Паразит, убивающий собак, передается жителям Николаева

15 мая 2019, 17:40

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Скоро виповниться рік як спеціалісти нашого підприємства попереджають про поширення дирофіляріозу в нашому місті. За чотири місяці 2019 року із 159 обстежених безпритульних собак у 46 тварин (29 відсотків) виявлено цю хворобу, яка передається від хворої тварини до людини через укус звичайного комара. Практично, це епідемія, про це розповів в Фейсбуці директор  Олександр Голобродський директор в КП «Центр Захисту Тварин» Миколаїв

Проблема масового розповсюдження цієї хвороби в Миколаєві була обговорена на декількох засіданнях Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Члени комісії — спеціалісти Державної лікарні ветеринарної медицини,

Держпродспоживслужби, КП ММР «Центр захисту тварин», Миколаївської міської ради та районних адміністрацій м. Миколаєва розробили комплекс заходів для попередження розповсюдження захворювання на дирофіляріоз серед мешканців нашого міста.

Ситуація така, що темпи перевірки собак на це захворювання не дозволяють побороти цю епідемію. Але є і інший спосіб запобігти захворюванню людей — винищення комарів на території міста Миколаєва.

Потрібно реалізувати комплекс заходів в місцях масового розповсюдження:
1. Обробка водної поверхні водойм біологічно активними препаратами. Така обробка дозволяє знищити личинки всіх видів комарів на ранніх стадіях розвитку.
2. Аерозольна обробка місць масового скупчення та розповсюдження комах сучасними інсектицидними засобами. Така обробка проводиться спеціальними технічними засобами, які дозволяють створити туман із розчину препарату. Препарати, які використовуються для обробки, після висихання повністю безпечні для людей та тварин.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія звернулась до відповідних органів Миколаївської міської ради з пропозицією профінансувати ці роботи для попередження масового розповсюдження захворювання на дирофіляріоз та забезпечення зменшення кількості комарів в нашому місті. Ці заходи необхідно робити терміново, до початку сезону масового вильоту комарів.

При наявності фінансування дані роботи можуть бути виконані КП ММР «Центр захисту тварин», яке має відповідне обладнання та препарати.

«Шановний міський голова, депутати Миколаївської міської ради та Департамент житлово-комунального господарства, звертаюсь до Вас з проханням максимально швидко ініціювати розгляд та вирішення цього питання. Це епідемія, не можна нічого не робити!», — заявив він.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *