Затянувшийся конфликт на Николаевщине: жители села и сотрудники госпредприятия обратились за помощью к Зеленскому

29 августа 2019, 14:30

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Жители села Варюшино и сотрудники ГП «Виноградная долина на протяжении двух лет борются за свое хозяйство. В течение этого времени рушится ранее процветающее, успешное хозяйство, которое входит в сферу управления Министерства аграрной политики и продовольствия Украины.

На протяжении нескольких десятилетий в хозяйстве была стабильность, оно развивалось, люди получали достойную зарплату, имели социальные гарантии. Предприятие выполняло все задания, выращивался виноградник, занимались растениеводством, животноводством, были свои цеха переработки сельскохозяйственной продукции. Всё это время государственное предприятие «Совхоз Виноградная долина» возглавлял Николай Подгородинский, заслуженный работник сельского хозяйства Украины, депутат Николаевского областного совета шести созывов.

Однако в 2017 году Минагрополитики решили сменить руководство. С тех пор меняются директора, хозяйство в убытке, сотрудников поувольняли, а их семьи оставили без средств существования. Жители села и бывшие, а также, нынешние сотрудники собрали более двухсот подписей с просьбой к президенту Украины Владимиру Зеленскому вернуть их руководителя, чтобы Николай Подгородинский смог возродить хозяйство.

Президенту України Зеленському В.О.
мешканців села Варюшине
Веселинівського району
Миколаївської області

Колективне звернення
Шановний Володимире Олександровичу!

Звертається до Вас вся громада Варюшинської і Покровської сільських рад з останньою надією, тому що більше десяти років нас ніхто не чув і слухати не хотів. Ми дуже просимо Вас дати дозвіл на розпаювання землі та повернути на місце директора Підгородинського М.О, який вивів господарство за 31 рік своєї праці в одне з кращих в області. За два роки з тих пір, як безпідставно з ним не заключили контракт, господарство майже знищили. Дуже прикро, що це зроблено з допомогою Міністерства аграрної політики.

В тому, що господарство «Виноградна долина» підвели до знищення державні мужі, люди не сумніваються. До звільнення Підгородинського М.О. в господарстві працювало більше 70 працівників. Вчасно виплачували зарплати, аванс, давали премії, тринадцяту зарплату, за вислугу років. Видавали зароблене зерно, соняшник. Допомагали працівникам і пенсіонерам крупами, борошном, олією, давали 18 буханок хліба в місяць безкоштовно.

Біда прийшла у 2017 році: Міністерство вирішує зняти успішного керівника з посади за місяць до жнив. Натомість присилають 33-річного, без досвіду роботи, в.о. директора Суровцева. На протести людей ніхто не зважав. Так, радгосп, на рахунку якого було 5 мільйонів гривень, запас пального – на рік, оброблені, підживлені поля, відремонтована техніка – все це прийняв новий керівник. Зібравши, як ніколи, багатий урожай зернових, соняшнику, винограду, виявилося, що в кінці року з людьми не можуть розрахуватися ні за вислугу років, ні 13-ю зарплатою. У радгоспі немає грошей. Весь врожай був вивезений з полів, минаючи господарство, у невідомому напрямку. За рік люди з Інтернету дізналися про перевірку, аудит господарства «Виноградна долина». Виявилося, що на рахунках порожньо: ні грошей, ані пального. Хочеться запитати у чиновників та урядовців, чому не проводилося розслідування діяльності в.о. директора Суровцева.

Слід зазначити, що після його звільнення стався такий випадок: екс-керівник приїхав за колоною машин (3 автомобіля), з яких вивантажили тони зерна і вино (яке в радгоспі буцімто не виготовляли). До речі, у звітах він показав на сто тон менше зібраного врожаю. Чому ця людина ні за що не відповіла?

Стало відомо, що у 2019 році у нього знову беруть документи на конкурс по заміщенню вакантної посади директора господарства.

Суровцева на посаді в.о. директора радгоспу замінив Кустуров, і знову це сталося перед жнивами, у 2018 році. Він встиг зібрати врожай рапсу та зернових, придбати в радгосп поламану техніку, яка жодного дня не працювала, вартістю 500 тисяч гривень, а згідно документів – 700 тисяч. Згодом, після Кустурова керувати господарством стали «три простих хлопця», Женя, Андрій і Вова, саме так вони себе назвали перед колективом. Без телефонного керівництва з Києва вони нічого не вирішують. З цього напрошується висновок, що у планах Міністерства було не дати колективу оговтатись та оцінювати ситуацію, тому й прислали цих трьох невідомих людей, які керують по вказівці зверху. Ці троє людей на чолі з Машкіним вирішили всі питання: зібравши врожай винограду та соняшнику, звільнили усіх працівників господарства за згодою сторін. Тих, хто сперечався і не хотів звільнятися попередили: звільнять за прогули. Так ми залишилися без роботи. П’ять місяців поспіль у господарстві був «мертвий режим» — усе стояло, ніяких робіт не проводилося. У березні викликали кількох трактористів та водіїв. Виноградники залишилися не обрізаними, поля заросли бур’янами. Знову зібрали врожай зернових, вивозять зерно і розповідають про якісь борги, які вони виплатили. Про які борги йде мова? Нічого не купували, не будували. Тільки готове збирають і вивозять у невідомому напрямку. Хочеться знати, чому ці люди так нахабно себе поводять, адже у нас Державне підприємство – радгосп «Виноградна долина». Чи може вже ні?

Звертаємося з проханням прислати до нас незалежну комісію, зробити перевірку за два роки роботи, так званих, керівників. Дуже прикро, що люди, які довели господарство до банкрутства, ні за що не відповідають. Треба змусити цих людей повернути в господарство те, що вони вкрали. Навіть у найтяжчі часи ми вистояли без допомоги держави. А зараз нас просто викинули, залишили без паю, без роботи, без надії на майбутнє. Людей довели до злидарства. Що нам робити?

Дуже просимо Вас звернути увагу на нас і таких, як ми!

Будь ласка, допоможіть встановити справедливість!

Майя Часовських, Олександр Лазарєв, Лариса Герег, Михайло Більо, Людмила Букач та інші.

Напомним, ранее в рубрике «В гостях у редакции» сообщалось, что беспредел на Николаевщине: зерно вывозят, в людей стреляют, сотрудников ГП увольняют.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *