У День вишиванки прокуратура звернулася до суду з позовом про визнання нечинним рішення обласної ради щодо надання російській мові статусу регіональної

17 мая 2018, 20:23

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Символічно, у День вишиванки, прокуратура звернулася до суду з позовом про визнання нечинним рішення обласної ради щодо надання російській мові статусу регіональної

У четвер, 17 травня 2018 року, прокуратура Миколаївської області звернулась до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом про визнання нечинним рішення Миколаївської обласної ради щодо надання російській мові статусу регіональній.

Державна мова — закріплена традицією або законодавством мова, вживання якої обов’язкове в органах державного управління та діловодства, громадських органах та організаціях, на підприємствах, у державних закладах освіти, науки, культури, в сферах зв’язку та інформатики

Відповідно до ст. 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова.

Водночас, Конституційним судом України у лютому поточного року вказаний закон визнано таким, що не відповідає Конституції України. Рішення та висновки, ухвалені Конституційним Судом України, є обов’язковими та остаточними.

Рішенням обласної ради у 2012 році з метою реалізації Закону України «Про засади державної мовної політики» визнано, що на території Миколаївської області поряд з українською мовою як державною діє російська мова як регіональна та до неї застосуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов.

Проте, до теперішнього часу радою самостійно не вжито заходів до приведення рішення у відповідність з чинним законодавством.

У зв’язку з чим, прокуратура області звернулась до суду з позовом про визнання нечинним рішення обласної ради щодо надання російській мові статусу регіональної.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *