Після підготовки військовий має адаптуватися та отримати досвід безпосередньо в бригаді, зазначив Олег Сенцов.
Він розповів, що спочатку всім піхотинцям страшно / колаж УНІАН, фото 47 бригада, скріншот
Для базової підготовки піхотинця достатньо двох місяців, після чого потрібен ще хоча б місяць для адаптації безпосередньо в підрозділі, де боєць проходитиме службу. Про це заявив український режисер, ексбранець Кремля і командир штурмової роти у 47-й бригаді Олег Сенцов в інтерв’ю Армія TV.
“Якщо взяти людину з нуля, яка фізично та психологічно здорова та може служити в армії, для базової підготовки двох місяців достатньо. Хорошої підготовки, щоб була база. Можна тримати півроку на полігоні, але сенсу немає, він не отримає досвід”, – сказав він.
Далі, за словами Сенцова, військовий має адаптуватися та отримати досвід безпосередньо в бригаді.
Відео дня
“Коли приходять в бригади, там теж потрібно дати людині час, хоча б місяць, щоб вона пройшла в підрозділі, де буде служити, злагоджену підготовку. Щоб пояснили, як там працюють, який протокол, кодові слова, хвилі радіостанції, які побратими, сержант, командир. Щоб людина послухала, як працює арта, інші звуки, що означають. Потім вийти на якусь місію, логістику побачити. Щоб боєць звик, втягнувся”, – зазначив військовий.
Він розповів, що спочатку всім піхотинцям страшно, тому що невідомо, чого очікувати в подальшому.
“Завжди є страх, тому що з якоїсь операції можеш не вийти, особливо якщо йдуть штурмові дії”, – пояснив Сенцов.
Читайте також:
Як звільнитись зі служби за станом здоров’я
Повістки поштою: у РТЦК пояснили, як формують списки оповіщення військовозобов’язаних
Кількість мобілізованих українців має зростати: нардеп пояснив рейди ТЦК
Мобілізація в Україні – актуальне про підготовку бійців
Як повідомляв УНІАН, командир батальйону ударних БпАК “Ахіллес” 92 ОШБр Юрій Федоренко заявив, що через високу активність бойових дій і гостру потребу бойових підрозділів у свіжому поповненні повноцінний тримісячний курс підготовки бійців наразі є неможливим.
У вересні головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський визнав, що наразі мобілізовані в Україні отримують недостатню підготовку перед відправкою на фронт. За словами Сирського, зараз новобранці проходять один місяць базової військової підготовки, а потім від пів місяця до повного місяця подальшу спеціалізовану підготовку перед тим, як їх відправляють безпосередньо на виконання військових завдань.