важливим. На даному етапі державності присутні високі ризики, і ми не маємо права помилитися при виборі особи, яка буде виступати від імені нашої держави та здійснювати головнокомандування.

Ви спитаєте: «Які емоції викликали в мене перші вибори?». Перш за все – це надія на зміни, яких усі довго чекали. По-друге, переповнює постійне хвилювання з приводу майбутнього. Що буде далі? Чи почнемо ми жити краще? Ці питання не дають спокою і дуже хочеться, щоб, нарешті, ми отримали відповідь на них.  Оскільки Україна багато сторіч боролася за свою незалежність і, на превеликий жаль, ми знову відстоюємо основоположне право на свободу, та найголовніше – право на життя в країні, де найвищою соціальною цінністю є людина, її життя, честь та гідність.

Президентські вибори у 2019 році були прикладом демократії для всього світу. Це новий етап не тільки через обрання нового президента, а ще й через віру та реальну готовність населення до змін. Підбиваючи підсумки, хочеться додати, що для мене перші вибори були дуже важливою подією. Я відчувала справжню відповідальність за майбутнє країни, в якій жити мені, моїм батькам і всім українцям. І хочеться, щоб в Україні було так, як писав про неї Володимир Сосюра:

«Між братніх народів, мов садом рясним,

сіяє вона над віками…

Любіть Україну всім серцем своїм

і всіми своїми ділами.»


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *